Mazda 3 BL (2009-13) Eriyen Ön Konsol Sorunu ve Çözüm Denemesi

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Merhaba mazda kullanıcıları. Geçen gün akrabamızın çocuğu ön konsol sağ tarafı tınaklayarak yırtmış. Bunun tamiri mümkün müdür ? mümkünse önerebileceğiniz bir usta var mıdır.Ekli dosyayı görüntüle 44900
Airbag tamircileri yapabilir. Karabay Oto Estetik diye bir yer var, yerinde tamir yapıyor ama hangi şehirlerde hizmet veriyor arayıp öğrenmek lazım

muratdmrbas

Sessiz
Araç Markası
2010-Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
karabay'a netten baktım konya da yeri bi arayıp sorarım. Ümraniye de bir airbag tamircisine götürdüm yapamam dedi erime olayı sıkıntı yaratıyor.

emirdede

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 GH
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
karabay'a netten baktım konya da yeri bi arayıp sorarım. Ümraniye de bir airbag tamircisine götürdüm yapamam dedi erime olayı sıkıntı yaratıyor.
Hortla konuu hortlaaa
Mesaj otomatik birleştirildi:

Karabay ile geçen hafta görüştüm, mersinden geleceğimi söyledim, 1 gün içinde hallederim dedi. 1500 tl fiyat verdi.

Daha sonra Adana bir airbagci ile görüştüm konyaya bulaşma, antepte bir yer var oraya yönlendirim seni, 3-4 gün sürer 2500 tl civarı maliyeti olur dedi... Akşamüstü görüştüğüm başka biri ise antep-konya uzak dur, git servise yenisini taktır diye akıl verdi... Döndük şimdi en başa :) :) :)

Son düzenleme:

Ozanihat

Katılımcı
Araç Markası
2012 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Hortla konuu hortlaaa

Karabay ile geçen hafta görüştüm, mersinden geleceğimi söyledim, 1 gün içinde hallederim dedi. 1500 tl fiyat verdi.

Daha sonra Adana bir airbagci ile görüştüm konyaya bulaşma, antepte bir yer var oraya yönlendirim seni, 3-4 gün sürer 2500 tl civarı maliyeti olur dedi... Akşamüstü görüştüğüm başka biri ise antep-konya uzak dur, git servise yenisini taktır diye akıl verdi... Döndük şimdi en başa :):):)
Adana'da Bülent Fikir ile görüştünüz mü bu konuyu?

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Hatcback
Allanseverseniz bu işi ucuza bi yerde yaptırdığınızı yazın bende orda yaptırayım :D

Taşovalı

Sessiz
Merhabalar , yeni Mazda 3 2009 sahibi oldum benim aracımda da erime hafif düzeyde başlamış , torpido koruyucu paspas satılıyor ondan alıp koysam erime sorununa çözüm olur mu ?

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Merhabalar , yeni Mazda 3 2009 sahibi oldum benim aracımda da erime hafif düzeyde başlamış , torpido koruyucu paspas satılıyor ondan alıp koysam erime sorununa çözüm olur mu ?
İllaki olur ama paspas koyduğunda onun yapışma iz bırakma ya da koku yapma sorunu da olabilir, görsel olarak ta çirkin durur bence, yaz aylarında park yaptığında cama güneşlik sermen yeterli olur bence

Guney

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah HB
Ben torpido için servise başvurdum, 3500 TL civarı fiyat teklif edildi. Teklifi kabul ettim. Sürekli arabayi güneşten korumak zorunda kalmak sıkıntılı bir süreç. Eşimle beraber kullanıyoruz araci, bir yapar iki yapar en sonunda ben bununla uğraşamam der al başına bela :D:D:D:D

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Hatcback
Ben torpido için servise başvurdum, 3500 TL civarı fiyat teklif edildi. Teklifi kabul ettim. Sürekli arabayi güneşten korumak zorunda kalmak sıkıntılı bir süreç. Eşimle beraber kullanıyoruz araci, bir yapar iki yapar en sonunda ben bununla uğraşamam der al başına bela :D:D:D:D
Ülkede zaten park sorunu var büyük sehirlerde. Güneşsiz alanı bulup park etmek neredeyse imkansız. O açıdan kaçış yok güneşten.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
@kadir @ezmocesteri patronlarla konuşun bu mevzuyu da el atsınlar şu işe :D ama önden eriyen torpido yabdık diye patent alsınlar :koptum::koptum::koptum:

not: sakın yıkamacıların kullandığı hede hedö demeyin, yıkamacılar sadece mazda yıkmaıyor :D

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
@kadir @ezmocesteri patronlarla konuşun bu mevzuyu da el atsınlar şu işe :D ama önden eriyen torpido yabdık diye patent alsınlar :koptum::koptum::koptum:

not: sakın yıkamacıların kullandığı hede hedö demeyin, yıkamacılar sadece mazda yıkmaıyor :D
Çözümü en baştan beri var servislerde... Amerigayı yeniden keşfe gerek yok ki... Tamam malım kötü olmuş olabilir, git başının çaresine bak demiyor çekik gözlü amcalar... Yetkili servislerimiz bunun için var, başvurun değiştirelim diyorlar ve bu işlemi yapıyorlar...

Burada sorgulanması gereken nokta, yeni takılan konsollar ile üzerinden çıkanların aynı minvalde mi üretilmiş olduğudur... ;) Bir de biz neden bu kadar fakiriz düşünüp ders almak... :huhuu:

Ya da, babayiğit birinin çıkıp konsolun hatalı üretim olduğunu ispatlaması gerekir ki teknik olarak bu da mümkün değil...

Birisi hışımla bu konsol mevzusuna dalıp, kendisine olacak serüveni yazdığımda bana kızmıştı da, "arabayı satcam ben yaa" moduna dönmüştü...

Ya kurallar ne diyor, bu işin hukuki boyutu ne diyor araştırıp çıkan sonuçlara göre hareket etmek gerekiyor, ya da "satcam ben bunu yaa" ya bağlamak...

Üçüncü bir yol da, sanayilerde çözüm arayıp, bulup yaptırmak...

Özetle, biz gelişmemekte ısrar eden bir toplumuz ve 3-5 bin liraya konsol değişimi zulüm geliyor.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
@Domestos hatalı üretim elbet olur hiç sıkıntı yok, mesele malın arkasında durmak. Misal tr'de 1000 tane 6 satıldı diyelim; mazda japonya, tr'ye 1000 tane plastik parçası yollayıp kaç tane sattıysanız hepsini çağırın değiştirin demesi gerekirdi. Yok yarısını ver, yok 4/1'ini ver demeyle bu iş olmaz. Servis kaydı vs işi de pek mantıklı değil. Çoğu şehirde servis yok, kimse de periyodik bakım için şehirlerarası yol yapmaz. Herkesin işi var gücü var.

Bir de bizim iç minnaklar mevzusu var :D mazda tr'den fazla mazdayı savunanlar :) öyle bir konuşuyorlarki artık premium markalarla kıyas yapmaktan bile çekinmiyorlar :D yurtdışı tatili hariç canlı canlı göremeyecekleri araçları savunuyorlar :D hele dh'da bi tane trol vardı, o çok fenaydı. Sonunda banladılar kurtuldular :D

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Misal tr'de 1000 tane 6 satıldı diyelim; mazda japonya, tr'ye 1000 tane plastik parçası yollayıp kaç tane sattıysanız hepsini çağırın değiştirin demesi gerekirdi.
Bu bizim düşüncemiz...

Mal hatalı üretim ise geri çağırma yapılır zaten, değilse ve garanti varsa garantiden değişim yapılır, bu da yoksa pamuk eller cebe...

Bizdeki sıkıntı, fakiriz ve çok belli ediyoruz... Avrupada bu aracın kendisi 4-5 bin birim iken bizde sadece konsolu bu birim paralarda... Fakirsen eğer; Mazda malının arkasında dursa da durmasa da değişen bir şey olmuyor işte... Biz sadece bizi kim fakirleştiriyor'a değil de farklı minnaklara odaklanıyoruz hepsi bu... :)

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Hatcback
Bu bizim düşüncemiz...

Mal hatalı üretim ise geri çağırma yapılır zaten, değilse ve garanti varsa garantiden değişim yapılır, bu da yoksa pamuk eller cebe...

Bizdeki sıkıntı, fakiriz ve çok belli ediyoruz... Avrupada bu aracın kendisi 4-5 bin birim iken bizde sadece konsolu bu birim paralarda... Fakirsen eğer; Mazda malının arkasında dursa da durmasa da değişen bir şey olmuyor işte... Biz sadece bizi kim fakirleştiriyor'a değil de farklı minnaklara odaklanıyoruz hepsi bu... :)

Bugün fakirliğim çok kez yüzüme vuruldu. Demoralize oldum :D

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bugün fakirliğim çok kez yüzüme vuruldu. Demoralize oldum :D
Sözüm meclisten dışarı ama bu görselin yeri sanırım tam bize hitap ediyor. :utan:

59558

• Haha
Reactions: Rcm

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Bir dünya yazı yazdım ama sonra sildim büyüklük bende kalsın.

Üst Alt