İtalyan ATS, Wild Twelve Konseptini Tanıttı

Forlan

Gri Atmaca
Mesajlar
5,183
Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Kendine has ürettiği otomobillerle adından söz ettiren İtalyan firması ATS (Automobili Turismo e Sport), Torino Design ile yaptığı birliktelik sonucu ortaya çıkan Wild Twelve konseptini geçtiğimiz hafta İtalya’nın Torino kentinde başlayan Parco Valentino Salone etkinliğinde tanıttı.

Gelecek yıl 30 adet üretmeyi planladıkları otomobili Bugatti’nin EB110 modelini ürettiği Campogalliano’daki fabrikasında üreteceklerini belirten ATS’nin yeni sahibi Piero Jacometti, özgün ve çekici bir otomobil olan Wild Twelve’in Torino Design’dan Giuliano Biasio liderliğinde ortaya çıktığını ifade etti.

Yoldaki tüm bakışları üzerine toplayacak bir tasarıma sahip olan Wild Twelve’ın kaputunun altında V12 3.8 lt çift turbo motor kullanılırken, V12 üniteye iki tane de elektrik motoru eşlik ediyor. Toplamda 860 BG güç ve 912 Nm tork gibi etkileyici değerlere sahip olan otomobil gücünü yere dokuz ileri otomatik şanzımanla aktarıyor. İçten yanmalı motorun arka akslara, elektrik motorlarının ise ön akslara güç ilettiği otomobil, bu sayede dört çeker olarak kullanılıyor.

0-100 km/sa hızlanmasını 2.6 sn’de tamamlayan Wild Twelve, 0’dan 200 km/sa’lik hıza sadece 6.2 sn’de çıkarken 390 km/sa’lik maksimum hıza sahip. Lityum iyon bataryaları sayesinde sadece elektrik gücüyle 30 km’lik menzile ulaşan otomobil ile alakalı elimizde daha detaylı bir bilgi bulunmazken modelin fiyatı önümüzdeki aylarda açıklanacak. 

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Mesajlar
24,966
Konum
Mudanya
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Bu İtalyanların ortası yok gibi
 
Üst Alt