Mazda 3 BM Skyactiv Hız Devir İlişkisi

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Arkadaşlar benim bir sorum olacak. Sanırım arabalarla içli-dışlı oldukça, alışılmışa meydan okumaya çalıştıkça, ince eleyip ayrıntılara takıldıkça insanın aklına yeni yeni sorular geliyor.
Bizim Sky-3 otomatiklerin 6. viteste 2000 d/dk'da yaptığı hız nedir?

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Çok şaşıracaksınız ama 90 km/h.
Benim araçta mı sorun var acaba?:aglyrmngaa:

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
O kadar düşük mü ki acaba, belki de öyledir ekonomi odaklı
Dediğim gibi, ilk aldığım zamanlarda hiç fark etmemiştim, zaman geçtikçe farklı şeylere odaklanıyor insan. Diğer kullanıcılardan yanıt bekliyorum, problem varsa garantisi bitmeden götüreyim.

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Bir de 4 derecenin altındaki hava sıcaklıklarında motor soğukken ilk 2 km tork konverter kilitlenmiyor. Yani sanki yarım debriyaj kullanır gibi devir anlamsız yükseliyor. Hiç bunu fark eden oldu mu bunu da merak ediyorum.

Holydao

Benlik bi durum yoksa çıkıyorum!
Araç Markası
2016 Honda HR-V
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUVcuk
Bir de 4 derecenin altındaki hava sıcaklıklarında motor soğukken ilk 2 km tork konverter kilitlenmiyor. Yani sanki yarım debriyaj kullanır gibi devir anlamsız yükseliyor. Hiç bunu fark eden oldu mu bunu da merak ediyorum.
4 derece altini ne ben gordum ne de araba

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
2 bin devir çok değil, bu yüzden 90 km/h olması mantıklı gibi geldi bana... Soğuk havada, motor soğuksa bu da normal değil mi?

;)

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
2 bin devir çok değil, bu yüzden 90 km/h olması mantıklı gibi geldi bana... Soğuk havada, motor soğuksa bu da normal değil mi?

;)
Muadil herhangi bir araçta 100 km/h altını görmedim. Hatta yeni nesil araçlarda 120 falan olanlar var, gerçi onlar turbo beslemeli olduğu için ekonomi odaklı

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Muadil herhangi bir araçta 100 km/h altını görmedim. Hatta yeni nesil araçlarda 120 falan olanlar var, gerçi onlar turbo beslemeli olduğu için ekonomi odaklı
Elma ile armutu toplamaya çalışıyorsun bence... :D @Holydao en net bilgiyi test sonrası verdiğinde öğrenmiş oluruz. :)

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan

Yağın ısınmasını sağlayan basınçtır, basınç da kilitlenmediğinde sağlanır. Şanzıman yağı ile soğutma suyu radyatörde soğutulduğu için birbirilerini de ısıtırlar. Bu nedenle şanzımanı ısıtıp dolayısıyla motoru da erken ısıtmak için o.
Yaris aracımla 2-3 km de ısınırken, mazdamda dikkatimi çeken ilk şey 300-800 m arasında hemen ısınması oldu.

huseyin gunes

2011-İmpessive
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmp.
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Bence de doğru çünkü honda civic 1.8 140 beygir olanlar 6.viteste 3 bin devirde ancak 120 yapıyordu benzinli bir araç için normal

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt