Folyo Kaplama Hakkında Her Şey

skyline

Fedakarlık yoksa, zafer de olmaz.
Araç Markası
'99 Mazda 1.8 323F GT
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri HB
Modifiye hakkinda tecrubem ve bilgi birikimim var,yavas yavas ic aksesuar dis aksesuar,motor konularina da girmeyi bildiklerim kadariyla yardimci olmayi isterim severim,mazda ve mazdacilar cok ozel benim icin :)

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Eyvallah.

Sabri abi bu gmg garajı izledim o kadar büyültecek bir firma değil gördüğüm kadarıyla adamlar sadece biraz şova ve işi lükste arıyorlar. kesimlerde inşaAllah tahmin ediyorumki folyoyu keserken boyaya zarar vermiyorlardır. Kaplamayı söktükten sonra falçata izi çıkmaz sanırım. :)
Valla güzel şovları var, pahalı araba takıntıları var.:confused:Bize randevu vermezler:confused: arada 1-2 saatimi harcıyorum, renkler muhteşem. :D:harika:

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Güzel bir işlem fakat bence maliyeti çok yüksek. Teşekkürler bilgilendirme için ;)

eray45

Sessiz
Araç Markası
2004 Mazda 3 BK
Araç Renk ve Tip
Gri
Herkes iyi akşamlar

Aracını boyatmak yerine kaplama yaptıran var mı ?

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Herkes iyi akşamlar

Aracını boyatmak yerine kaplama yaptıran var mı ?

Oldu da bir yer takıldı kaplama zarar gördü nasıl onarılacak?
Ben sağlıklı bulmuyorum açıkçası. Boya hava alamıyor.

Folyonun güneşten solması durumu da var.

Ayaz pasa

Sessiz
Araç Markası
vw polo
gmg garage youtube kanalını bende takip ediyorum adamlar aşmış dünya çapında bir yer zaten yurtdışından gelip yaptıranda çok var bu tip yerler her türlü garantiyi veriyor zarar gören yeri onarıyorlar ben hava kanalları var diye biliyorum ben sıfır araç alsam hemen şeffaf kaplatırım İstanbul da A.F.M var sanırım bu işte..

ReaL

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Oldu da bir yer takıldı kaplama zarar gördü nasıl onarılacak?
Ben sağlıklı bulmuyorum açıkçası. Boya hava alamıyor.

Folyonun güneşten solması durumu da var.

Folyo yapılmadan önce; en küçük çukurlar, göçükler düzeltilip, macunlanıp, astar işlemi yapılıp, en son zımpara yapılarak son kat boyaya hazır haline getirildikten sonra kaplama işlemine geçilir.

Folyo kaplamanın süreleri vardır. Boya kadar uzun ömürlü değildir. 4-5 yıl sonra eski görünümünü kaybetmeye başlar. Boya gibi pasta cila yapılabilinir.

Otomobilin herhangi bir yeri çizildiğinde veya hasar gördüğünde o parça (Çamurluk, kapı, bagaj, motor kaputu vs.) tümüyle kaplanır.

Kaplamada işçilik çok önemlidir. Folyo kaplama yapan kimi yerler; farları, stopları, çıtaları, kapı kollarını bile sökmeden kaplama yapmaktadır. Bu tür işçilik yapılan kaplamalar bir günde teslim edilir.

Folyo kaplama; geçici hevesler için ideal...

ARTILARI:
+
1-2 gün gibi kısa bir sürede teslim edilir.
+ Renk ayrımı olmaz.
+ Metaliklerde metal zerreciklerin bir yere yığılması gibi kusurlar olmaz.

EKSİLERİ:
-
4-5 yıl sonra ilk görünümü kaybetmeye başlar.

Son düzenleme:

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Folyo ısı: Mustafa Bey GMG garage ^Güven Memnunıyet Garanti ^

DSC05308.JPG

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
boyasız ve kaliteli folyo ise ve çok uzun süre üstünde durmazsa sıkıntı olmuyor diye biliyorum, boyalı ve çok uzun süre duracaksa sökerken fabrika çıkışı haline geliyor diye biliyorum :)

Üst Alt