Granit Aşk Mazda 3'üm

secco35

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Granit Gri-Sedan
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle Var olan benzer konulara ekleme yapmak istemedim yaptığım değişiklikleri. Affınıza sığınarak, hem ileride bana hatıra kalsın hem de tek konudan mazdamın sürecini görebileyim diye yeni konu açmak istedim.
Guzuyu aldıktan sonra farkettiğim şey aydınlatmaların yetersiz olduğuydu. sonra bakınca bir çok kişi bundan muzdarip. Garaj da kısa bir turdan sonra dedim ki ben de lede geçeyim. niken evo aldım bende. hem uzunlara hem kısalara. o da geldi takınca göreceğiz bakalım farkı. Daha sonra @yucelcayir hocamla konuşunca iç aydınlatma lambalarını da lede geçirmeye karar verdim. onun içinde aşağıdaki üründen aldım.

daha elime ulaşmadı ulaşınca onları da montajlayacağım hemen.
Bir de istediğim ayak altı aydınlatma vardı. istediğimde sökebileceğim kapatabileceğim farklı yerlerde farklı amaçla kullanabileceğim bir şey olsun istiyordum. onun için de aşağıdaki ürünü aldım.

bu ürün geldi hatta ön ayarlamaları yaptım. bugün vakit bulabilirsem bunları da takacağım. komple ledleniyoruz bakalım. fotoları montajladıkça paylaşacağım. bunları yaptıktan sonra arka reflektörler kalıyor geriye onları da bir daha ki ay inşallah Ali dayıdan siparişini geçeceğim.

ben bunları aldıkça mutlu oluyorum hanım da diyor ki bu bizim çok paramızı yiyecek anlaşıldı :D

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Aracınızı bize tanıtan bir başlık açın otomobillerimiz kategorisi altında. Yaptığınız her şey kaybolmadan orada durur, teknik ve modifiye uygulamaları da ilgili var olan başlıklara kopyalanır.

Güle güle kullanın.

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Hayırlı olsun, montajlı fotoğrafları hatta mümkünse montaj yaparkenki süreci de yapmak isteyenler açısından paylaşırsanız çok güzel olur. :)

secco35

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Granit Gri-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Aracınızı bize tanıtan bir başlık açın otomobillerimiz kategorisi altında. Yaptığınız her şey kaybolmadan orada durur, teknik ve modifiye uygulamaları da ilgili var olan başlıklara kopyalanır.

Güle güle kullanın.
hocam o zaman bu başlığı otomobillerimiz kısmındaki mazda 3 sayfasına taşır mısınız? ordan devam edeyim ben.

secco35

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Granit Gri-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Dün akşam üzeri başladım led far ampulleri ve ayak altı led aydınlatma montajına. @aurora nın tavsiyesiyle montaj yaparken hep fotoğrafladım. yapacak arkadaşlara, ilk defa değiştirecek arkadaşlara faydası olması amacıyla.
42885
ürünleri hazırladım ve başladım montaja. önce kısaları değiştirdim ardından da uzunları. çok basit montajı var. öncelikle aşağıdaki gibi tırnağı bastırarak soketi çıkarıp ampulü boşta bırakıyoruz. daha sonra aracın önündeyken ampulü sola doğru ( saat yönünün tersine) çevirerek ampulü çıkartıyoruz. led ampulü yerine oturtup sağa doğru (saat yönüne ) çevirerek takıyoruz. tam oturtmak lazım yoksa ısıyla oraları eritebilir. sonra da soketini takıyoruz işlem tamamdır. Burada dikkat etmek gereken şey bazen soketi ters takılabiliyor ve haliyle yanmıyor. bozuk sanılabiliyor. eğer öyle bir durum oluşursa soketi çıkarıp tam ters şekilde tekrar takmak gerekiyor. ki ben dün yaşadım ilk yanmayınca bozuk sanıp üzülmüştüm. soketi çevirip takınca yandı :)
4288642887428884288942890

Kısaların işi bitti işlem tamam :) Uzun farların değişimi de aynı şekilde oluyor. ve takınca da böyle görünüyor.
42891
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

ilk mesajda linkini de verdiğim ayak altı led aydınlatmam da geldiği için dün farları değiştirdikten sonra ayak altı aydınlatmaya geldi sıra. onu da şu şekilde hiç bir kablo fazlalığı olmadan görünmeden halletmeye çalıştım ve bence çok da iyi oldu. önce yolcu kısmından başladım.

42893
Montajı yapılacak tek yer orasıydı ve oraya da iki cırtla hallettim. ve kabloyu da el freninin olduğu orta konsoldaki trimin içinden geçirerek kol dayamanın oraya kadar götürdüm. ve hiç bir kablo görüntüsü kalmadı ortalarda. sadece kol dayamanın yuvasından aşağıya inen kısım görünüyor ki o da çok göz tırmalamıyor. yani yapabileceğimin en iyisi bu oldu.

4289442895

burayı halledince şoför tarafı daha kolay oldu diyebilirim. ledi gaz pedalının yanındaki tirimi esneterek içinden geçirdim ve yerine yapıştırdım. o da aynı şekilde tirimin içinden kol dayamanın oraya kadar gitti.

428964289742898

ve sonuç:
( Karanlıktaki görüntüsü bu kadar parlak değil daha loş ama fotoğrafta böyle çıkıyor. ışıklar açıkkenki görüntüsüne yakın sayılır. )

4289942900

Bonus:
Bana montajları yaparken yardımcı olan, 1 saatte bitireceğim işi 2 saatte bitirmemi sağlayan canım oğluma teşekkür ederim :D

42901

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
Üst Alt