Mazda Geri Çağırma Genel Konu (Tüm Modeller)

badilcan

Katılımcı
Mazda tarafından bugün böyle bir bilgi posta aracılığı ile bize ulaştırıldı.
İlgili arkadaşların dikkatine sunarım .
6421269838463540111-account_id=3.jpg

6108269890890043928-account_id=3.jpg

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Paylaşım için teşekkürler abi önemli bir konu. Bu araca sahip üyelerimiz araçlarının geri çağırma kapsamına girip girmediğini kontrol etmeli ;)

chaos

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Meşhur Takata airbag sorunundan farklı sanırım. Fişek sorunu sebebi ile babamın 2006 Mazda 6'nın da ücretsiz değişilmişti.

Aracınız servis bakımlı mı? Gerçekten bravo Mazda'ya.

lemogra2

Sessiz
Araç Markası
Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan
Yok hayır servis bakımlı değil olayın güzel tarafı da bu diye düşünüyorum.

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Aracım 2001 model Xedos 9 20 yaşındaki aracı hava yastığındaki olabilecek bir arızadan dolayı ücretsiz değişim yapılmak üzere mazda mektup göndererek geri çağırdı.Kullandığınız markanın,aracın kıymeti bilin herkese selamlar...
Aynısından bende de var çağırmadilar.

lemogra2

Sessiz
Araç Markası
Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan
Belki postada bir sıkıntı olmuş olabilir,yine de şaşe numarasına göre yetkili servise veya mazda ya sorman da fayda var.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Emrullah hocam, konuyu yanlış yere açmayayım diyerek, bana özelden yazdı. Aynen aktarıyorum. Umarım ülkemizdeki yetkililer konuya duyarlı kalırlar ve amblem sıkıntısı giderilmiş olur. Emeği geçenlere teşekkürler.

* * *

Bugün öğrendiğime göre Mazda, Amerika'da yaşanan birkaç kazada parçalanarak hafif yaralanmaya sebep olduğu için,Bk kasaların 2004-06 arasındaki araçlarında direksiyondaki amblemi(sadece amblem değil, etrafı ile birlikte komple) ücretsiz olarak değişiyormuş.
Bu amblem bizim araçlarda krom kaplamanın soyulması sebebiyle zaten sıkıntı çıkaran bir parça idi.Başka bir sebepten bile olsa, orijinal parça ile ücretsiz değişmesi ben ve benim gibi Bk kasa kullananlar için güzel bir haber.
Sizden ricam, forumda arkadaşların bu konuda bilgilenip,bundan faydalanmaları için bir konu açıp paylaşabilir misiniz lütfen?

Yapmaları gereken ilk önce Mazda Türkiye sayfasındaki linkten araçlarının şasi numarası ile sorgulama yapıp, araçları hakkında geri çağırma varsa, herhangi bir servise giderek bu parçanın ücretsiz değişimi için başvuru yapmak.
Sonrasında servis parça siparişi verip, geldiği zaman montajını yapıyorlarmış.

Benim araç için bugün girişi yapılıp, parçanın siparişi verildi.Geldiği zaman ücretsiz değişim yapılacak.

Mazda Türkiye geri çağırma sorgulama linki:

İlgili haber linki;

Değişim yapılacak parçanın kodu ve fotoğrafı aşağıdadır.

BN8P-57K00

59057

Parçanın sadece dış kısmı değişecek, içindeki hava yastığı çıkarılıp yeni parçaya takılacak.

* * *

Böyle önemli bir konuyu aktardığın için teşekkürler Emrullah Hocam. :)

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Emrullah hocam, konuyu yanlış yere açmayayım diyerek, bana özelden yazdı. Aynen aktarıyorum. Umarım ülkemizdeki yetkililer konuya duyarlı kalırlar ve amblem sıkıntısı giderilmiş olur. Emeği geçenlere teşekkürler.

* * *

Bugün öğrendiğime göre Mazda, Amerika'da yaşanan birkaç kazada parçalanarak hafif yaralanmaya sebep olduğu için,Bk kasaların 2004-06 arasındaki araçlarında direksiyondaki amblemi(sadece amblem değil, etrafı ile birlikte komple) ücretsiz olarak değişiyormuş.
Bu amblem bizim araçlarda krom kaplamanın soyulması sebebiyle zaten sıkıntı çıkaran bir parça idi.Başka bir sebepten bile olsa, orijinal parça ile ücretsiz değişmesi ben ve benim gibi Bk kasa kullananlar için güzel bir haber.
Sizden ricam, forumda arkadaşların bu konuda bilgilenip,bundan faydalanmaları için bir konu açıp paylaşabilir misiniz lütfen?

Yapmaları gereken ilk önce Mazda Türkiye sayfasındaki linkten araçlarının şasi numarası ile sorgulama yapıp, araçları hakkında geri çağırma varsa, herhangi bir servise giderek bu parçanın ücretsiz değişimi için başvuru yapmak.

Benim araç için bugün girişi yapılıp, parçanın siparişi verildi.Geldiği zaman ücretsiz değişim yapılacak.

İlgili haber linki;

BN8P-57K00

Ekli dosyayı görüntüle 59057

Parçanın sadece dış kısmı değişecek, içindeki hava yastığı çıkarılıp yeni parçaya takılacak.

* * *

Rica ederim abi.Konuyu birkaç gün önce Gaziantep'teki servis ustasından öğrendim.Netleştirip ondan sonra sizlerle paylaşayım dedim.Konu kesin abi.Benim araç için parça siparişi verildi bile :)

venom06

gecekondu
Araç Markası
2006 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Ben de sorgulattım Geri Çağrılıyorum.
Bu durumda -Ankara için Herter- sadece yetkili servise gidiyoruz. Doğru mu?
Mesaj otomatik birleştirildi:

* * *

İlgili haber linki;

BN8P-57K00

Ekli dosyayı görüntüle 59057

* * *

Daha sonra " hava yastığı uyarısı gibi sorunlar çıkarsa" düşüncesi akla geliyor...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Daha sonra " hava yastığı uyarısı gibi sorunlar çıkarsa" düşüncesi akla geliyor...
Oluşabilecek sorunlar için Mazda garantisi vardır diye tahmin ediyorum...

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Mesaj otomatik birleştirildi:

Doğrudur.Yetkili servisi arayıp randevu alıyorsunuz ve gidip değişimi ücretsiz yaptırıyorsunuz.
Sonrasında sorun olacağını pek zannetmiyorum.Değişecek kapak içindeki hava yastığı ve diğer parçalar tırnaklı,servis elemanlarının onun nasıl sökülüp takıldığı konusunda tecrübeli olduğunu tahmin ediyorum (ya da en azından öyle umuyorum ) :)

Erkin

Sessiz
Araç Markası
2005 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Titanyum Hatchback
1 adet geri çağırmadan etkilenmiştir uyarısı aldım. Servisi arayıp randevu almam yeterli mi sonrasında ?59119
59119

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-10-22-09-00-07-717_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2021-10-22-09-00-07-717_com.android.chrome.jpg
    120.7 KB · Görüntüleme: 24

lonelyboy10

Sessiz
Araç Markası
1998 Mazda 323 Familia
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Merhaba arkadaşlar;
Geri çağırma sorgulama linkine girip benim 1998 model 323'e bakayım dedim :D
AF050AKontak Sivici Değişimi AF050A
Kontak sivici değişimi için geri çağırma çıkıyor. Daha önce hiç kontrol etmemiştim. Burda bu uyarı çıkıyorsa bu değişimi ücretsiz yaptırabiliyormuyum? Yaptırsam iyi olurmu?
Başka bir konu açıp sayfayı meşgul etmek istemedim umarım yanlış yere yazmamışımdır.

Erkin

Sessiz
Araç Markası
2005 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Titanyum Hatchback
Bence resmi sitede çıkıyorsa değiştirmek zorundalardir.

Üst Alt