Canım Ülkemde Bugün

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Canım ülkemde bazen öyle haberler duyuyoruz ki paylaşmadan geçmek istemiyoruz, ülkenin röntgenini bir başlıkta çekmek için diğer konuları işgal etmeden böyle bir gündem konusu açmak istedim, buyrun başlayalım.

Müzik dünyasında 'Ezhel' adıyla tanınan, videoları milyonlarca kişi tarafından internette izlenen rapçi Sercan İpekçioğlu, bazı şarkılarında uyuşturucu kullanımını özendirdiği ve kolaylaştırdığı iddiasıyla gözaltına alındı. İpekçioğlu, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Haber pek izlemem, netten haber kanallarına bakar geçerim... Polis, Hemşire, İmam'a 3600 ek gösterge hakkı tanınacak diye bir haber okudum, güldüm... Günün fıkrası gibi dedim, bir daha güldüm, hala daha gülüyorum...

Polis adına konuşuyorum; 1845 yılından beri hiç bir değer verilmemiş, hor kullanılmış, eşeklerden beter çalıştırılmış, emeğinin karşılığı hiç bir zaman verilmemiş, şimdi ülke yönetiminde 16 yıldır olanlar çıkmış, seçimde iktidar olursak 3600 ek göstergeyi polise vereceğiz diyor...

Yersenkirchen !!

15 Temmuz'da hain darbe girişimini sanki polis yapmış gibi balyozla ez, o polise söver gibi geçen 10 Nisan polis bayramında darbeye teşebbüs cesareti gösterebilen askere en az 400 lira zam ver, sonra ben seçimi kazanırsam şöyle de böyle de...

Klasik olacak ama;

* Ülke çok iyi durumdaysa mevcut iktidar neden erken seçim kararı aldı?
* Ülke kötü yönetiliyorsa da; neden mevcut iktidar yeniden yönetime gelsin?

UmitSerbest

Katılımcı
Araç Markası
97 Mazda 323 Familia
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Haber pek izlemem, netten haber kanallarına bakar geçerim... Polis, Hemşire, İmam'a 3600 ek gösterge hakkı tanınacak diye bir haber okudum, güldüm... Günün fıkrası gibi dedim, bir daha güldüm, hala daha gülüyorum...

Polis adına konuşuyorum; 1845 yılından beri hiç bir değer verilmemiş, hor kullanılmış, eşeklerden beter çalıştırılmış, emeğinin karşılığı hiç bir zaman verilmemiş, şimdi ülke yönetiminde 16 yıldır olanlar çıkmış, seçimde iktidar olursak 3600 ek göstergeyi polise vereceğiz diyor...

Yersenkirchen !!

15 Temmuz'da hain darbe girişimini sanki polis yapmış gibi balyozla ez, o polise söver gibi geçen 10 Nisan polis bayramında darbeye teşebbüs cesareti gösterebilen askere en az 400 lira zam ver, sonra ben seçimi kazanırsam şöyle de böyle de...

Klasik olacak ama;

* Ülke çok iyi durumdaysa mevcut iktidar neden erken seçim kararı aldı?
* Ülke kötü yönetiliyorsa da; neden mevcut iktidar yeniden yönetime gelsin?
Dün akşam CNN de Muharrem ince konuşma yaptılar seçime doğru özel yayını. Kaç senedir meydanlar da olan iktidar ve mualafet partileri ince gibi güzel konuşma ve güzel cevaplar verdiğini görmedim. Varsa yoksa 2001 öncesi Yağ kuyruğu, hastane kuyruğu, yol yaptık başka da bir şey duymadım.

Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Dün akşam CNN de Muharrem ince konuşma yaptılar seçime doğru özel yayını. Kaç senedir meydanlar da olan iktidar ve mualafet partileri ince gibi güzel konuşma ve güzel cevaplar verdiğini görmedim. Varsa yoksa 2001 öncesi Yağ kuyruğu, hastane kuyruğu, yol yaptık başka da bir şey duymadım.
Keşke ülke siyaseti futbol takımı tutar gibi olan fanatizmden kurtulsa ...

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
İşin daha tuhafı, dün açıklanan seçim beyannamesinde yazılanların bir çoğunu daha önce muhalefetin dile getirip, iktidarın mecliste reddetmesidir.

Benim de tiksinme sebebim temelde budur, dün ne denildiyse bu gün tersini söylüyorlar. Siyaset bunu mübah gösterebilir ama Müslümanım diyen biri için farklı yerlere gidiyor olay. :(

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Canım ülkemde bugün, vatandaşlara döviz bozdurup, tl ye dönülmesi telkin edilmiş... :) Bana çok mantıklı geldi ama bir şartla... Devlet de, akaryakıt ve doğalgaz fiyatlarını dövize endekslemesin, enflasyon rakamlarını insanca hesaplasın, vatandaş enflasyona ezdirilmesin.

Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Canim Ülkemde bugün dolar 1 tl benzin 1.30 tl asgari maas 5500 tl
Hayat güzel yaşamak güzel

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Mokokombolo Cumhuriyetinde bu gün; "kabinede farklı partilerden bakan olabilir" denilmiş... :) Yani yıllardır "koalisyonlar bu ülkeye zarar veriyor, kesinlikle seçimlerde koalisyona izin vermeyin" diyenler, her konuda olduğu gibi bu konuda da "tükürdüğümüzü itina ile yalarız" demiş oluyor... Yakışır !!

:D :D

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance'in yaptığı araştırmaya göre;

2 milyar doları aşan değeriyle "Türkiye'nin en değerli markası" THY oldu. 1 milyar 907 milyon dolar ile Türk Telekom ikinci olurken üçüncü sırada 1 milyar 841 milyon dolarlık marka değeri ile Turkcell yer aldı.

Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
İki en değerli marka THY ve Telekom sürekli zararda değil mi ?? Turkcell de bildiğim kadarı ile kardan düşüşü var..
Telekom ciddi zararda, batma tehlikesi 2-3 kez yaşadı son zamanlarda ama devlet borçlarını sildi. THY belli dönemlerde zarar açıklıyor bu normal ama genel olarak hep karda. Turkcell keza THY gibi zaman zaman kötü dönemler yaşasada genelde karda. En zorda olan kurum Telekom.

Araç Markası
2012 Mazda Mirai
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Türk Telekom batsın zaten bu kafayla iflas etmesi de lazım, milletten çuvalla para alıyorlar ama hizmet kalitesi sıfır...

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Bu gibi sektörlerde tekel olmuş ve sektör yapısının çoğunluğunu elinde bulunduran bir şirketin mali durumu iyi değilse, başka şeyler var demektir... Ülkenin özelleştirmeyi çok güzel yaptığına da bir örnek vereyim bu vesile ile tam olsun.

Tekel'in alkol bölümü 2003 yılında 292 milyon Dolara özelleştirildi, satın alan grup 3 yıl geçmeden hisselerinin Yüzde 90'lık kısmını 810 milyon dolara başka bir şirkete sattı, bu tarihten 4 yıl sonrasında da 2.1 milyar dolara üçüncü başka bir şirkete satıldı... Şimdi sorsak aklı evvel kişilere bu durumu, "zarar ediyor kardeşim" diyeceklerdir... Satınca da değerini ona katlamış sana faydası oldu mu? (Far ışığı yemiş tavşan emojisi)

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Ülkenin önde gelen iş adamlarından, TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in babası, Erdoğan Demirören vefat etti, Allah tan rahmet, sevenlerine sabır selamet temenni ediyorum.

* * *

Bu gün canım ülkemde; üretim, istihdam nasıl arttırılır, marka nasıl oluşturulur, eğitimin kalitesi ve seviyesi nasıl geliştirilir, insanların refah seviyesi nasıl yükseltilir, ülkedeki yaşam kalitesi nasıl iyileştirilir, turizm gelirleri nasıl ikiye katlanır, insan hak ve hürriyetleri nasıl güvence altına alınır, düşünce hürriyeti nasıl evrensel normlar seviyesine çıkartılır, hukukun üstünlüğü nasıl temin edilir gibi sorular tartışılıp seçim meydanlarında propaganda yapılacağına; Milli Kıraathane'ler oluşturulup orada çay içip, kitap okuyup, kek yemekten bahsediliyor...

Yazık !!

Üst Alt