Digiturk Üyelik İptal Mağduriyeti

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
12 yıllık digiturk üyeliğimi memnun olmama rağmen atıl durumda kaldığı için ve taahhütüm de bittiği için iptal edeyim dedim...

On gündür yaşatılan sıkıntılar;

İlk aradığım kişi talebimi aldıktan sonra o gün içinde iki ayrı kişi daha aradı ikisine de "insan gibi" durumu anlattım. Yönlendirdikleri bayiye giderek sisteme iptal girişimi yaptırdım.

Bir hafta içinde üç ayrı kişi daha aradı etti mi toplam 5 kişi... Ben, bir hafta içinde 5 kişiye aynı şeyleri sabırla anlattım... 30 lira için önerilen tekliflerin en uç noktası 65 liralık paketi 15 liraya verelim oldu. Dedim ki, 12 yıldır böyle bir teklif ile neden faturam düşmedi? Sağmal inek gibi (afedersiniz) neden beni emcüklediniz. :hhhhhh:

* * *

Dün cihazı, kablo ve kumandayı teslim etmeye gittiğimde asıl sorun ve tabiri caizse "çamura yatma" ile karşılaştım. 10 yıl önce HD yayın için başvuru yaptığımda bana sadece kutu ve kumanda verdi servis, hdmi kablosu vermedi, kendim aldım. Bu gün vermedikleri hdmi kablosu yok diye 20 lira, kendi sattıkları uzaktan kumanda orijinal değil diye de 28 lira olmak üzere 48 ₺ tahsil ettiler.

Allah'a havale ediyorum.

Sizlere tavsiyem ise;
Kurulumda verilen hdmi kablosunu muhafaza etmek ve kumanda değişimi yapacaksanız fatura talep etmeniz gerektiğidir.

İlk fırsatta, digiturk'e dönerim diyordum ama sağolsunlar üç kuruşluk malzeme ve yanlış uygulama ile bu isteğimi, nefrete dönüştürdüler.

Bir kez daha anladım ki bu ülkede canı isteyen herkes yasal şekilde "haram" yiyebiliyor... Yazık!!

chaos

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Bu adamlar yıllardır taahhüt ile, iptali için faks isteyerek, müşteriyi yıldırıp her türlü şeffaflıktan uzak, kimine 50 liraya verdiği paketi kimine 100 liraya vererek kendi ayaklarına sıktıklarının farkına varamadılar. Sonra işte aylık herkese 29 lira, taahhüt de yok, bir tıkla iptal diyen yavur geldi ve bunların 20 yılda yapamadığı abone sayısını 1 senede yaptı.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Konudan habersiz bi abla bu gün yine aradı... Konuşmalar kayıt altına alınmaktadır diye klasik uyarıyı yaptıktan sonra, iki dakika dinle dedim ve açtım ağzımı yumdum gözümü, tabi kalp kırmadan... Sonra da, yetkili gafillere dinletin bu kaydı dedim kapattım... :hhhhhh:

Erçay

Aktif
Araç Markası
Subaru Legacy
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
benim iptal süreci de bir ay sürmüştü sanırım :D bizde de kart yoktu kutunun parasını verdiğimiz için kutu kumanda bizim öz malımızdı, yaktık ısındık ama içindeki kart onlarınmış, onu da yakınca 10 euro istediler 2012 yılında neyse onu da verdik :D Sonra hala fatura gelmeye devam etti, onların iptali cartı curtu derken 1 ayda bitti. Ha sonra yine fatura gelmeye devam etti ama bu sefer 0 lira olarak geliyor. "Sen benden geçtin ama ben senden vazgeçemem" demek istiyor sanırım :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

O yüzden digiturk play abonliği en güzeli ben yıllardır onu kullanıyorum, sezon bitince olay bitiyor almazsan alma alırsan al iptali otomatik, girişi k.kartı ile çok kolay hahahahah, k.kartı her kapıyı açar mı bilmem ama fenerin maçlarını açıyor :D

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-HB
35 liralık paketi bana da 10 liraya izletmistiler sagolsunlar. Kime ne tuttururlarsa devamke. 2 yıl önce tüm aramalarla bende muhattap oldum maalesef ama yıldım ve iptali sağladım sonunda. Şimdi Turkcell TV kullanıyorum Ağustos da taahhüt doluyor bunu da iptal edeceğim. Bununla bakalım neler yaşayacağız ellaum.

Montimpex

Katılımcı
Araç Markası
2006 Mazda 6 A/T
Araç Renk ve Tip
Siyah / Sedan
Digiturk kapatma işleminde benzer zorlukları 2014 te ben de yaşamıştım..
Su anda mecburen trcell tv kullanıyorum çünkü siteye uydu kurulumu yasak..trcell tv deki kanallardan nefret ediyorum izlediğim hicbir kanal yok(krt, halk, cem, tele1 v.s) filmleri 5 para etmez.. taahhüdüm bitince bir çözüm bulcaz artık

Erçay

Aktif
Araç Markası
Subaru Legacy
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Uydunet var bende 6-7 yıldır onu kullanıyorum. İptal etmediğim için o süreci bilmiyorum ama normal süreçleri çok iyi, müşteri temsilcisine bile bağlamak birkaç dakika sürmüyor. Arıza olduğunda hemen ertesi gün eleman yolluyorlar. Aşıri memnunum kendisinden :)
Digiturk kapatma işleminde benzer zorlukları 2014 te ben de yaşamıştım..
Su anda mecburen trcell tv kullanıyorum çünkü siteye uydu kurulumu yasak..trcell tv deki kanallardan nefret ediyorum izlediğim hicbir kanal yok(krt, halk, cem, tele1 v.s) filmleri 5 para etmez.. taahhüdüm bitince bir çözüm bulcaz artık

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-HB
Uydunet var bende 6-7 yıldır onu kullanıyorum. İptal etmediğim için o süreci bilmiyorum ama normal süreçleri çok iyi, müşteri temsilcisine bile bağlamak birkaç dakika sürmüyor. Arıza olduğunda hemen ertesi gün eleman yolluyorlar. Aşıri memnunum kendisinden :)
Uydunetin ne özelliği var meraktan soruyorum bilmiyorum ? Yayını durdurma ve istediğin an kaldığın yerden devam etme, 24 saat geri alabilme, istediğin programı kaydetme, ya da arka planda izlemen için sinemalar var mı ? Yoksa sadece normal yayın mıdır. Belki bi sonrakinde bende uydunete geçerim :)

Erçay

Aktif
Araç Markası
Subaru Legacy
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Düz tv, ama dediklerini yapan bir cihazı da var yayini kaydeden felan, ben de o olmadığı için yorum yapamam ;)
Mesaj otomatik birleştirildi:

25mb internet + uydutv 41 lira ödüyorum ben onu bilirim :)

Üst Alt