Mazda 626 GF (1997-02) Gaz Yememe Sorunu

Ceranimo

Sessiz
Araç Markası
1998 Mazda 626
Selam Arkadaşlar!
Babamın 1998 mazdası evvelsi gün bir yakıt istasyonundan Lpg ve benzin aldıktan sonra rampa çıkarken önce bir iki kez lpg de silkeledi sonrasında güç kaybu ve çekişten düşüş. Benzinde de aynı çekmiyor 4 ile cıktığımız rampayı 1 ile çıkmaya başladık. Durduk baktık bir şey göremedik. Hararet ve sorunun ilerlmemesi için geri döndük. Arabanın drevir saati 2-3 bin devire cıkamadan hızla geri dönüyor. Yakıttan olsa hem benzin hem de lpg mi.kötüydü. Mümkün ama zayıf olasılık. Egr valfi devir sensörü hava akış metre ilk aklıma gelenler.

Sizlerin aklına bir şeyler geliyor mu? Ustalarımız böyle bir arıza görmüş mü aceba?
Cumartesi götüreceğim ama götürmeden bir fkir sahibi olmak istedım. Şimdiden yardımlarınıza tşk ederim.

Ceranimo

Sessiz
Araç Markası
1998 Mazda 626
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Arkadaşlar sorun trigerin yayından imiş. Belki de bilyanın. Subaplar eğilmiş. İkibin tl ye yakın masraf çıktı.

Ceranimo

Sessiz
Araç Markası
1998 Mazda 626
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Teşekkürler arkadaşlar. Usta ürünle ilgili yorum yapmadı. Ancak iki aydır arabada bir ses vardı. Çok önemsememiştik. Sanırım bu ses yayın kopmasıyla alakalı sanırım. Arabayı yaptırtıkdan sonra kayserideki mazdacılar için usta paylaşımı da yapacağım. İnşallah memnun kalırsak...

Bika

Sessiz
Araç Markası
2000 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Geçmiş olsun bende kayseri deyim benm aracımda 626 Akel otomotivde bu araçlar için arıza tesbit cihazı bağlantı varmı bulamadımsanayide bide yedek parça hizmetleri varmı

Araç Markası
Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo sedan
Selamın aleyküm öncelikle arkadaşlar dostlar ben Adana’da yaşıyorum Mazda 626 98 model 2.0 motor doch motor 16 valfe aracımın modeli ve özellikleri benim sorunum şu aracımı aldığım günden beri hiç sorun yaşamadım fakat araçda rolant düşmesi ve yükselmesi yaşıyordum ustaya sordum Boğaz kelebeğinden olduğunu ve temizlenmesi gerektiğini söyledi sonra temizleme yapıldı araç gaz yememeye başladı araç 1000 devir civarında gaz yemiyor 2000 devir üstünde yiyor bir anda gaza bastığımda boğuşuyor pısıyor sonra bir anda alıyor mazdadan anlayan bi ustaya götürdüm elektronik bi arızası var dedi kimisi Boğaz kelebeği dedi kimisi emme manifoldu dedi bu konuda bilgisi olan ustalarım bana yardımcı olabilir mi araç lpg ve benzinde de aynısını yapıyor

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Selamın aleyküm öncelikle arkadaşlar dostlar ben Adana’da yaşıyorum Mazda 626 98 model 2.0 motor doch motor 16 valfe aracımın modeli ve özellikleri benim sorunum şu aracımı aldığım günden beri hiç sorun yaşamadım fakat araçda rolant düşmesi ve yükselmesi yaşıyordum ustaya sordum Boğaz kelebeğinden olduğunu ve temizlenmesi gerektiğini söyledi sonra temizleme yapıldı araç gaz yememeye başladı araç 1000 devir civarında gaz yemiyor 2000 devir üstünde yiyor bir anda gaza bastığımda boğuşuyor pısıyor sonra bir anda alıyor mazdadan anlayan bi ustaya götürdüm elektronik bi arızası var dedi kimisi Boğaz kelebeği dedi kimisi emme manifoldu dedi bu konuda bilgisi olan ustalarım bana yardımcı olabilir mi araç lpg ve benzinde de aynısını yapıyor
Mesajınızın taşındığı bu konuyu okumanızda fayda olabilir. Geçmiş olsun.

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Sizin kasada vuruntu sensörü vardı diye hatırlıyorum, bu bir ihtimal, diğeri de krank pozisyon sensörü. Bu iki sensöre bir bakın ilk olarak. İkincisi aklıma gelen ise TPS sensörü. Gaz kelebeği sökülerek mi temizlendi bilmiyorum ama sensör arızasına benziyor gibi geliyor bana. Bir de sizin kasada sanırım distribütör yerine modül vardı, dolayısıyla avans ayarını vuruntu sensörü ayarlıyordur. Biraz yazarak beyin fırtınası yapmış oldum ama vuruntu sensörüyle krank pozisyon sensörüne baktırmanız taraftarıyım. Yakınlarda Mazdacı yoksa iyi bir Hondacı bulursanız onlardaki aletler bizim araçlara da bağlanıyor. Hata kodu çıkar muhtemelen.

Araç Markası
Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo sedan
Aracın kele
Sizin kasada vuruntu sensörü vardı diye hatırlıyorum, bu bir ihtimal, diğeri de krank pozisyon sensörü. Bu iki sensöre bir bakın ilk olarak. İkincisi aklıma gelen ise TPS sensörü. Gaz kelebeği sökülerek mi temizlendi bilmiyorum ama sensör arızasına benziyor gibi geliyor bana. Bir de sizin kasada sanırım distribütör yerine modül vardı, dolayısıyla avans ayarını vuruntu sensörü ayarlıyordur. Biraz yazarak beyin fırtınası yapmış oldum ama vuruntu sensörüyle krank pozisyon sensörüne baktırmanız taraftarıyım. Yakınlarda Mazdacı yoksa iyi bir Hondacı bulursanız onlardaki aletler bizim araçlara da bağlanıyor. Hata kodu çıkar muhtemelen.
Araçda pek bi sorun yoktu ara ara bi rolant oynaması vardı gaz kelebeği dediler temizlettik sonra bu tarz sorunlar çıktı bu gün götürmediğim
Yer kalmadı hepsi ayrı ayrı sorunlar çıkardı araç rölantide süper çalışıyor gazı bir anda verdiğin zaman boğultu oluyor 1-2 saniye almıyor sonra bir anda alıyor krank sensöründen şüphelendiler fakat krank olsa böyle çalışmaz zor çalışır dediler bende sensörlerden şüpheleniyorum yada bu manifold jontasından hava alma yapıyorsa muhtelemen ordan da olabilir pazartesi günü Mazda servisine yada dediğiniz gibi Honda’ya götüreceğim arabadan soğudum resmen silah gibi giden araba şimdi yarım debraj ve yüksek devir olmadan rahat kalkmıyor tekliye tekliye gaz kesiyor umarım düzelir

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Aracın kele

Araçda pek bi sorun yoktu ara ara bi rolant oynaması vardı gaz kelebeği dediler temizlettik sonra bu tarz sorunlar çıktı bu gün götürmediğim
Yer kalmadı hepsi ayrı ayrı sorunlar çıkardı araç rölantide süper çalışıyor gazı bir anda verdiğin zaman boğultu oluyor 1-2 saniye almıyor sonra bir anda alıyor krank sensöründen şüphelendiler fakat krank olsa böyle çalışmaz zor çalışır dediler bende sensörlerden şüpheleniyorum yada bu manifold jontasından hava alma yapıyorsa muhtelemen ordan da olabilir pazartesi günü Mazda servisine yada dediğiniz gibi Honda’ya götüreceğim arabadan soğudum resmen silah gibi giden araba şimdi yarım debraj ve yüksek devir olmadan rahat kalkmıyor tekliye tekliye gaz kesiyor umarım düzelir

Mazda 626 GE (1991-97) Rölanti Sorunu Olanlar İçin

Konuyu incelemekte fayda var. Boğaz kelebeği temizlenince hava fazla geliyor olabilir. Rölanti (hava) ayar vidasını ile ayar yapmayı deneyebilirsin.

Araç Markası
Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo sedan
Mazda 626 GE (1991-97) Rölanti Sorunu Olanlar İçin

Konuyu incelemekte fayda var. Boğaz kelebeği temizlenince hava fazla geliyor olabilir. Rölanti (hava) ayar vidasını ile ayar yapmayı deneyebilirsin.
Şu an rölantide pek sorun yok sadece gaz yemiyor ama denemekte fayda var şu an korkum şu ufak bi arıza var ama çözemiyorlar fakat bu süreçte araç ile oynanıyor sonra diğer arıza onarıldığında bu sefer başka arıza çıkacak diye korkuyorum

01uğur

Sessiz
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kahverengi Hatchback
Arkadaşlar selam mazda 626 1998 model aracım var araç yolda giderken birden istop etti elektrik ci geldi bobine giren elektirik tamamen gitmiş akü den direk elektrik verdi araba çalıştı ertesi gün gitmediğim usta kalmadı arabanın arazasını bulamadı arabadaki şimdiki sorun gaz yemiyor rolanti de çok güzel çalışıyor gaza bastığın zaman devir saati bş düşüyor bi yükseliyor acaba sorun ne olabilir lütfen acil yardım gebzede oturuyorum

Erçay

Aktif
Araç Markası
Subaru Forester
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
bobin elektriğini hala direkt aküden mi alıyor

Emre44

Sessiz
Araç Markası
1998 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Merhabalar, benim de aracım 98 model 626 araçta çiğ yakıt yakma vardı onu hallettik gibi. Ama şuan bende de düşük devirde lpgde yemiyor ama 2 bin devirden sonra sıkıntı yok benzinde sıkıntı çok çok az denecek kadar ama her ikisinde de soğukkan olması gerek ayağımı gazdan çekince stop edecek gibi oluyor hatta stop ediyo. Yardımcı olursanız sevinirim.

Emre44

Sessiz
Araç Markası
1998 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Yardımcı olacak var mı? Ayrıca usta bana demişti ki senin arabanın elektrik tesisatı baya kötü tesisatı da yeniliyelim. Bende tamam dedim. Ondan da yapar mı?

hayrullah

Sessiz
Selamlar arkadaşlar.
1998 Model Mazda 626 Gaz Kesme Problemi neden olur? Sanki 2 buji sökülmüş gibi kesik kesik çalışıp arada düzeliyor. Yolda giderken olursa eğer, benzin kokuyor spot edecekmiş gibi yapıyor. Rölentide yaptığında spot ediyor.
Teşekkürler

Üst Alt