Mazda 626 GE (1991-97) GE Kasa'ya GF Kasanın Motoru Uyar mı?

Ahmet Faruk

Sessiz
Araç Markası
1994-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo Sedan
Arkadaşlar GE motora GF sandık motor takılabilir mi ? Komple çıkma sandık motor olarak Manifold boğaz kelebeği ve diğer aksamlar üzerinde olacak şekilde . Soket uyumu aynı mı . motor birebir aynı görünüyor dıştan

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Görünürde ve teknik olarak aynı duruyor her iki kasanın motoru... Ciddi olarak incelenmesi gereken bir durum. :rolleyes:

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
GF motor birazcık farklı. Ekstra sensörler var. Ateşleme sistemi farklı. Motor kulaklarına montaj için şaseci lazım olabilir. Beyin uyumu nasıl olur soru işareti. Ama uğraşacak çok iyi bir usta ve nakit stoğunuz varsa çözülmeyecek iş değil. Ekstra olarak turbo bile takılır.

Yalnız, bence GE motor için yenileme işlemi daha mantıklı olur.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Şanzıman bağlantıları farklı olduğunu biliyorum dolayısıyla GF nin motoru GE'ye cuk diye olmaz. Ufak tefek illaki başka farklarda vardır

Ahmet Faruk

Sessiz
Araç Markası
1994-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Peki Gümrükten alınma faturalı GE motorlar nasıl . TR de ki motorlara kıyasla daha mı mantıklı

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Gümrükten motor satışı mı varmış? GE kasadan çıkan her motor olması lazım.

Çıkma motorla uğraşıp hemde risk almak yerine revizyon neden yaptırmıyorsunuz?

Ahmet Faruk

Sessiz
Araç Markası
1994-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo Sedan
Revizyon sonucu randıman alınmazsa herhalde iyice soğutur arabadan. radyatör suyunda basınç tespit edildi . 3. Bujinin üstünden cam mercek konulunca su buharı oluyor . Bir iki ustaya gösterdik biri kapakta kılcal çatlak olabilir dedi. araç ısınınca yağılıp kalıyor gibi gaz da. benzin de bir nebze daha iyi. sanki hava almıyor da can çekiyor resmen . su eksiltme yok radyatör ve yedek hazneden bakıyorum belli aralıklarla .

2 hafta önce Karacabey'den bursaya gelirken izmir istikameti tatilcilere denk geldim 60 km 3 saatte geldim . o ara motor blok tapası delinmiş . akşam aracı geri manevra yaparken ön tarafta manevra şeklinde su akıtması vardı. kaputu açtım manifold tarafından tapa su akıtıyor .
bunu yolda hissettim açıkçası bursa yolu üzerinde minteks var oraya gelince delindi muhtemelen . son 20 km hararet 100 ve 105 arası birşeydi bariz çekiş düşüklüğü oldu . bende o dur kalk kısmına yordum

Tıpaları taktım o gün bugündür hararet ibresi 95 100 arası ve aynı çekiş problemi oluyor özellikle arac ısındıktan sonra . fan düzenli devreye giriyor. hatta radyatör kapağından oluyor diye 3 kapak değiştim . birinde suyu yedek hazneden dışa atıyordu fan açarken stop ettikten sonra . 2. si borular şişiyor arada suyu atıyordu stop edince . 3 kapak 1.1 ne su atma var nede şişme .
Mesaj otomatik birleştirildi:

En son dün bir ustaya götürdüm duman atmaya başlamış galiba. usta yap yakıyor dedi . Bunların hepsi hararet yükseldikten sonra oldu . usta sekmanlara da bakılacak dedi . iyice ısınınca mavi beyaz arası bir renkte duman atıyor

Son düzenleme:

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Geçmiş olsun. Yeni alacağınız çıkma motor ne kadara maal olacak? Burdan tavsiye edilen ustalara götürdükten sonra revizyon sonrası sorun olmaz.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Düşüncelerine katılıyorum ama, temin edilecek komple motorun sağlam olduğunu biliyor olman şartıyla...

Ahmet Faruk

Sessiz
Araç Markası
1994-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo Sedan
Sağolasınız eksik olmasın. eski motor verilecek aynı şekilde motor alınacak . 3500 tl verilecek eski motorun üstüne .Yurt dışı hurda girişli motor. lpg takılmamış ve daha düşük km olacağı ihtimali mantıklı geliyor

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Sağolasınız eksik olmasın. eski motor verilecek aynı şekilde motor alınacak . 3500 tl verilecek eski motorun üstüne .Yurt dışı hurda girişli motor. lpg takılmamış ve daha düşük km olacağı ihtimali mantıklı geliyor
Yurtdışında kullanılan araçlar bizimkilere göre düzgün oluyor ama yinede risk var. Motora 1 hafta garanti verenler ama olumsuz bir durumda motorun kargo parasını, motor indi bindi yani işçilik parasını karşılamaz bunları da göz önünde bulundurarak tercih yapın...

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
3500 tl sadece motor, bunun üzerine en az 200-300 de usta işçiliği, ıvırı zıvırı derken 4000-4500 tl arası bir tutar olacak. Kargoyu katmadım. Bir de yeni motorun ne durumda olacağı soru işareti. Tavsiye edilen ustalarda komple motor yaptırmak ortalama 5500-6000 tl arası oluyor. Bence riske girmeye değecek bir fark söz konusu değil. Belki yurtdışından gelen motor için km konusunda yalan söyleniyordur, belki motor bakımsızdır, hararet görmüştür, sensörleri bozuktur vs vs ihtimalleri de var.

Bir de şu var, yurtdışından gelen gümrük girişli bir motor olayı bana mantıklı gelmedi. Türkiye’deki bir çıkma parçacıysa konuştuğunuz kişi o motor %99,9 Türkiye’deki bir araçtan çıkmadır. Gümrük girişi diye uyduruyordur diye tahmin ediyorum. Ayrıca gümrükten parça sokanlar varsa sözüm meclisten dışarı. Kiminle irtibat kurduğunuzu yazarsanız belki bilinen birisidir yorum yaparız.

Ahmet Faruk

Sessiz
Araç Markası
1994-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo Sedan
Maalesef dediğiniz gibi suistimal edilmesi kolay bir konu . biz de adamın dediğine hüsnü zan ediyoruz ki inşallah öyledir . motor satan arkadas Eskişehir de Es-Kay isimli Ahmet yıldız adında bir çıkmacı . Genel olarak japon araç motorları satıyor . Eğer dediği gerçekten yurt dışı ve temiz ise düşünceğim

Üst Alt