Mazda 626 GF (1997-02) Gösterge Paneli Led Işıklandırması

ÖzgürSeyyar

Katılımcı
Araç Markası
1998 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - HB
WhatsApp Image 2023-01-30 at 15.12.57.jpeg
WhatsApp Image 2023-01-30 at 15.12.56.jpeg
WhatsApp Image 2023-01-30 at 15.12.56 (1).jpeg
WhatsApp Image 2023-01-30 at 15.12.57 (1).jpeg
WhatsApp Image 2023-01-30 at 15.12.57 (2).jpeg
WhatsApp Image 2023-01-30 at 14.53.58.jpeg

Nereye koyacağımı bilemedim. Bu konunun altına ekleyeyim dedim. Sonuçta bu serüvene ait bir çalışma sayılır. Göstergeleri bu şekilde yaptırdım. Gösterge camımdaki çizikler de olmasa tadından yenmeyecek ama neyse.. KM nin olduğu küçük dijital ekran bozulmuştu. İç tarafta yanlışlıkla japon yapıştırıcısı değdirmişler. Adam dijitali 500 liraya değiştirdi. Led uygulamar 200 lira tuttu. Gösterge kartları da 200 lira. Dijitali saymazsak 400 liraya bu hale geliyor göstergeler, bilginize..
Göstergenin eski halini de ekledim..

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Çok güzel olmuş, tek endişem gece gözü yormasın sakın. :harika:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bu araçlarda gösterge ışık şiddeti ayarı vardı sanırım abi

Cama işi bilen biri tarafından kaliteli pasta pasta cila uygulaması yapılırsa bu halinden iyi olacaktır diye düşünüyorum
Ayarı Kıstığın halde Led ışığı yüksek kalabilir diye tahmin ediyorum. :rolleyes:

ÖzgürSeyyar

Katılımcı
Araç Markası
1998 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - HB
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Ayarı Kıstığın halde Led ışığı yüksek kalabilir diye tahmin ediyorum. :rolleyes:
Aracı ilk aldığımda amatörce RGB Led uygulanmıştı. Işığı full kıstığımda bildiğin kapkapranlık oluyordu. Hatta bir ara kızım kısmış tamamen, 3-4 gün LED bozuldu diye sabah akşam karanlık kullanmıştım. :koptum: Bunda da işe yarar diye düşünüyorum ki sordum, ışık kısma düğmesi çalışacak dedi. Gündüz parkları yakmazsan bu ledler en az 2-3 yıl götürür seni dedi. Sadece T10 led kullandı. RGB döşemeye uygun değilmiş bizim göstergeler. 240 LED diye geçiyormuş taktıkları.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu araçlarda gösterge ışık şiddeti ayarı vardı sanırım abi

Cama işi bilen biri tarafından kaliteli pasta pasta cila uygulaması yapılırsa bu halinden iyi olacaktır diye düşünüyorum
Çok profesyonel olmayan şekilde bir pastayla temizlenmiş hali bu. Daha kötü durumdaydı. Araç boyadan çıkınca pasta/cila/seramik kaplama yaptıracağım. Ordaki arkadaştan gösterge camı için de rica ederim. Bakalım ne olacak..

ÖzgürSeyyar

Katılımcı
Araç Markası
1998 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - HB
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Ekli dosyayı görüntüle 64163 Ekli dosyayı görüntüle 64164 Ekli dosyayı görüntüle 64165 Ekli dosyayı görüntüle 64166 Ekli dosyayı görüntüle 64167 Ekli dosyayı görüntüle 64168

Nereye koyacağımı bilemedim. Bu konunun altına ekleyeyim dedim. Sonuçta bu serüvene ait bir çalışma sayılır. Göstergeleri bu şekilde yaptırdım. Gösterge camımdaki çizikler de olmasa tadından yenmeyecek ama neyse.. KM nin olduğu küçük dijital ekran bozulmuştu. İç tarafta yanlışlıkla japon yapıştırıcısı değdirmişler. Adam dijitali 500 liraya değiştirdi. Led uygulamar 200 lira tuttu. Gösterge kartları da 200 lira. Dijitali saymazsak 400 liraya bu hale geliyor göstergeler, bilginize..
Göstergenin eski halini de ekledim..
Gösterge sizlere ömür.. Geldiğinde benzin, hararet ve devir çalışmıyordu. Tekrar geri yolladım. Adam güya yaptı, sorun yok dedi, hala aynı. Normalde adam yüzlerce gösterge tamir ediyor, sorun yaşamıyor, ona istinaden yolladım ama bozdu resmen göstergeyi. Şimdide diyorki para iadesi yapayım. Tamam dedim geri yolla madem. Dijital ekran fiyatını düşüp yolladı.. :rolleyes: Velhasıl, demem o ki biraz güzel gözüksün diye fantazi aramaya gerek yok. Ya da yaptırdığınız adamdan garanti isteyin.. Bakalım bir kaç ustaya daha göstericem, olmazsa çıkma arayacam :mad:

Üst Alt