Fırsat Gördüğünüzü Paylaşın

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Ürünü
Temizmama'dan aliyordum normalde ama gecen Mamaci'da indirim vardi, bir de bidon hediye ediyordu oradan aldim. Cok kaliteli olanlardan almak lazim ama cok pahalilar. Bu iki sitenin kalitesi normal, bizkmki deli gibi sevmese de geri cevirmeden yiyor. Kopeklerin cok istahla yedigi mamalarda muhtemelen katki maddesi vardir, uzak durun diyorlar.
Mamanın adını yazarsan daha kolay bulurum, senin köpek kaç aylık, bizimki 6 aylık.

Holydao

Benlik bi durum yoksa çıkıyorum!
Araç Markası
2015 Ford Grand C-Max
Araç Renk ve Tip
Gri MPV
Ürünü

Mamanın adını yazarsan daha kolay bulurum, senin köpek kaç aylık, bizimki 6 aylık.
Bizimki 13 aylik ama orta/iri cins oldugundan 18 aylik olana kadar yavru olarak geciyor, yavru mamasina devam deniyor. Ben yavas yavas yetiskinle yavruyu kariatirarak vermeye basladim artik. Sizin yavru mamasi almaniz gerekiyor. Temizmama'da bonacibo var, mamacı'da Los Canis var. Bunlarin yavru icin olanlarindan alabilirsiniz. Ara ara kampanyalar, indirimler oluyor takip etmekte fayda var. İndirim denk gelince 2 adet 15 kiloluk aliyorum. Genel olarak tavuklu mama almiyorum, zaten tavuklarin ne oldugu belirsiz, bir de icine gagasi kikirdagi ne varsa basiyorlar, iyice leş oluyor... Butce ayirabilecekseniz somonlu yoksa kuzulu almaka fayda var. İndirim olunca somonlu aliyorum, yoksa kuzulu. Bir de bu arkadaslarin bagirsaklari cok hassas, mama degistirince azar azar alistirmak gerekiyor yoksa yarim saat icinde ishal oluyorlar :)
Benim gozlemledigim diger bir husus da şu; belli bir mamadan zaman gectikce sıkılmaya basliyor sanki, giderek istegi azaliyor, degistirince yeni mamayi yine istekle yiyor, sonra yine azaliyor. Tam emin degilim yalniz bu konuda, belki bizimkinin maymun istahliligindan da kaynaklaniyor olabilir.

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Bizimki 13 aylik ama orta/iri cins oldugundan 18 aylik olana kadar yavru olarak geciyor, yavru mamasina devam deniyor. Ben yavas yavas yetiskinle yavruyu kariatirarak vermeye basladim artik. Sizin yavru mamasi almaniz gerekiyor. Temizmama'da bonacibo var, mamacı'da Los Canis var. Bunlarin yavru icin olanlarindan alabilirsiniz. Ara ara kampanyalar, indirimler oluyor takip etmekte fayda var. İndirim denk gelince 2 adet 15 kiloluk aliyorum. Genel olarak tavuklu mama almiyorum, zaten tavuklarin ne oldugu belirsiz, bir de icine gagasi kikirdagi ne varsa basiyorlar, iyice leş oluyor... Butce ayirabilecekseniz somonlu yoksa kuzulu almaka fayda var. İndirim olunca somonlu aliyorum, yoksa kuzulu. Bir de bu arkadaslarin bagirsaklari cok hassas, mama degistirince azar azar alistirmak gerekiyor yoksa yarim saat icinde ishal oluyorlar :)
Benim gozlemledigim diger bir husus da şu; belli bir mamadan zaman gectikce sıkılmaya basliyor sanki, giderek istegi azaliyor, degistirince yeni mamayi yine istekle yiyor, sonra yine azaliyor. Tam emin degilim yalniz bu konuda, belki bizimkinin maymun istahliligindan da kaynaklaniyor olabilir.
Teşekkürler, bu akşam bakayım, yavru yetişkin olayına da dikkat etmemiştim ilk mamada.

Holydao

Araç Markası
2015 Ford Grand C-Max
Araç Renk ve Tip
Gri MPV
Teşekkürler, bu akşam bakayım, yavru yetişkin olayına da dikkat etmemiştim ilk mamada.
Yavru olayı cok onemli!
Hayati boyunca kullanacagi kas-kemik yapisinin gelismesi icin dogru besin ve takviyeleri almasi gerekiyor, bunlari da ancak yavru mamasi saglayabilir ona. İlerleyen yaslarda kalca cikikligi cok sık rastlanan bir durum mesela, bunlarin onune gecmek icin yavruyken iyi beslenmesi sart. Haftada bir kac kere avuc ici kadar peynir, yogurt verebilirsiniz, hem severek yiyecektir, hem de kalsiyum takviyesi olur. Süt vermeyin, aninda ishal olur, sekerli bir urun (meyve, cikolata, biskuvit vb.) vermeyin, katarakt, körlük, seker hastaligi hatta kanser icin zemin hazirlarsiniz. Ben evde salata vs yaparken kullandigimiz biberlerin kesilip atilan kök kisimlarini odul mamasi gibi ya da direkt mamasinin icine karistirarak veriyorm, hem cope gitmemis oluyor, hem de cok seviyor :)

Odul mamasi olarak da ayrica satilan kemik seklinde kucuk kurabiyeler var, onlari kullanabilirsiniz, 2ye 3e kirarak.

Holydao

Araç Markası
2015 Ford Grand C-Max
Araç Renk ve Tip
Gri MPV
Bonacibo genel olarak iyi sayılabilecek bir mamadır. Tavsiye ederim. Kuzulu olandan kullanıyoruz biz.. Yavru ve yetişkin maması farklıdır yalnız dikkat etmekte fayda var..
Bir de bu bonacibo yerli uretim yapiyor, uretim tarihi yeni olan mama gonderiyor. Ayrica her ay bilmem kac kisiyi fabrikalarina davet ederek kullanicilarina uretimi denetleme imkani taniyormus. Fiyatlari 6 ay oncesine kadar gayet uygundu ama sonradan her ay bi 20 tl civari artmaya basladi su an cok uygun diyemeyecegim ama yine de kalitesine gore uygun denilebilecek seviyede...

osk@r78

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Gri Sedan
Bir de bu bonacibo yerli uretim yapiyor, uretim tarihi yeni olan mama gonderiyor. Ayrica her ay bilmem kac kisiyi fabrikalarina davet ederek kullanicilarina uretimi denetleme imkani taniyormus. Fiyatlari 6 ay oncesine kadar gayet uygundu ama sonradan her ay bi 20 tl civari artmaya basladi su an cok uygun diyemeyecegim ama yine de kalitesine gore uygun denilebilecek seviyede...
Son zamanlarda baya zam yaptılar evet..:mad:

Holydao

Araç Markası
2015 Ford Grand C-Max
Araç Renk ve Tip
Gri MPV
Yine beslenmeyle ilgili aklima gelen bir husus, kasaptan dana kalca kemiklerinden alip 1 saat kaynattiktan sonra verebilirsiniz, icindeki iligi yemek icin kemigi kemirir, hem dis sagligi hem cene gelisimi icin bire bir. Kasaplar ucret istemiyor o tarz kemikler icin. Yaş mama vermeyin, dis curumesi yapiyor. Baliktan arta kalan parcalari ya da tavuk kemigi (Kanat vs.) vermeyin kilcik veya kucuk kemikler bogazina takilabilir. Marketlerde satilan kemik sekli verilmis sert yenebilir urunler var, onlari sade yemeye pek yanasmiyor bizimki ama uzerine hafif yogurt dokup veriyorum dakikalarca kemiriyor, onlar da yine dis temizligi icin faydali, haftada bir verilebilir.

osk@r78

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Gri Sedan
Yine beslenmeyle ilgili aklima gelen bir husus, kasaptan dana kalca kemiklerinden alip 1 saat kaynattiktan sonra verebilirsiniz, icindeki iligi yemek icin kemigi kemirir, hem dis sagligi hem cene gelisimi icin bire bir. Kasaplar ucret istemiyor o tarz kemikler icin. Yaş mama vermeyin, dis curumesi yapiyor. Baliktan arta kalan parcalari ya da tavuk kemigi (Kanat vs.) vermeyin kilcik veya kucuk kemikler bogazina takilabilir. Marketlerde satilan kemik sekli verilmis sert yenebilir urunler var, onlari sade yemeye pek yanasmiyor bizimki ama uzerine hafif yogurt dokup veriyorum dakikalarca kemiriyor, onlar da yine dis temizligi icin faydali, haftada bir verilebilir.
İri kemikleri çiğ olarak ta verebilirsin. Eğer parazit tedavisini düzenli yapıyorsan korkma. Diş taşını alır. ;)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
mAH'ı doğruysa mükemmel ötesi fiyat, ama zannetmiyorum o güçte olduğunu... :) Yorumları, yüzde elli oranında kötü... Şarj hızının düşüklüğü ortak şikayet noktası, özellikle telefonu kullanırken çok ağır şarj ettiği vurgulanmış...

Edith;

Şöyle de, saçma bir fiyatı varmış... :utan:

Holydao

Araç Markası
2015 Ford Grand C-Max
Araç Renk ve Tip
Gri MPV
Mama geldi iki gündür öyle bir iştahla yiyor ki anlatamam. Eskiden mama kabını tepeleme dolduruyordum nasıl olsa bitirmiyor, yeteri kadar yiyor diye, şimdi ne varsa silip süpürüyor. Yemesi gereken kadar verecem artık.
Masallah masallah :)
Mama kutusunda cizelge olsa gerek, yetiskinlikte erisecegi kiloya (ort 30-35 kg diyebiliriz) gore oradan bakabilirsiniz. Orada yazan mama miktarini 4e 5e bolerek vermek gerekiyor. Yavrunuz buyudukce oğün sayisini azaltip en son da 2ye dusurmek gerekiyor. Sizinki şu an 8 aylık civarı sanirim, direkt 2ye dusurebilirsiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt