Mazda 3 BK (2003-09) Hava Filtresi Değişimi, Akışmetre Temizliği

Bayraktar

マツダ
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Ekli dosyayı görüntüle 26760

Ekli dosyayı görüntüle 26761

Resimdeki çıkan hava filtresi, hava filtresini değişirken map sensörünün temizliğini de ihmal etmedim tabii ki :D
Elinize sağlık. Hava filtresi de Blue Print marka sanırım, kaliteli bir yan sanayi üründür. ;)

Ellerine emeklerine sağlık, en iyi tamir bakımdır demişler. :)
Aynen öyle Abi. Bakım ve uygun kullanım bir parçanın/aracın ömrünü en az iki kat arttırır ve tamir masrafından tasarruf edilir. Gel gör ki çoğu kişi -kimi ustacıklar da dahil- antifrize bile gereksiz gözüyle bakıyor! :mad:
Bazen sanayide denk geliyorum: adamın hava filtresi kirden/tozdan kaya parçasına bürünmüş, rolanti dalgalanıyor diyor; yağı değiştireli 20 bin km olmuş (içinden çıkan yağ bir litre), motordan garip sesler geliyor diyor. Susuz gezenleri saymıyorum bile... :confused:

Erçay

Katılımcı
Araç Markası
Nissan Maxima
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Polen de bagajda ama sigorta panelini sökmeye üşendim ne yalan söyleyim :) bu cuma Rize’ye gidiyorum nasipse detaylı temizlik ve pasta cila işi var, paylaşırım inşallah yapınca

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Polen de bagajda ama sigorta panelini sökmeye üşendim ne yalan söyleyim :) bu cuma Rize’ye gidiyorum nasipse detaylı temizlik ve pasta cila işi var, paylaşırım inşallah yapınca
Hava akışmetreyi ne ile temizledin, dikkat edilmesi gereken bişey var mı...

Erçay

Katılımcı
Araç Markası
Nissan Maxima
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Hava akışmetreyi ne ile temizledin, dikkat edilmesi gereken bişey var mı...
@bayraktar’ın dediği gibi hassas bir sensör, sürecin tamamına dikkat etmek lazım, sökme ve takma işlemi zorlamadan yapılmalı, zorlayacak birşey yok, zorlama yapmak durumunda kalınıyorsa birşeyler yerine oturmamıştır. Sensör temizleyici kullanmak lazım lakin ben de o an sadece balata spreyi vardı :( bu seferlik onu kullandım

Üst Alt