Hangi LPG Sistemini Kullanıyorsunuz? Lpg Sistem Tavsiyeleriniz Nelerdir?

Aracınızda Hangi LPG Sistemini Kullanıyorsunuz?

• Atiker

Kullanılan: 22 44.9%
  • Lovato

Kullanılan: 9 18.4%
  • BRC

Kullanılan: 9 18.4%
  • Prins

Kullanılan: 3 6.1%
  • Mimgas

Kullanılan: 0 0.0%
  • Zavoli

Kullanılan: 4 8.2%
  • Tartarini

Kullanılan: 1 2.0%
  • Landirenzo

Kullanılan: 1 2.0%
  • Aldesa

• Voltran

• Kullanılan toplam oy
    49

By_Nisay

Kırmızılı (06JN208)
Araç Markası
Mazda 626 GW 98
Araç Renk ve Tip
Kırmızılı-STW
Merhaba Mazda Forumdaşları.

• Araçlarınızda hangi LPG sistemini kullanıyorsunuz?
  • Hangi araçta hangi sistem en iyi F/P oranına sahip?

Mevcut kullanıcılar ve LPG sistemi taktırmak isteyen Mazda Dostlarına yardımcı olmak için bu başlık açılmıştır.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Güzel düşünülmüş bir konu olmuş, ellerine sağlık... Madem ki, amaç tecrübelerimizi aktarmak başlıyorum... :)

1-Fiyatı uygun olsun derseniz kesinlikle Atiker.

2-Fiyatı uygun olmayan diğer markaların kalitesi ve sistemi genel olarak aynı.

3-Marka ve modelden ziyade, montaj yapacak ustanın bilgisi ve işçiliği çok çok önemli.

Şimdiye kadar; 2 tane Atiker olmak üzere, Omvl, Romano, Tartarini, Aldesa, Landi Renzo, sisteme sahip araçlarım oldu... Beni illallah ettirecek marka ve sorun olmadı çok şükür... ;)

Kullandıklarımın içinde en uygun yakıtı yaktıran sistem ise; Omvl olmuştu ki; dünya rekoru bu marka kite aittir... Türkiye'ye geldiği yıllarda Prins'ten daha iyi durumdaymış fakat distribütör oyunlarına yenik düşmüş sanırım. :)

By_Nisay

Kırmızılı (06JN208)
Araç Markası
Mazda 626 GW 98
Araç Renk ve Tip
Kırmızılı-STW
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
benim Kırmızılı'da (626 Gf-Gw SW 98 Model) Lovato Easy Fast Plus Lpg Kiti bulunmakta.
Uyumlu oldugunu düşünüyorum. kullanımda sorun yaşamadım.

237EA486-B8D0-4976-9D08-EDBD47D26B90.jpeg

348EE91A-141C-45F2-B648-8F41D05E53B8.jpeg

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
5 farklı araca sahip oldum. 3 tanesi Atiker biri Plantinca ve halen kullanmakta olduğum Landirenzo var.
Hicbirinde sorun yaşamadım (landirenzonun enjektorlerinin sesli çalışmasını saymazsak).

Lpg'siz bir aracıma lpg taktırmak istesem Candan Muhendislik gibi bir yerde Atiker'in en iyi sistemini taktırırdım. Atikerin hem parçası ucuz hemde her ilde en az 2-3 tane servisi var

koray74

Koray AKÇİÇEK
Araç Markası
2015-Mazda3 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hacback
Şu anki aracımda Lavato exr kiti mevcut. Bende ustanın deneyimli olmasının etkili olduğunu düşünüyorum. Benim sistemde başka araçların arıza ışığı yaktığı biliyorum.

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
ilk arabamda 2010 volvo s40 2 yıl teleflex kullandım mükemmel idi. şimdi 1 yıldır 2006 vectra c de atıker grand taktırdım 30 bin km oldu sorunsuz kullanıyorum. lpg de 190-200 ü gördüğüm zaman oldu (deneme maksatlı) sorunsuz benzine geçmeden gitti. tavsiye ederim.

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
Honda Jazz BRC
Mazda 626 Prins
Renault Clio Atiker
Mazda 323 BRC kullandım.
En havalısı Prins'ti. Servise gidince BMW'lerin arasına giriyordum:huhuu:
Aslında hepsinden memnun kaldım ama enjektör sesinin olmayışından dolayı Prins daha iyiydi. Enjektör sesi en çok BRC'de duyuluyordu.
Bir de Atiker şamandıra 150 lira, BRC şamandıra 350 liraydı ve Prins'in bakım periyodu daha uzundu.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Şu ana kadar bir çok aracımda atiker kullandım. 2 farklı araca da bizzat kendim montajını yaptırdım. Şu an için lpg'siz araç alsam, muhtemelen atiker tercih ederdim yine. Kitler arasında ahım şahım kalite farkı olduğuna inanmıyorum. Beni cezbeden fiyatı ve servis ağı...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Şu ana kadar bir çok aracımda atiker kullandım. 2 farklı araca da bizzat kendim montajını yaptırdım. Şu an için lpg'siz araç alsam, muhtemelen atiker tercih ederdim yine. Kitler arasında ahım şahım kalite farkı olduğuna inanmıyorum. Beni cezbeden fiyatı ve servis ağı...
Kitler veya markalar arasında fiyat farkı kadar olmasa da, kalite farkı bariz belli olacak şekilde var Murat.

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Brc sekrant 32 Çok memnumun çekış gidiş benzınden daha ıyı arac lpgde daha atık şaha kalkıyor yokus yukarı sollamalarda bana mısın demıyor

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Şöyle diyim gösterge lambalarını söndürürsek, araç benzınde mı lpgde mı imkansız anlaşılması
Lpg li değil Brc li

MetinU

Aktif
Araç Markası
'99 Mazda 323 GT
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
Eski aracımda BRC varken gidişinde fark olmuyordu. Ama sesinden direk belli ediyor :D

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Eski aracımda BRC varken gidişinde fark olmuyordu. Ama sesinden direk belli ediyor :D
Rolantıde dımı enjektor sesı ıcerı sızıyor az bısey dıkkat edınce kendını sese verınce, dısardan ama fena ses var. Ben sordum bölge bayıye dıyorlar kı bunların enjektorlerı cok hızlı o yuzden bıraz cıt cıt ses yapar dıyorlar. :D

HAKAN24

Katılımcı
Araç Markası
2007 Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri
Tasarruf mantığı ile yola çıkıp brc veya prins gibi markalara bir dünya para vermeyi hiç doğru bulmuyorum. Şu an araçtaki kit atiker fast ve 8 yıllık. Tüm parçaları filtre hariç takıldığı tarihinden itibaren halen üstünde. Hiç bir parçası değişmedi. Zaten kimse aynı araca kolay kolay 8 yıl binmez. Ben 3.sahibiyim.
Şimdi dört enjektör 100 tl ve 8 yıl sorunsuz çalışıyorsa gidip brc veya prinse neden binlerce tl para vereyim.
Ha montaj konusunda cömert olmanızı sonuna kadar tavsiye ederim. Gerekirse Ülkenin bir ucuna gidin ve işi bilen kişilerle muhatap olun..

Üst Alt