Mazda CX-5 Skyactiv Katlanır Ayna Açılma Sorunu

MCX-5

Sessiz
Araç Markası
Mazda CX-5
Araç Renk ve Tip
Beyaz-SUV
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Gelinen son durum şudur ki motor ve elektrikle alakalı bir sıkıntı yok dişli atlamış olabilirmiş. 2 gün kaldı serviste araç ve açıp baktılar içini fakat arıza tespiti net değil; ihtimal.

Usta gibi bir usta lazım bize.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Gelinen son durum şudur ki motor ve elektrikle alakalı bir sıkıntı yok dişli atlamış olabilirmiş. 2 gün kaldı serviste araç ve açıp baktılar içini fakat arıza tespiti net değil; ihtimal.

Usta gibi bir usta lazım bize.

Farklı bir servise gidin isterseniz.

MCX-5

Sessiz
Araç Markası
Mazda CX-5
Araç Renk ve Tip
Beyaz-SUV
Moderatörün son düzenlenenleri:

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
arabayı alırken merser de bakımları yapıldığından orada expertiz yaptırmıştım. hatta sol aynanın siyah kısmı kırıktı stokta varmış hemen depodan çıkarıp yenisini taktılar şaşırmıştım.fiyatıda 500tl civarı tutmuştu. sağ aynanın camını takarken kırmıştım bursa da yoktu merser aynı fiyata (300tl) 1 günde göndermişti. çok ilgili güleryüzlü ve işi bilen bir servis tavsiye ederim.

MCX-5

Sessiz
Araç Markası
Mazda CX-5
Araç Renk ve Tip
Beyaz-SUV
Merser Kadıköy de galiba. Oda bana çok uzak. Beylikdüzü Avrupa da ds da anlayamadılar. "Allah Allah yaw" dediler

MCX-5

Sessiz
Araç Markası
Mazda CX-5
Araç Renk ve Tip
Beyaz-SUV
Beka ile görüştüm, cts oraya gideceğim inşaallah

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Evo yakınsa oraya da gidebilirsin ama şahsen tavsiye etmiyorum. Aramızda Herhangi bir şey olmadı ama etmiyorum. :) :)

MCX-5

Sessiz
Araç Markası
Mazda CX-5
Araç Renk ve Tip
Beyaz-SUV
Mazda servislerde sıkıntı var belli ki..

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
Mazda servislerde sıkıntı var belli ki..

forumdaki arkadaşlar bilir ama kısaca anlatayım geçen yıl şubat ta komşumuza 0 km 250 bin liraya mercedes glc 250 aldık (bütün alış sürecinde beraberdik) arabayı aldıktan 20 gün sonra ilk yağmurda silecekler çalışınca şahin sileceği gibi gar gar ötmeye başladı servise gittik durumu anlattık tamam lastiklerini değiştirelim dediler sonra 175 tl lik faturayı önümüze koydular. dedik bu ne? dediler garanti dışı,dedik nasıl dışı? dediler buzda çalıştırmışsınız lastikler zarar görmüş,dedik araba 20 günlük bursa da değil buz yağmur yeni yağdı hava 15 derece siz dalga mı geçiyorsunuz. peki dedim bu arabanın 20 günlük olduğunu söylediniz mi merkeze dediler yooo...!! o zaman biz bi daha merkezle görüşelim.sonra merkeze arabanın 20 günlük olduğunu söyleyince garantiden değişti yola çıktık 100mt gittik yağmurlu hava yine ötmeye başladı. geri döndük 3 takım silecek değiştirdiler sorun tam anlamıyla çözülemedi yinede.
bunu niye anlattım sorun serviste değil sorun servisteki insanda. o gün ilk görüşmede merkeze yav bu araba 20günlük ben nasıl müşteriye garanti dışı derim deseydi bizimde canımızı sıkmayacaktı. arabanın ilk yıkamada farlarının su almasını,teslim edilirken tamir kitinin (gelmedi)deyip 2ay sonra verilmesini anlatmıyorum daha.

ben 2 yıl cx-5 kullandım şanslıydım ki bursa inallar servisi her isteğimi anında karşıladı. aynamı garantiden değiştirdiler, aracın elektrik aksamını kontrol eden beyin hata verdi garantiden hallettiler, kaput titreme yaptı ,aynalar 120 geçince titreme yaptı, ön konsoldan bozuk yolda ses geliyordu hepsini garantiden hallettiler. arabam hiç arıza yapmadı ama ne parça (keyfe keder benim kurcalarken kırdığım plastik parçalar) istediysem hem çok ucuza hemde en geç 15 günde elime ulaştı.en son cx-5de 100 binde bir değişen motor kayış gergi rulmanı lazım oldu adam şak diye önüme koydu çok özel bi aparat olmasına rağmen 270 lira fyatı vardı. şimdi 2006 opel vectra kullanıyorum servise 2 adet 28 cm lik kıçı kırık bagaj amortisörü sordum 480 lira dediler ve ne zaman geleceği belli değil.kısmetse en kısa sürede tekrar mazda ya geçmeyi planlıyorum. sizin şansızlığınız kötü servis personeline denk gelmiş olmanız. merser i bi deneyin derim.inanın bir çok marka arasında mazda hem servis hemde parça fiyat temini konusunda çok önde.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
İşinin ehli iyi servisler de var çok şükür.

MCX-5

Sessiz
Araç Markası
Mazda CX-5
Araç Renk ve Tip
Beyaz-SUV
forumdaki arkadaşlar bilir ama kısaca anlatayım geçen yıl şubat ta komşumuza 0 km 250 bin liraya mercedes glc 250 aldık (bütün alış sürecinde beraberdik) arabayı aldıktan 20 gün sonra ilk yağmurda silecekler çalışınca şahin sileceği gibi gar gar ötmeye başladı servise gittik durumu anlattık tamam lastiklerini değiştirelim dediler sonra 175 tl lik faturayı önümüze koydular. dedik bu ne? dediler garanti dışı,dedik nasıl dışı? dediler buzda çalıştırmışsınız lastikler zarar görmüş,dedik araba 20 günlük bursa da değil buz yağmur yeni yağdı hava 15 derece siz dalga mı geçiyorsunuz. peki dedim bu arabanın 20 günlük olduğunu söylediniz mi merkeze dediler yooo...!! o zaman biz bi daha merkezle görüşelim.sonra merkeze arabanın 20 günlük olduğunu söyleyince garantiden değişti yola çıktık 100mt gittik yağmurlu hava yine ötmeye başladı. geri döndük 3 takım silecek değiştirdiler sorun tam anlamıyla çözülemedi yinede.
bunu niye anlattım sorun serviste değil sorun servisteki insanda. o gün ilk görüşmede merkeze yav bu araba 20günlük ben nasıl müşteriye garanti dışı derim deseydi bizimde canımızı sıkmayacaktı. arabanın ilk yıkamada farlarının su almasını,teslim edilirken tamir kitinin (gelmedi)deyip 2ay sonra verilmesini anlatmıyorum daha.

ben 2 yıl cx-5 kullandım şanslıydım ki bursa inallar servisi her isteğimi anında karşıladı. aynamı garantiden değiştirdiler, aracın elektrik aksamını kontrol eden beyin hata verdi garantiden hallettiler, kaput titreme yaptı ,aynalar 120 geçince titreme yaptı, ön konsoldan bozuk yolda ses geliyordu hepsini garantiden hallettiler. arabam hiç arıza yapmadı ama ne parça (keyfe keder benim kurcalarken kırdığım plastik parçalar) istediysem hem çok ucuza hemde en geç 15 günde elime ulaştı.en son cx-5de 100 binde bir değişen motor kayış gergi rulmanı lazım oldu adam şak diye önüme koydu çok özel bi aparat olmasına rağmen 270 lira fyatı vardı. şimdi 2006 opel vectra kullanıyorum servise 2 adet 28 cm lik kıçı kırık bagaj amortisörü sordum 480 lira dediler ve ne zaman geleceği belli değil.kısmetse en kısa sürede tekrar mazda ya geçmeyi planlıyorum. sizin şansızlığınız kötü servis personeline denk gelmiş olmanız. merser i bi deneyin derim.inanın bir çok marka arasında mazda hem servis hemde parça fiyat temini konusunda çok önde.

Servis henüz 7 aylık. Daha önce Chevrolet bayisi idi. Marka Tr.den çekilince Mazda tı almış. Ustalar bildiğin Opel ustaları. Mazda da mahir değiller bu aşikar. Zoruma giden ne biliyormusunuz daha açıp bakmadan ,yarım ağızla, abi zorlamışındır elle açmak için falan filan. Sonra açıp baktı motor vs sağlam dişli atlamış OLABİLİR.. Yahu sen sorunu tespit edecek teşhis edecek ve tedavi uygulayacaksın.. Hala ihtimaller dahilinde laf yuvarlıyorsun bana. Tedavi de aynayı değiştirmek. Masrafı teki 2100₺.

Dediğiniz gibi usta önemli .

Yarın Bakırköy Beka Mazda servisine gideceğim.

Bakalım orda usta var mı?

Kısmet.

Kemal bey epey arıza vermiş sizin araba. cx5 korkuttu beni şimdi.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Servis henüz 7 aylık. Daha önce Chevrolet bayisi idi. Marka Tr.den çekilince Mazda tı almış. Ustalar bildiğin Opel ustaları. Mazda da mahir değiller bu aşikar. Zoruma giden ne biliyormusunuz daha açıp bakmadan ,yarım ağızla, abi zorlamışındır elle açmak için falan filan. Sonra açıp baktı motor vs sağlam dişli atlamış OLABİLİR.. Yahu sen sorunu tespit edecek teşhis edecek ve tedavi uygulayacaksın.. Hala ihtimaller dahilinde laf yuvarlıyorsun bana. Tedavi de aynayı değiştirmek. Masrafı teki 2100₺.

Kısmet.

Korkunun ecele faydası yok hocam, içimden atamam ben bu korkuyu artık diyorsanız satın gitsin bence.

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV

Kısmet.

vallahi inanın araba hiç arıza vermedi. ön camdaki aynanın arkasındaki sensör kapaklarını ben kırdım, çamurluk klipsleri düştü arabayı tümseğe vurdum o zaman atmış, bagaja ampul takarken kısa devre yaptırdım elektrik beyni kitlendi, kaput,ayna titremesi ve torpido dan gelen ses için mazda servis bülteni yayınlamıştı servis garantiden ücretsiz halletti. mazda şimdiye kadar kullandığım en sorunsuz arabaydı.motoru şanzumanı,yürüyeni kolay kolay arıza yapmaz bende yapmadıysa kimsede yapmaz zaten

birde cam be kasa bu fiyata dahil değilse sadece ayna motoru için 2100 lira bana biraz fazla geldi. çünkü camı 300 tl, kasa da 500-600 arası motoruda koydanız 2.900 lira yapar. mazda da fiyatlar standart ama yinede başka servise sorun derim.

MCX-5

Sessiz
Araç Markası
Mazda CX-5
Araç Renk ve Tip
Beyaz-SUV
vallahi inanın araba hiç arıza vermedi. ön camdaki aynanın arkasındaki sensör kapaklarını ben kırdım, çamurluk klipsleri düştü arabayı tümseğe vurdum o zaman atmış, bagaja ampul takarken kısa devre yaptırdım elektrik beyni kitlendi, kaput,ayna titremesi ve torpido dan gelen ses için mazda servis bülteni yayınlamıştı servis garantiden ücretsiz halletti. mazda şimdiye kadar kullandığım en sorunsuz arabaydı.motoru şanzumanı,yürüyeni kolay kolay arıza yapmaz bende yapmadıysa kimsede yapmaz zaten

birde cam be kasa bu fiyata dahil değilse sadece ayna motoru için 2100 lira bana biraz fazla geldi. çünkü camı 300 tl, kasa da 500-600 arası motoruda koydanız 2.900 lira yapar. mazda da fiyatlar standart ama yinede başka servise sorun derim.

BEKA Otomotiv'e gittim bugün Florya'da. Esasen Subaru satış ve servisi ilaveten yetkili Mazda servisi olarak da hizmet veriyor.

Meseleyi detaylı anlattım.
Açıp arıza tespit yapalım ve garantiyi zorlayalım olmazsa bi hal çaresine bakarız dedi ,Zafer Bey, servis müdürü.

Sonunda tespit edildi ki sol ayna zorlamadan sebep dişlileri sıyırmış. Gözümle gördüm.

Aynaların garantiden değiştirilmesi için görüşmeler yapıldı.

Garantiye girmez, müşteri hatasıdır bu diyerek yokuş yapmak yerine yanımda durarak garanti birimine benim için teklif vermesi hoşuma gitti.

Düm Mazda Tr ' ye bir e-posta göndermiştim konuyla alakalı vee..

Servis dönüşü postamda şunu gördüm;
-------------/--/-----------------------
Sayın Mustafa Cengiz Çakmakçı,

JMZKEK5..... şasi numaralı aracınız ile ilgili yapmış olduğunuz başvuru ilgili birimlerimiz ile paylaşılmıştır.

Yapılan kontrollerde aracınızın garantisinin devam ettiği görülmektedir.
Aracınızın aynalarında meydana gelen durum ile ilgili yetkili bir servisimize tekrar başvurmanız halinde gerekli kontroller yapılıp garanti ile ilgili departmanımıza rapor halinde bilgiler gönderilebilir.
Yapılacak olan inceleme neticesinde de değişim ile ilgili tarafınıza bilgi verilebilir.
Dolayısı ile arzu ederseniz müsait olduğunuz bir zamanda herhangi bir servisimizi ziyaret edip gerekli kontrolleri yaptırabilirsiniz.

Bilgilerinize sunarız.

Ürün ve hizmetlerimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

Mazda İletişim Hattı
44 44 693
-----------------/---/------------------

Hemen Zafer Bey i aradım. Tarafıma gelen postayı okudum kendine.

Pts sipariş verileceğini ve garantiden 2 aynanın da değişeceğini söyledi.
Hayırlısıyla inşaallah..

Servis var kendini servis zanneden soyguncu var...
Beka Subaru/Mazda Servis'i tüm Japon araba sahiplerine tavsiye ediyorum.

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Güzel bi haber hocam hadi geçmiş olsun.bir arkadaşmızn dediği gibi meraklınin teki gelip zorlamış aynayı.

Üst Alt