Mazda 3 BL (2009-13) Dizel Triger'de Çatlama

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Triger değişimi yapılalı henüz 22.000 kilometre oldu, dün @kadir gösterdi çatlak var diye... Normalde triger 80.000 kilometrede değişiyor. Bu çatlama normal mi acaba?

Not: triger orijinal değil ama dandik bir marka da değil...

42785

42786

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Abi bende mi sorun var bilemedim. Trigeri göremedim ben fotoğrafta. Klima v kayışı görnüyor ikinci fotoğrafta. Triger kapalı kutu içerisinde, kapağı açmadan pek görünmez.

Ama v veya triger kayışı hep taktığımız tarihi baz alıyoruz ama üretim tarihinden itibaren ömrü kısalıyor aslında. Esnekliğini kaybediyor, o yüzden zaten km veya yıl olarak değişim önerisi oluyor. Dışardan bi yerden aldıysan 4-5 senelik stoklu malı vermiş olabilir, kasnakta bir hasar veya bir sorundan dolayı kayışa zarar vermiş olabilir.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
V kayışı bu, olay çözüldü :) triger diye tırsmıştım, yarın gün içerisinde siparişi edeceğim...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Geçen ay triger seti değiştirmiş birisi olarak, diyorum bunlar dışarıdan trigeri bu kadar rahat nasıl görüyor ve benim değiştirdiğim triger kayışı ile bunlar neden farklı? Bir de diyorum, Fransız bu yapar mı yapar... :D :D

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Geçmiş olsun abi. Triger değil de kasnaklardaki kayıştır o. Su görüp kuruması, sıcak ve soğukta formunu değiştirmesinden dolayı çatlamış olabilir.

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Benzinli adam dizel görürse v kayışa triğer der tabi normal ;)

@Murat Yılmaz diyorum sana ustanı değiştir diye. Böyle ustaları belirli yerlerinden Yavuz Sultan Selim köprüsünden sallandıracaksın, bak bakalım bir daha yapabiliyor mu :komik::D:komik:

Dün telefondan baktığımdan ilk fotoğraftaki kayışın çatlağını görememişim. Böyle bir çatlak anca eski stok mal verdikleri için olur. Ya vitrinde vs güneş ışığına maruz kaldı, ya da 5-6 yıllık stok malı.

Üst Alt