Mazda 3 BK (2003-09) Dsc ve Far Yükseklik Ayar Işıklarının Bakımı

Hasan Arslan

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 Touring 2009
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Hatcback
Arkadaşlar merhaba;
Ekte resmini gönderdiğim butonların (far ayarı, butonların ışık derecesi ve dsc of butonu) kırmızı renk ile aydınlatma özelliğine sahip.
Zamanla bu ampuller bozulabiliyor. Ben bu ampuller duyları ile birlikte sanayilerde satılıyor. Fakat bir detay var ampuller beyaz renkte ışık veriyor. Bu şekilde takarsak
göstergelerle uyumsuz bir renge sahip olur. Ben kendi aracımdaki gösterge rengiyle uyum sağlatmak için kırmızı renkte çift taraflı bantın üst şeffaf plastiğini keserek butonların altına yerleştirdim. Çok orjinal oldu. Ve aynı ışık uyumunu yakaladım. Gece farlar açıldığında bu butonlar güzel ışık veriyor. Hoş bir görüntü oluyor.

Ekli dosyalar

• 20210326_182251.jpg
    20210326_182251.jpg
    345.8 KB · Görüntüleme: 52
  • 20210326_192929.jpg
    20210326_192929.jpg
    285.3 KB · Görüntüleme: 51

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Güzel fikir olmuş çift taraflı bant filmi... :harika: Paylaşım için teşekkürler.

Brsahin

Sessiz
Araç Markası
2005 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri Sedan
Merhaba bu butonların ampulü tam olarak nerede? Ve ampul tipi nedir? Elimde t5 turuncu ampul mevcut. Uygun olur mu?

@Hasan Arslan

Moderatörün son düzenlenenleri:

Hasan Arslan

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 Touring 2009
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Hatcback
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Voltaj 12 volt olmalı. Zaten araç bütün tesisata 12 volt veriyor. duylu ampul diye almıştım. Sanayilerdeki elektrikçilerde mevcuttur. eskisini getirseniz bile aynısından verirler. elinizdeki ampulü yuvaya sokun deneyin. giriyorsa mutlaka çalışacaktır.

Brsahin

Sessiz
Araç Markası
2005 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri Sedan
Buraya fotoğrafları ekliyorum. Umarım uğraşmak isteyenlere yardımcı olur ☺️☺️ 12 volt kıl bacak ampul diye geçiyormuş. Bulunduğum bölgede bulamadım ampulü şuan. Ankara’ya geçtiğimde bulurum diye düşünüyorum. ☺️
IMG_2712.jpeg
IMG_2711.jpeg
IMG_2710.jpeg
IMG_2709.jpeg

Üst Alt