Far Bakım Onarım Temizlik ve Modifiye

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bir Fransızın daha gözlerini yerinde ameliyat ettik lakin biri tam açılmadı :) farın kasasında kırık varmış, ordan içeriye toz kir almış. Müsait zamanda içine operasyon yapacaz...
44817

44816

Aracın çakmaklık çalışmıyordu onunda arızası giderip araç sahibi bu mobil hizmet iyiymiş deyip memnuniyeti dile getirdi :)

Bir operasyonda kendimize yapalım dedik. Yarın biraz daha havalı olacaz :cool:

44818
44819

dina35

Katılımcı
Araç Markası
1994 - Mazda626
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri
Bu far ayar vidasının boşa dönmesiyle ilgili bir bilginiz var mı ayar yapamıyorum da nasıl düzeltebilirim

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Parlatmada aseton buharı kullanıyorsunuz sanırım? O buhar soğuk buharmı oluyor sıcakmı ?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bu far ayar vidasının boşa dönmesiyle ilgili bir bilginiz var mı ayar yapamıyorum da nasıl düzeltebilirim
İlk 626 GE aracımın da far ayar vidası arızalıydı ve yapılamıyordu, usta da, tamiri olmaz bunun değişmesi gerek demişti, ne kadar doğru bilemiyorum ayrıca; sistem aynı mı onu da bilemiyorum. ;)

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Ayar motorunun ucu farın içindeki ampüllerin takılı olduğu krom kaplamalı yansıtıcı görevi gören parçadan çıkmıştır.
Bazı farların içi açılıp takılması gerekir bazıları farın arkasından sökülüp takılabiliyor.
Farı söküp incelemeniz gerek. Kırık hasar vs yoksa büyük ihtimalle farı açmadan takılır.
Parlatmada aseton buharı kullanıyorsunuz sanırım? O buhar soğuk buharmı oluyor sıcakmı ?
Aseton değil ispirtoya benzeyen mavi renkli bir sıvı, biraz göz yakıcı özelliğide var. İçeriği ne bende çözemedim. Malezyadan geliyor ve şişesinde hep çince karakterleri var, okunmuyor.

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Aaaa çok güzel olmuş. Ellerine sağlık. Arkaya da yapma planı var mı?

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Aaaa çok güzel olmuş. Ellerine sağlık. Arkaya da yapma planı var mı?
İlerleyen zamanlarda tamponları boyamayı düşünüyorum abi tamponu sökmüşken o esnada bişeyler yaparım...
Ledlerin ömrü uzun olur inşallah.
İnşallah Veli abi... Ürünler çin malı olduğu için ne zaman ne yapacağı belli olmaz, korkmuyor değilim, farın içine birazda bundan dolayı yapmadım yenilemesi kolay olsun diye
Mesaj otomatik birleştirildi:

isteyen çok olur :)
hayırlı işler
İsteyene yaparız :)

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
Üstad çalışmalarını imrenerek izliyorum. Kolaylıklar diliyorum.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
İki Fransızın daha gözlerini açtık...

45151

Yukarıdaki aracın temizliği yaparken başka bir araç sahibi daha yanımıza gelip temizlik yaptırma talebinde bulundu. Muayenesi yaptık. Farın birinde elektriksel arıza olup far tesisatı kablolarını yakmış ve ampulü parçalayarak patlatmış ve içi ampulün çıkardığı gaz ile farın içi duman lekesi olmuş. Ayrıca dıştan küçük bir çatlağı var.
Araç sahibine bunu temizletip kablolarını onarmak yerine ve çatlağından ötürü camı çıkarırken kırılma ihtimali olmasından dolayı yeni bir far almayı tavsiye ettim. Araç sahibi sen al gel tak demesi üzerine ertesi gün farı alıp, yerinde taktım. Araç sahibi dükkanını kapatıp sanayiye gidip vakit kaybetmemiş oldu. Buda yeni bir hizmet oldu :srnsml:

45161

Diğer farınıda temizledik ama işim iftara kadar sürdüğü için detaylı fotoğraf çekmeyi unutmuşum.

45152

Araç sahibi eski far benim işime yaramaz al götür demesi üzerine evde bir operasyon yapıp hayata döndürdük.

Temizlik Öncesi

45155
45153
45154

Temizlik Sonrası

45156
45157
45158

@dina35 farınız ayarına çözüm buldunuz mu bilmiyorum ama aklıma gelmişken daha önce yazdığım şeyi görsel olarak da ifade edeyim

45159
45160

İlk fotoğraftaki far ayar motoru. Ucundaki topuz farın içindeki ampüllerinde takıldığı yansıtma görevi gören parçaya takılıyor. Farınızın ampül yuvasına elinizi atıp veya ampullerden birini tutup aşağı yukarı sallamaya çalışın. Boştaymış gibi hareket ediyorsa far ayar motorunuz yerinden çıkmıştır ve yansıtma görevi yapan parçaya yön veremediği içinde boşa dönüyordur...

Moderatörün son düzenlenenleri:

Üst Alt