Mazda 3 BL (2009-13) İmpressive ile Mirai Amortisörleri Neden Farklı?

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bildiğim ve duyduğum kadarıyla KYB Monroe veya diğer markalar için de geçerli, otomobil üreticisi tarafından belirlenen standartlarda üretim yapıyor. Piyasadakilerin durumundan tabi ki servisin haberi yok ama servis tarafından tedarik edilen amortisörlerde üretici markanın (Mazda) talep ettiği özelliği sağlaması mecburidir. Örneğin KYB aralarındaki anlaşmaya bağlı olarak aynı özellikteki Amortisörü sadece Mazda'ya tedarik edip, çok az sönümleme farkıyla başka bir üretim yapıp piyasaya sürebilir tabi ki. Bu durumda zaten parça kodu değişmek zorunda. Bunun dışında tedarik anlaşmasında ilgili şart söz konusu değilse aynı özellikteki amortisörü yeni bir parça koduyla da piyasaya sürebilir. Sadece Mazda genelinde değil, örneğin benim bizzat şahit olduğum Fiat grubu da, birkaç yıl arayla farklı markalarda amortisör tedariği sağlıyor. Kullanıcı aracı için 3-4 yıl sonra tekrar amortisör değiştirmek istediğinde farklı markada amortisör geliyor ama özelliği aynı gibi gibi.
Aynen öyle.
Kyb derki misal

Tamam senin istediğini üreticem fiyat 5 krş
Ama bende bunu satıcam piyasaya o zaman fiyat 3 krş
Gibi gibi

Bimdeki sosis dağhan sosis 3 tl
Bimdeki beşler sosis 5 tl

Ama ikisininde üretim yerine bakın ikiside beşler fabrikası.

Gibi ama arada tat farkı var.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Aynen öyle.
Kyb derki misal

Tamam senin istediğini üreticem fiyat 5 krş
Ama bende bunu satıcam piyasaya o zaman fiyat 3 krş
Gibi gibi

Bimdeki sosis dağhan sosis 3 tl
Bimdeki beşler sosis 5 tl

Ama ikisininde üretim yerine bakın ikiside beşler fabrikası.

Gibi ama arada tat farkı var.
Amortisörü yemeyi düşünmüyorsan bence tat farkı olmasında sorun yok Kadir... :koptum::koptum:

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Olaya son noktayı Veli abi koyar. :D
Yan sanayinin kalitelisini alın. ralli yapmıyoruz sonuçta. aradaki farkı çok anlayabileceğimizi zannetmiyorum.
Zengin de değiliz eee..

Üst Alt