Düşen ve Tutan Birilerinin Olmadığı Konut Kredi Faizleri !!!

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-HB
Selahattin bey bir ev almak istiyordu

Nisan ayında 300 bin TL'lik bir ev beğenmişti yarısını peşin yarısını da kredi ile almak istiyordu. Faizlerin düşeceğine dair bir söylenti vardı ve Selahattin bey ev alma fikrini biraz ertelese iyi olacaktı. Sonunda konut kredisi faizleri Haziran ayında 0.64 orana kadar düşmüştü.

150bin TL si olan Selahattin bey bu arada parasını bankada mevduatta bırakmış ve faiz getiri ile birlikte parası 151.500 TL olmuştu.

Selahattin bey almak istediği evi nihayet alacaktı ama evin fiyatına baktığında fiyatı 350 bin TL olmuştu. Olsundu faiz indirimini kaçırmak istemiyordu. Bu arada emlakçı Rüstem bey de acele etmesi gerektiğini ve fiyatların daha da yükseleceğini söylüyordu. Televizyonlar gazeteler her yerde tarihin en düşük faiz oranından bahsediliyordu kaçmazdı bu fırsat.

Selahattin bey düşük faizi kaçırmak istemiyorum dedi ve evi satın aldı.

Nisan ayında satın almış olsaydı 397.135 TL ye mal olacak evini düşük faizle 436.490 TL ye mal etmişti.

Emlakçı Rüstem tam zamanında aldığını söylüyordu ev şimdiden 370 bin TL olmuştu.

Selahattin bey yeni evinin balkonunda kahvesini yudumlarken düşük faizin keyfini sürüyordu !!!

52724

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Göz göre göre fırsatçılık kralı ülkede yapılıyor lakin el atan 1 tane yetkili yok. Karaborsacılık, stokçuluktan daha beter bir durumla karşı karşıyayız ama olsun biz bunlardan daha beterine layığız.

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-HB
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Göz göre göre fırsatçılık kralı ülkede yapılıyor lakin el atan 1 tane yetkili yok. Karaborsacılık, stokçuluktan daha beter bir durumla karşı karşıyayız ama olsun biz bunlardan daha beterine layığız.
Neye el atıyorlar ki buna el atsınlar. Bir grup menfaatçi ve büyük bir grup cahil insanlar nedeniyle bu Türkiye de yaşıyoruz. Hiçbir şey denetlenmiyor tıpkı bunun gibi.

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-HB
Yola çıktıkları zaman söyledikleri, eyledikleri ile yolun yarısından sonraki söylem ve eylemleri iki farklı siyasi görüşe ait gibi... Hatta gibisi fazla. :(
İşin içine girince dışardan atıp tutmanın mantıklı bir şey olmadığını anlamışlar heralde. Bol keseden şuan iktidarda olmayanlar da sallıyor aynı şeyin laciverti hepsi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
İşin içine girince dışardan atıp tutmanın mantıklı bir şey olmadığını anlamışlar heralde. Bol keseden şuan iktidarda olmayanlar da sallıyor aynı şeyin laciverti hepsi
Bu sebeple, hiç birine sıcak bakmıyorum...

*Giriş, kurtarılacak batmış bir ülke
*Gelişme, bir iki icraat ile göz boyama, nefes almaya başlayan ülke
*Sonuç, yenilecek bir pasta var ve sadece ben yerim diyerek batırılan ülke...

Gelecek siyasi iktidarın da izleyeceği yol bu maalesef.

MZYUN

Katılımcı
Araç Markası
2001 - Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
0.74 oran tamimiyle yalandır. Vakıfbank' dan bir başvurayım dedim 20 bin TL masraf çıkardılar. Dileyene çıkardıkları kredi extresini gönderebilirim. Ee 0,74 oldu mu sana 0,94 ?

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-HB
Hayır hayır bildiğiniz masraf. 10 bin tl küsür hayat sigortası onun yanında 9 bin küsür masraf çıkartıldı. Toplamda çekeceğim tutara ek olarak 20 bin lira daha yansımış oldu.
Eski bir bankacı olarak hayat, konut, dask haricinde sunulan sigortaların hicbiri zorunlu degildir bilginiz olsun. Ev ne zaman isterseniz isteyin sigortalardan kaçış yok ve yaptırılmasını da tavsiye ederim. Dediginiz mantıkla 0.91 iken de 2.11 olacaktir :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
0.74 oran tamimiyle yalandır. Vakıfbank' dan bir başvurayım dedim 20 bin TL masraf çıkardılar. Dileyene çıkardıkları kredi extresini gönderebilirim. Ee 0,74 oldu mu sana 0,94 ?
Geçen hafta aynı bankaya 90 bin lira için hesaplatmıştım, 60 ay için 400 TL dosya ve 2750 TL sigorta masrafı çıkardılar... Faiz oranını sormadım ama... Geri ödemesi 2 bin lira 60 ayda 120 bin yapıyor...

Aslında geri dönüş için 2 bin lirayı tolere edecek iş olsa çok mantıklı rakamlar. :rolleyes:

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Bu sebeple, hiç birine sıcak bakmıyorum...

*Giriş, kurtarılacak batmış bir ülke
*Gelişme, bir iki icraat ile göz boyama, nefes almaya başlayan ülke
*Sonuç, yenilecek bir pasta var ve sadece ben yerim diyerek batırılan ülke...

Gelecek siyasi iktidarın da izleyeceği yol bu maalesef.
3.asamada hop denilirse millet olarak ve bu her defasında olup yerlesirse bir daha gelecek olanlar buna yeltenemez gibime geliyor. Bunun en güzel yolu ise benim 626 ya da FB sevdam gibi boş sevdalara kapilmamaktan geçiyor. Elin oğlu göbeğini kasiyip fosur fosur uyurken yarın ben iş yerinde geçilen dalgalara nasıl dayanabilirim gibi kaygılar ile uykusuz kalmak istemiyorsak eğer :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
3.asamada hop denilirse millet olarak ve bu her defasında olup yerlesirse bir daha gelecek olanlar buna yeltenemez gibime geliyor. Bunun en güzel yolu ise benim 626 ya da FB sevdam gibi boş sevdalara kapilmamaktan geçiyor. Elin oğlu göbeğini kasiyip fosur fosur uyurken yarın ben iş yerinde geçilen dalgalara nasıl dayanabilirim gibi kaygılar ile uykusuz kalmak istemiyorsak eğer :)
Okuduğum tarih, kimsenin hoop dediğini yazmıyor... Harç bitti yapı paydos denilip gidiliyor sadece. Kalan enkazı devralan da önce edebiyatını yapıyor sonra yolunu... :agla:

Üst Alt