Geleceğe Nefes Fidan Kampanyası

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Tarım ve Orman Bakanlığı'nın projesi olan Geleceğe Nefes Fidan Kampanyası 11.11.2019 tarihinde 11 milyon fidan dikimi ile gerçekleştirilecektir.

Yukarıdaki linkten, kişi başı 5 adet fidan sahiplenmek mümkün, sistem, katılım belgesi de veriyor. Güzel proje olmuş, emeği geçenlere teşekkürler.

47877

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Baktım her yeşermiş Çorum kuruyor, el atayım dedim :D

47890

ayd

Katılımcı
Araç Markası
2010 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Bu fidan dikimi için görevli öğrenci ve öğretmenler giderken tam da bunu söylemiştik öğretmenler odasında:oops::(:acpsnr::mad:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Keşke bu başlığın altına "o fidanlar büyüdü yemyeşil ağaç oldu " yazabilseydim ama aşağıdaki haberde O FİDANLAR KURUDU diyor..:(:(

11 milyon 'kuru' fidan
O vakit de, fidanların dikim zamanı yanlış denilmişti de, inanmak istememiştim, böyle güzel ve ulvi bir proje için olumsuz yönde düşünmek istememiştim...

Gelinen noktada bu durum doğruysa, sebep olanların da Rabbim her şeyini kurutsun... :mad:

Reactions: ayd

dülgeroğlu

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Mavi - Hatchback
İlçe orman müdürlüğünde bir yetkiliye geçenlerde bu konu geçti. Zamanlama olarak bütün fidanların aynı tarihte dikilmesi yanlış dedi. Mesela o tarihte aydındaki hava-toprak durumu ile çanakkale deki farklı diyor. Gerçekten de ağaçların dikildiği zaman bizde toprak kupkuruydu. Uzunca da bir süre yağmur yağmadı. Fidanlar kurudu haberinden sonra yukardan fidanların tek tek fotoğraflarını sisteme girmelerini istemişler. 35 bin fidanın tek tek fotoğrafını ben nasıl çektireyim diyordu

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Fotoğraflara baktığımda anlamadığım 22 ocakta istanbul 8 derece iken günlük güneşlimiymiş ??
https://www.accuweather.com/tr/tr/istanbul/318251/january-weather/318251

Adana fotoğrafında 4 -5 fidan var,
Çanakkale ayvacık da ise 25 küsür fidan görünüyor.

Bunlar bir yana corona virüsünden nasıl korunuyorsunuz sorusuna her sabah bir kaşık dut pekmezi yiyorum açıklamasından sadece 11 dakika sonra malum medyada "dut pekmezinin faydaları " ile alelacele başlık altında haber çıktıysa bu gibi gaStelerin yazdıklarına inanmam çok çok zor.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Fotoğraflara baktığımda anlamadığım 22 ocakta istanbul 8 derece iken günlük güneşlimiymiş ??
https://www.accuweather.com/tr/tr/istanbul/318251/january-weather/318251

Adana fotoğrafında 4 -5 fidan var,
Çanakkale ayvacık da ise 25 küsür fidan görünüyor.

Bunlar bir yana corona virüsünden nasıl korunuyorsunuz sorusuna her sabah bir kaşık dut pekmezi yiyorum açıklamasından sadece 11 dakika sonra malum medyada "dut pekmezinin faydaları " ile alelacele başlık altında haber çıktıysa bu gibi gaStelerin yazdıklarına inanmam çok çok zor.
Abi ben haşa, "Allah bir" dediklerine itibar etmiyorum yıllardır... :huhuu: her saltanat yıkılır, her zulüm son bulur fakat açılan yaraları onarmak mümkün olmayabilir...

Gelecek nesiller, ihanetin belgesi olarak, bunları gösterecektir de görmeye bizim ömrümüz yeter mi Allah biliyor.

Üst Alt