Mazda 3 BM Skyactiv Hız Devir İlişkisi

conqrator

Sessiz
Arkadaşlar benim bir sorum olacak. Sanırım arabalarla içli-dışlı oldukça, alışılmışa meydan okumaya çalıştıkça, ince eleyip ayrıntılara takıldıkça insanın aklına yeni yeni sorular geliyor.
Bizim Sky-3 otomatiklerin 6. viteste 2000 d/dk'da yaptığı hız nedir?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar merhaba foruma yeni katıldım.Bu soru benim de aklıma takılmıştı.Hep merak ederdim.Otomatik viteste 2000 devirde yaklaşık 90 km yapıyor anladığım kadarıyla.Peki manuel şanzımanda değişiyor mu biraz bu durum acaba ? Yoksa aynı mı ?
6.viteste 2000 devirde en az bi 110 km olur diye tahmin ediyordum ben.Bir de motor hacmi de bu durumu etkiler mı acaba ? Babamda vectra vardı 2.0 L motor hacimli 5 vitesli.5 viteste 2000 devirde 100 km hıza ulaşıyordu diye hatırlıyorum.

Son düzenleme:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar merhaba foruma yeni katıldım.Bu soru benim de aklıma takılmıştı.Hep merak ederdim.Otomatik viteste 2000 devirde yaklaşık 90 km yapıyor anladığım kadarıyla.Peki manuel şanzımanda değişiyor mu biraz bu durum acaba ? Yoksa aynı mı ?
6.viteste 2000 devirde en az bi 110 km olur diye tahmin ediyordum ben.Bir de motor hacmi de bu durumu etkiler mı acaba ? Babamda vectra vardı 2.0 L motor hacimli 5 vitesli.5 viteste 2000 devirde 100 km hıza ulaşıyordu diye hatırlıyorum.
Tecrübe etmedim ama otomatik ile manuel şanzımanın değerleri farklıdır diye tahmin ediyorum.

Üst Alt