Mazda 3 BK (2003-09) H7 Led Uygulama Sorunu

ediz07

Sessiz
Araç Markası
2014 - Mazda 3 Sedan
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Motion AT
Merhaba arkadaşlar,
2004 mazda3 aracımın kısa farlarına beyaz led far uygulamak için H7 NİKEN led kitini aldım. Ledin baş tarfında cıkarılan aparatı fara takmak istedim fakat ledin aparatı normal halojen aparatın yarısı kadar kalınlıkta olduğundan dolayı tel ile tutturamadım. Oyle oluncu da led Allaha emanet durdu. ve far toz kapagı vardı onu takınca da led fanın hava alacak yeri kalmadı. Sanırım xenon far takan arkadaşlar H7 için tekrar bir aparat gibi birşeyler takıyor olabilir aliexpreste adaptörleri gördüm ama led için uygun olanı bulamadım. Daha önce takan birileri var mı? ya da önerisi olan var mı?

Ekli dosyalar

• LED.JPG
    LED.JPG
    36.4 KB · Görüntüleme: 82

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
İlk aklıma gelen çözüm; led'i yuvaya oturduğu şekliyle takmak, fanın çalışmasına engel olmadan montajını yapmak ve toz su vs. almaması için silikon tarzı malzeme ile açık yerleri kapatmak oldu... :)

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Çok enteresan h7 lere takan hiçbir videoda o far kapağını napmışlar bulamadım.
yapanlar da halihazırdakini modifiye etmiş. O kapağı bir şekilde ampulun soğutucusunun berisine gelecek şekilde zorlayacağız.
belki o kapak ampulu soğutucudan çekecek şekilde ayarlayabilirsek, ampulun tam oturması gerekmez hocam. tel nasılsa tutacak, kapak da çekerse sıkıca sapasağlam yerinde durur.

Hayalet

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Yaptığım araştırmalarda kapak ve yuva sorunundan dolayı led uygulanmıyor diye düşünüyordum ama elektrikçi bir ustaya gidip uygunluğunu sordum. Kontrol etti ve sorun teşkil etmeyeceğini söyledi ki ve kısa h7 halojen farlar görüş konusunda sorun çıkardığı için led far takıldı bugün. Kapak kısmı normal ledlere uymuyordu ama kapak lastik olduğu için uygun biçimde kesilerek yerine taktık. Çok ciddi fark ediyor standart halojen farlara göre tavsiye ederim.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Halojen ampülde sorun yaşayan varsa ya far ayarı bozuktur yada farların merceklerinde problem olabilir. (Yan sanayi bir far ise aydınlatma yine randımanlı olmayabilir)

Üst Alt