Mazda 3 BL (2009-13) İzolasyon

ayd

Katılımcı
Araç Markası
2010 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Bugün kafayı kırdım başladım izolasyon işine. Deneme amaçlı 2 saat kadar çalıştım. Ama benim hız ve kıllıkla 2-3 ayda anca biter. Bir de yerim müsait değil:)
Benim korkum izolasyondan ziyade sökme-takma cahilliğim. Ama diğer konulardan faydalanıp sökeceğim artık.
Dbmat diye ağır bariyerle kaplıyorum önce. Arka koltuk altından başladım ama yamuk yerlerden dolayı zor oluyor. Bu ürün zaten otomotiv sanayinde kullanılan bir ürünmüş. Koltuğun altındaki gri malzemeye çok benziyor onun için sadece kaporta görünen yeri kaplıyorum. Tavana ya da torpido üstüne koyup güneş altında yumuşatıp yapıştırıyorum. Sonra üstüne dbfloor, dbpad yapıştıracam. Dbmat m2 si 5-6 kg gelen bir ürün. Onun için sadece önden bagaja kadar zeminde kullanacağım. İşçilik şu an için baya iyi :koptum: inşallah böyle devam eder.
52426

52427

52429

mehmet_spb

Buzlar Ülkesi
Araç Markası
2018-Mazda Cx9,
Araç Renk ve Tip
Siyah
Bugün kafayı kırdım başladım izolasyon işine. Deneme amaçlı 2 saat kadar çalıştım. Ama benim hız ve kıllıkla 2-3 ayda anca biter. Bir de yerim müsait değil:)
Benim korkum izolasyondan ziyade sökme-takma cahilliğim. Ama diğer konulardan faydalanıp sökeceğim artık.
Dbmat diye ağır bariyerle kaplıyorum önce. Arka koltuk altından başladım ama yamuk yerlerden dolayı zor oluyor. Bu ürün zaten otomotiv sanayinde kullanılan bir ürünmüş. Koltuğun altındaki gri malzemeye çok benziyor onun için sadece kaporta görünen yeri kaplıyorum. Tavana ya da torpido üstüne koyup güneş altında yumuşatıp yapıştırıyorum. Sonra üstüne dbfloor, dbpad yapıştıracam. Dbmat m2 si 5-6 kg gelen bir ürün. Onun için sadece önden bagaja kadar zeminde kullanacağım. İşçilik şu an için baya iyi :koptum: inşallah böyle devam eder.
Ekli dosyayı görüntüle 52426
Ekli dosyayı görüntüle 52427
Ekli dosyayı görüntüle 52429
Ses izolasyonu mu yapmak istiyorsunuz?

ayd

Katılımcı
Araç Markası
2010 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
52502

Bu klipsleri kırmadan çıkarmanın bir yöntemi var mı?

ayd

Katılımcı
Araç Markası
2010 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Kırmadan çıkarmak Zor ihtimal hocam, sanayiden temin ederek yenilemek mümkün.
O zaman bagaja doğru gideyim, bunlardan bulduktan sonra öne doğru devam ederim. Davlumbaz ve kapı için olanlar var elimde:harika:

ayd

Katılımcı
Araç Markası
2010 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Çatallı tornavida ile çıkartabilirsiniz ama tekrar kullanıldığında dişler gidiyor. yüzde 50 bir şans tekrar kullanımı için. Aliexpress de 50 lik paketlerde uygun fiyatlara satılıyor.
Kapı ve davlumbaz için olanlardan almıştım ama bunlar sürpriz oldu. Ev taşıma durumu olduğu için Ali den sipariş vermiyorum artık Eylül e kadar. Zaten arka tarafı anca hallederim o zamana kadar :)

mehmet_spb

Buzlar Ülkesi
Araç Markası
2018-Mazda Cx9,
Araç Renk ve Tip
Siyah
Kapı ve davlumbaz için olanlardan almıştım ama bunlar sürpriz oldu. Ev taşıma durumu olduğu için Ali den sipariş vermiyorum artık Eylül e kadar. Zaten arka tarafı anca hallederim o zamana kadar :)
Akıllı telefonlarla free uygulamalar var. Ses ölçümü için. İzollasyon öncesi ve sonrası bir ölçüm yapıp değerlendirme yapma şansınız olursa emeğinizin karşılığını değerlendirebilirsiniz. Malüm ilerleme hızınız :harika:

ayd

Katılımcı
Araç Markası
2010 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Akıllı telefonlarla free uygulamalar var. Ses ölçümü için. İzollasyon öncesi ve sonrası bir ölçüm yapıp değerlendirme yapma şansınız olursa emeğinizin karşılığını değerlendirebilirsiniz. Malüm ilerleme hızınız :harika:
Aklımda bu. Bugün yine devam edecektim okuluma gidip ama fırsat olmadı. Belirli yerlerde aynı şartlarda karşılaştırma yapıp not edeceğim değerleri.

ayd

Katılımcı
Araç Markası
2010 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Yaz tatili koşuşturmayla geçtiği için hiçbir şey yapamadım. Hatta 7500 civarı yapmayı planladığım bakımı bile yapamadım ve 10000 oldu km. Bugün bir boşlukta yazbaşı yapıştırdığım dbmatın üstüne dbfloor ve dbrubber yapıştırdım. Taşınma sebebiyle yer olmadığı için bagaj dolu ve devam edemedim. Bagaj dolu olmasa oraya doğru ilerleyip halletmek daha kolay olacaktı ama kaldı öyle. Birleştirme yerlerinin üzerini ip takviyeli alüminyum bant ile de yapıştırdım. Tek derdim halı, ön koltukları nasıl söküp öne doğru gidebilirim. Net olarak söyleyebilirim ki "yemiyor" :komik:
53862
53863

Üst Alt