Mazda CX-5 Skyactiv Katlanır Ayna Açılma Sorunu

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
BEKA Otomotiv'e gittim bugün Florya'da. Esasen Subaru satış ve servisi ilaveten yetkili Mazda servisi olarak da hizmet veriyor.

Meseleyi detaylı anlattım.
Açıp arıza tespit yapalım ve garantiyi zorlayalım olmazsa bi hal çaresine bakarız dedi ,Zafer Bey, servis müdürü.

Sonunda tespit edildi ki sol ayna zorlamadan sebep dişlileri sıyırmış. Gözümle gördüm.

Aynaların garantiden değiştirilmesi için görüşmeler yapıldı.

Garantiye girmez, müşteri hatasıdır bu diyerek yokuş yapmak yerine yanımda durarak garanti birimine benim için teklif vermesi hoşuma gitti.

Düm Mazda Tr ' ye bir e-posta göndermiştim konuyla alakalı vee..

Servis dönüşü postamda şunu gördüm;
-------------/--/-----------------------
Sayın Mustafa Cengiz Çakmakçı,

JMZKEK5..... şasi numaralı aracınız ile ilgili yapmış olduğunuz başvuru ilgili birimlerimiz ile paylaşılmıştır.

Yapılan kontrollerde aracınızın garantisinin devam ettiği görülmektedir.
Aracınızın aynalarında meydana gelen durum ile ilgili yetkili bir servisimize tekrar başvurmanız halinde gerekli kontroller yapılıp garanti ile ilgili departmanımıza rapor halinde bilgiler gönderilebilir.
Yapılacak olan inceleme neticesinde de değişim ile ilgili tarafınıza bilgi verilebilir.
Dolayısı ile arzu ederseniz müsait olduğunuz bir zamanda herhangi bir servisimizi ziyaret edip gerekli kontrolleri yaptırabilirsiniz.

Bilgilerinize sunarız.

Ürün ve hizmetlerimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

Mazda İletişim Hattı
44 44 693
-----------------/---/------------------

Hemen Zafer Bey i aradım. Tarafıma gelen postayı okudum kendine.

Pts sipariş verileceğini ve garantiden 2 aynanın da değişeceğini söyledi.
Hayırlısıyla inşaallah..

Servis var kendini servis zanneden soyguncu var...
Beka Subaru/Mazda Servis'i tüm Japon araba sahiplerine tavsiye ediyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

güzel haber. RABBİM herkezi hep iyi insanlar la karşılaştırsın.mazda kolay kolay ayrıcalıklı olan müşterisini üzmez

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Mantık yürüterek yorum yapıyorum... Bu tarz donanımların arızalanması veya hasar görmesini değerlendirecek olan servisteki yetkili kişiler olduğuna göre; niyeti neye göreyse ona göre değerlendirme olmamalı, sizin ilk servis olayında da devreye iyi olmayan niyet girmiş maalesef hocam... :(

Hangi araç sahibi, aynasını zorlayarak hasar görmesini ister veya yapar ki? Hal böyle olunca da bu durum yüzde yüz garanti kapsamında değerlendirilmelidir, bakış açısı ve niyet denilen şey bu noktadan sonra iyi niyetli olmalı ki, insanlar verdiği paranın hakkını alabilsin, gönül verdiği markadan soğumasın.

:)

MCX-5

Sessiz
Araç Markası
Mazda CX-5
Araç Renk ve Tip
Beyaz-SUV
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Mantık yürüterek yorum yapıyorum... Bu tarz donanımların arızalanması veya hasar görmesini değerlendirecek olan servisteki yetkili kişiler olduğuna göre; niyeti neye göreyse ona göre değerlendirme olmamalı, sizin ilk servis olayında da devreye iyi olmayan niyet girmiş maalesef hocam... :(

Hangi araç sahibi, aynasını zorlayarak hasar görmesini ister veya yapar ki? Hal böyle olunca da bu durum yüzde yüz garanti kapsamında değerlendirilmelidir, bakış açısı ve niyet denilen şey bu noktadan sonra iyi niyetli olmalı ki, insanlar verdiği paranın hakkını alabilsin, gönül verdiği markadan soğumasın.

:)

Sizinle aynı fikirdeyim. Avrupa Mazda serviste ;
1- Mazda satışı
2- Opel servis
3- Chevrolet servis
4- BMW servis
5- Mazda servis yapılıyor.

Servis alanı sanayi gibi her markadan araba var.
En büyük eksiklikleri Japon arabaları ile ilgili tecrübeleri ve bilgileri yetersiz. Uzak durun. Ben bir daha gitmeyi düşünmüyorum.

Niyet olarak da müşteri merkezli değil de firmayı korumayı hedefliyorlar gibi..

Firma derken Mazda değil kastım çalıştıkları yer.

Bahaneler ile hakkımız olan garantiden faydalandırmayacaktı . Bu da iyi niyetten olmuyor tabi. Bununla beraber
yazdığım bir maile ertesi gün olumlu dönüş yapılması Mazda'nın iyi niyetinin delilidir.

BEKA yetkili serviste Subaru satışı var ve Subaru/Mazda servisi yapılıyor. Subaru ve Mazda'dan başka araç yok serviste. Ustaların tecrübeleri hep Japon üzerine.

Ve en başından beri hep garantiden faydalandırmak için çabaladılar.

İnşaalah mutlu son ile noktalarız

Bu mevzuyu detaylıca anlatıyorum ki belki zaman sonra başka bir arkadaşın başına böyle bişey gelirse emsal olur belki.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Beka'da daha önceleri satış da vardı. Benim 2009 model guzu fatura ve ruhsat kabından anlaşıldığı üzere Beka çıkışlıydı.

MCX-5

Sessiz
Araç Markası
Mazda CX-5
Araç Renk ve Tip
Beyaz-SUV
Beka'da daha önceleri satış da vardı. Benim 2009 model guzu fatura ve ruhsat kabından anlaşıldığı üzere Beka çıkışlıydı.

Şimdi sadece Subaru var. Forester a bindim çok beğendim bu arada. Dizel i 190bin ₺ cik

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

MCX-5

Sessiz
Araç Markası
Mazda CX-5
Araç Renk ve Tip
Beyaz-SUV
Abiler bana bir felak/nas ve fatiha okuyun, inşaallah.

Nazar değdi kesin.

Sabah arabayı çalıştırdım. kar yağmış gece azıcık ve rüzgarlı bir yerde park ettiğim için camlar kar ve hafif buz olduğu için silecekleri çalıştırdım. Sağ çalıştı sol hareket etmedi. Sileceği kaldırıp çalıştırdım sol hafif bay bay yaptı bu sefer. İndirdim yine tuk yok. Elle kontrol edince sol sileceğin yerinden oynamış olduğunu farkettim. Servise taşındım yine.. Somunu gevşemiş sıktılar düzeldi. Şükürler olsun.

Allah kötüsünden korusun.

Mstf

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Geçmiş olsun, bunlar çerez sorunlar Allah beterinden korusun, buz tutmuşken silecekleri çalıştırmanızı önermiyorum

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV

Nazar değdi kesin.

Sabah arabayı çalıştırdım. kar yağmış gece azıcık ve rüzgarlı bir yerde park ettiğim için camlar kar ve hafif buz olduğu için silecekleri çalıştırdım. Sağ çalıştı sol hareket etmedi. Sileceği kaldırıp çalıştırdım sol hafif bay bay yaptı bu sefer. İndirdim yine tuk yok. Elle kontrol edince sol sileceğin yerinden oynamış olduğunu farkettim. Servise taşındım yine.. Somunu gevşemiş sıktılar düzeldi. Şükürler olsun.

Mstf

abicim sen arabanın önüne en irisinden bi deve yatır kanıylanda komple bi yıka arabayı yoksa bı nazar gitmez:)

geçmiş olsun beterin beteri var diyelim buna şükür

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll

Nazar değdi kesin.

Mstf
Tamam okuma işi ben de.tü tü Maşallah nazar değmez bir daha inşallah.:D:D

MCX-5

Sessiz
Araç Markası
Mazda CX-5
Araç Renk ve Tip
Beyaz-SUV
SONUÇ: Dün Beka Mazda dan arayıp çağırdılar ve bugün de 2 aynayı da değiştirdiler.

Faturada garantiye maliyeti 859₺ yazıyor. Yani 1720₺ toplamda masrafımız oldu Mazda'ya.
Müşteri cebinden alsa 4200₺ verecek dedi eleman.
KDV (KazıkDaimaVatandaşa)

Bakıma gidince de şçerdeki ayna bırkalama düğmesini isteyecek garantiden. Sanırım onda da bir sıkıntı gördü. Ben bir sorun algılamadım ama vardır bildikleri ...

Vesselam

Mstf

Üst Alt