Mazda 3 BK (2003-09) Hava Filtresi Değişimi, Akışmetre Temizliği

Erçay

Aktif
Araç Markası
Subaru Forester
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
3222BD65-5F3B-404C-B031-DCA0A714B9CA.jpeg

62438894-CB98-4D9B-B3B5-36E3275CCCA3.jpeg

Resimdeki çıkan hava filtresi, hava filtresini değişirken map sensörünün temizliğini de ihmal etmedim tabii ki :D

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Ekli dosyayı görüntüle 26760

Ekli dosyayı görüntüle 26761

Resimdeki çıkan hava filtresi, hava filtresini değişirken map sensörünün temizliğini de ihmal etmedim tabii ki :D

Elinize sağlık. Hava filtresi de Blue Print marka sanırım, kaliteli bir yan sanayi üründür. ;)

Ellerine emeklerine sağlık, en iyi tamir bakımdır demişler. :)

Aynen öyle Abi. Bakım ve uygun kullanım bir parçanın/aracın ömrünü en az iki kat arttırır ve tamir masrafından tasarruf edilir. Gel gör ki çoğu kişi -kimi ustacıklar da dahil- antifrize bile gereksiz gözüyle bakıyor! :mad:
Bazen sanayide denk geliyorum: adamın hava filtresi kirden/tozdan kaya parçasına bürünmüş, rolanti dalgalanıyor diyor; yağı değiştireli 20 bin km olmuş (içinden çıkan yağ bir litre), motordan garip sesler geliyor diyor. Susuz gezenleri saymıyorum bile... :confused:

Erçay

Aktif
Araç Markası
Subaru Forester
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Polen de bagajda ama sigorta panelini sökmeye üşendim ne yalan söyleyim :) bu cuma Rize’ye gidiyorum nasipse detaylı temizlik ve pasta cila işi var, paylaşırım inşallah yapınca

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Polen de bagajda ama sigorta panelini sökmeye üşendim ne yalan söyleyim :) bu cuma Rize’ye gidiyorum nasipse detaylı temizlik ve pasta cila işi var, paylaşırım inşallah yapınca
Hava akışmetreyi ne ile temizledin, dikkat edilmesi gereken bişey var mı...

Erçay

Aktif
Araç Markası
Subaru Forester
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Hava akışmetreyi ne ile temizledin, dikkat edilmesi gereken bişey var mı...
@bayraktar’ın dediği gibi hassas bir sensör, sürecin tamamına dikkat etmek lazım, sökme ve takma işlemi zorlamadan yapılmalı, zorlayacak birşey yok, zorlama yapmak durumunda kalınıyorsa birşeyler yerine oturmamıştır. Sensör temizleyici kullanmak lazım lakin ben de o an sadece balata spreyi vardı :( bu seferlik onu kullandım

Serkanm3

Sessiz
Araç Markası
Mazda3
Araç Renk ve Tip
Gri sedan
Konu hortladı arkadaşlar
Periyodik bakıma 200 km kaldı
Yağ filtresi mahle dusunuyom güncel fiyat 44 orjinalle birebir aynı imiş orjinalinin üzerindedir mahlenin yazdığıni okudum
Polen ve hava filtresi filtron markası nasildira
Yada blue print

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Konu hortladı arkadaşlar
Periyodik bakıma 200 km kaldı
Yağ filtresi mahle dusunuyom güncel fiyat 44 orjinalle birebir aynı imiş orjinalinin üzerindedir mahlenin yazdığıni okudum
Polen ve hava filtresi filtron markası nasildira
Yada blue print
Gönül rahatlığıyla kullanabilirsin. :harika:

Serkanm3

Sessiz
Araç Markası
Mazda3
Araç Renk ve Tip
Gri sedan
Mann hava filtesi 64 lira
Filtron hava 34 lira
Sizce degermi abi 30 TL fark mann iyi miyi diyorlarda...

Birde şu motul 8100 clean efe 5-30 kendi sitesinde euro5 ve son nesil araclara uygundir diyo bizimkine olmazmi bu 2004 M3 e

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Mann hava filtesi 64 lira
Filtron hava 34 lira
Sizce degermi abi 30 TL fark mann iyi miyi diyorlarda...

Birde şu motul 8100 clean efe 5-30 kendi sitesinde euro5 ve son nesil araclara uygundir diyo bizimkine olmazmi bu 2004 M3 e
Bulunduğun ortam çok tozlu değilse aradaki farkı vermeye değmez. Aracının (varsa) yağ eksiltme durumuna göre yağ tercihini yapmak gerekir...

Yağ konusunu incelemekte fayda var.

Üst Alt