Kamu Bankalarından Otomotive Özel Kredi

Güven

Katılımcı
Araç Markası
2020 - Toyota Corolla
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
(DHA)- Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank bireysel ve kurumsal müşterilerine yönelik yerli üretimi desteklemek amacıyla, Türkiye’de üretim yapan otomotiv markaları ile işbirliği gerçekleştirerek taşıt kredisi kapmanyasına gitti. Üç banka, 01 Ekim – 31 Aralık tarihinde yapılacak kampanya ile Türkiye'de üretim yapan otomotiv markalarının binek ve ticari araçlarının alımlarında %0,49 ila %0,69 oranında aylık faiz uygulanacak.

Merkez Bankası'nın ilkini temmuz ayında yaptığı 425 baz puan faiz indirimine, 12 Eylül'de 325 baz puan indirimle devam etmesi sonrası bankalar da art arda faiz oranlarını düşürümeye başladı. Ziraat Bankası'ndan taşıt indirim kampanyası ile ilgili yapılan yazılı açıklamaya göre, taşıt sahibi olmak isteyen müşterilere uygun koşullar ile finansman sağlanmakla birlikte kampanyanın otomotiv sektörüne de önemli bir hareketlilik getirmesinin hedeflendiği duyuruldu. Kredi koşulları anlaşmalı marka bazında değişiklik gösterebileceği belirtildi.

Firmalarla yapılan anlaşmalar ile Türkiye’de üretilen binek ve ticari taşıtlar için kredi oranları şöyle;

• Binek araç(0 kilometre)-50 bin-120 bin TL,18-36 ay vade- 0,49 ve 0,69 faiz oranı(aylık)
  • Ticari araç(0 kilometre)-72 bin-120 bin TL, 30-60 ay vade-0,49 ve 0-69 faiz oranı (aylık)
Anlaşmalı Otomotiv Firmaları:

Binek Araçlar: Fiat, Honda, Hyundai, Renault Mais

Ticari Araçlar: Fiat, Ford, Isuzu, Karsan, Temsa

Kampanya Dönemi:

01.10.2019 – 31.12.2019

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Adamın çatısında delik varmış, yağmur yağdıkça evine su akıyormuş, bu akıllı adam!! yağmur suyunu kova ile boşaltıyormuş, aklına geldikçe yağmur yağmasın diye dua ediyormuş... Yağmur çoğaldıkça daha büyük kova alıyormuş, daha çok dua ediyormuş... :rolleyes:

Ama ne hikmetse delik çatıyı tamir etmek kuş beynine konmuyormuş... :p

(Türkiye ekonomisinin temsili hali)

:huhuu:

emirdede

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 GH
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Adamın çatısında delik varmış, yağmur yağdıkça evine su akıyormuş, bu akıllı adam!! yağmur suyunu kova ile boşaltıyormuş, aklına geldikçe yağmur yağmasın diye dua ediyormuş... Yağmur çoğaldıkça daha büyük kova alıyormuş, daha çok dua ediyormuş... :rolleyes:

Ama ne hikmetse delik çatıyı tamir etmek kuş beynine konmuyormuş... :p

(Türkiye ekonomisinin temsili hali)

:huhuu:
Abi şuan kısa vadede yapılacak tek şey ana sektörlerde tüketimi arttırmak, piyasayı hareketlendirmek gerekiyor

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Abi şuan kısa vadede yapılacak tek şey ana sektörlerde tüketimi arttırmak, piyasayı hareketlendirmek gerekiyor
Bu ülke, kısa zamanda üretim odaklı çalışmaya başlamazsa, vadesi de uzun ömürlü olmayacaktır... 2011 yılından itibaren gelinen nokta hayırlı değildir, gidilen yer de şer olacaktır...

Ekonomi uzmanı değilim ama tarihin tekerrürden ibaret olduğunu ve ders almayan toplumumuzda nasıl ortaya çıkacağını tahmin edebiliyorum. :(

Çatıyı onarmadan, kovanın en büyüğünü almak, dua değil de, hatim indirmek nafile işlerdir...

Güven

Katılımcı
Araç Markası
2020 - Toyota Corolla
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Kriz dönemlerinde halkın ve devletin öncelikli yapması gerekn tasarruf, biz tam tersine para harcamaya çalışıyoruz :)

Devletin kendi üretim yerlerini zarar ediyor diye satarken ve kapatırken, bir yandan da bir kaç zengini veya grubu kurtarmak için bizim vergilerimizle zararına kredi vermesi çok anlamsız.

Ama bana ilginç gelen Toyota chr ve corolla da yerli üretim onlar niye yok acaba?

Üst Alt