Mazda 3 BL (2009-13) Direksiyon Tepkileri Hakkında

coolbaris11

Sessiz
Araç Markası
2010 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Arkadaşlar merhaba. Aranıza zonguldaktan mazda 3 1.6 2010 otom. aracımla yeni katıldım. Sıkıntım şu aracı aldıktan sonra salıncaklar rutiller rot başları z rotlar herşey değişti. Rot ayarı yapıldı. Fakat aracım çukura girdiğimde tümsekten geçtiğimde direksiyonda bildiğiniz sağa sola hareket oluyor. Çok ciddi derecede değil ama rahatsız ediyor insanı. Audi a3 2005 araçtan geçiş yaptım onda hiç böyle bişey yoktu. Bana mı fazla geliyor yoksa gerçekten bir sıkıntı mı var? Teşekkür ederim

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Arkadaşlar merhaba. Aranıza zonguldaktan mazda 3 1.6 2010 otom. aracımla yeni katıldım. Sıkıntım şu aracı aldıktan sonra salıncaklar rutiller rot başları z rotlar herşey değişti. Rot ayarı yapıldı. Fakat aracım çukura girdiğimde tümsekten geçtiğimde direksiyonda bildiğiniz sağa sola hareket oluyor. Çok ciddi derecede değil ama rahatsız ediyor insanı. Audi a3 2005 araçtan geçiş yaptım onda hiç böyle bişey yoktu. Bana mı fazla geliyor yoksa gerçekten bir sıkıntı mı var? Teşekkür ederim
Lastik ebatları nedir?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Jant ölçüsü 17 ve üzeri ise bu duruma alışman gerekir. Gayet normal bir durum.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Yağ değişimi yaptınız mı hiç ?

coolbaris11

Sessiz
Araç Markası
2010 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Audi 17 janttı bu 16 üstadım
Jant ölçüsü 17 ve üzeri ise bu duruma alışman gerekir. Gayet normal bir durum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yapılan işlemler öncesinde böyle bir sorun var mıydı??
Tabiki ben onlara bağlamıştım açıkçası hepsi yapıldı fakat direksiyon kuş gibi sanki sağa sola çok çabuk dönüyor. Bi ağırlık olurya hani o yok bunda

Yağ değişimi yaptınız mı hiç ?
Direksiyon kutuau yağı mı?

Son düzenleme:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Audi 17 janttı bu 16 üstadım

Tabiki ben onlara bağlamıştım açıkçası hepsi yapıldı fakat direksiyon kuş gibi sanki sağa sola çok çabuk dönüyor. Bi ağırlık olurya hani o yok bunda

Direksiyon kutuau yağı mı?
Israrla, sorun olmadığını düşünüyorum, öyle olmasını istiyorum, yanlış anlaşılmasın. Ben ağır olduğundan şikayetçisin diye düşünmüştüm.

* * *

Audi'de 17'ye alıştığın için (17 ve üzeri jant lastik ağır olur çünkü) bu hafif geliyor olabilir mi?

* * *

İşin uzmanı farklı bir ustaya test ettirmeni tavsiye ederim.

coolbaris11

Sessiz
Araç Markası
2010 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Israrla, sorun olmadığını düşünüyorum, öyle olmasını istiyorum, yanlış anlaşılmasın. Ben ağır olduğundan şikayetçisin diye düşünmüştüm.

* * *

Audi'de 17'ye alıştığın için (17 ve üzeri jant lastik ağır olur çünkü) bu hafif geliyor olabilir mi?

* * *

İşin uzmanı farklı bir ustaya test ettirmeni tavsiye ederim.
Evet tam olarak öyle hafif geliyor. Audiden önce i20 vardı oda bunun gibi hissettirmiyordu. Biraz ondan şüphede kaldım. Bir yandanda lastiktende olabilir diye düşünüyorum. Birde şu oldu geçen gün hafif yukarı bir rampada bir anda dip gaz yaptım araçvites küçülttü fakat kafayı sola doğru attı bir anda. Buda olunca ister istemez boşluk falan mı var diye düşündürttü

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Evet tam olarak öyle hafif geliyor. Audiden önce i20 vardı oda bunun gibi hissettirmiyordu. Biraz ondan şüphede kaldım. Bir yandanda lastiktende olabilir diye düşünüyorum. Birde şu oldu geçen gün hafif yukarı bir rampada bir anda dip gaz yaptım araçvites küçülttü fakat kafayı sola doğru attı bir anda. Buda olunca ister istemez boşluk falan mı var diye düşündürttü
Lastikler tutunmayınca sağa sola atar tabi, lastiklerin diş ölçüsü ve sağlamlığı ne alemde??

Üst Alt