Buji Kablosu Önerileri

Otomotivci

Rölanti
Araç Markası
1994 - Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
Benim 626'da uzunca süredir lpg'de hem rölanti dalgalanması, hem tekleme vardı. Tüpçüye gidiyorsun, bakıyor, bişey yok diyor, motorcuya git boğaz kelebeğini temizlettir diyor. Boğaz kelebeği temizleniyor, bir hafta sonra yine aynı; bu defa elektrikçiye gönderiyor; o da diyor benlik bişey yok. Dolap beygiri gibi dolandırıp duruyor ustalar. Yakın zamanda teklemeler iyice artmaya başladı, benzinde de hissedilmeye başladı, rampalarda sıkıntı çıkarmaya başladı. Bir de benim arabada start stop da varmış, onu da görmeye başladım, ışıklara gelince araba istop etmeye başladı. Nedir ne değildir derken, genel olarak forumdan edindiğim tecrübeyle buji kablosu-ateşleme bobini üzerine yoğunlaştım. Çok anladığımdan:) bi de avometre aldım, buji kablolarını ölçmek için:) değerler normal sanki ama araba normal gitmiyor. En sonunda cuma günü buji kablosu ve bobin siparişimi verdim ve bugün malzemeler geldi. Mesai çıkışı hemen değiştirdim elamanları. Hemen rutin girip çıktığım ve start stopun çalıştığı çarşıya gittim, sonra Çanın çıkışındaki rampaya vurdum guzuyu. Ben bu kadar fark beklemiyordum, rölanti oynaması belli belirsiz hale döndü, start stop artık çalışmıyor, ve o rampayı inanılmaz bir şekilde çıktı. 5.5 yıl sonra guzumun da adını koymuş oldum; zıpkın..
Ekli dosyayı görüntüle 47623Ekli dosyayı görüntüle 47624Ekli dosyayı görüntüle 47625Ekli dosyayı görüntüle 47626Ekli dosyayı görüntüle 47627
Maşallah bizde mi alsak bir ngk hocam nedir günahı bunların :)

dülgeroğlu

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Mavi - Hatchback
Veli abi 350 kablo+250 bobin. Aslında önce buji kablosu alıp denemek vardı da, kargocular zırt pırt gelince sıkıntı çıkma ihtimali oluyor hanımın söylediği laf, şuna harcadığın parayı bana harcamadın

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Hayırlı olsun. Bu seti benim de alasım var aslında. Bir sıkıntım yok ama belki performansa etkisi olur diye düşünüyordum. Sizin yorumunuz iyi oldu. :)

Otomotivci

Rölanti
Araç Markası
1994 - Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
Veli abi 350 kablo+250 bobin. Aslında önce buji kablosu alıp denemek vardı da, kargocular zırt pırt gelince sıkıntı çıkma ihtimali oluyor hanımın söylediği laf, şuna harcadığın parayı bana harcamadın
Günahı çokmuş bu ngk nın hocam yurtdışından getiren var mı acaba son zamanlarda gümrük vergisiyle ne tutar

dülgeroğlu

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Mavi - Hatchback
Hayırlı olsun. Bu seti benim de alasım var aslında. Bir sıkıntım yok ama belki performansa etkisi olur diye düşünüyordum. Sizin yorumunuz iyi oldu. :)
Can hocam son zamanlarda ciddi sıkıntılıydı guzu, değiştirince yine zıpkın oldu. Öncesinde de performansı çok iyiydi, şimdi eski haline döndü diyebilirim. Yani diyeceğim, performansa etkisi olmayabilir, orjinalin muadili diyeyim.

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Can hocam son zamanlarda ciddi sıkıntılıydı guzu, değiştirince yine zıpkın oldu. Öncesinde de performansı çok iyiydi, şimdi eski haline döndü diyebilirim. Yani diyeceğim, performansa etkisi olmayabilir, orjinalin muadili diyeyim.
Bende de aynı sizinki gibi Yazaki kablo + MC bobin var. Aslında hem yedek olsun hem meraktan değiştireyim diyorum da bir yandan da boşa mı alırım diyorum karar veremedim henüz. :)

dülgeroğlu

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Mavi - Hatchback
Günahı çokmuş bu ngk nın hocam yurtdışından getiren var mı acaba son zamanlarda gümrük vergisiyle ne tutar
Hocam duruşu gerçekten kaliteli, belki bobini üstündekinden daha iyidir. Üstünde motorcraft diye bir marka vardı, alman olabilir. Kablo Yazakiye yakın, ama yazaki bi tık daha kaliteli duruyor. Dolar euro uçmuş gitmiş, yurtdışından da ucuza geleceğini sanmıyorum. Ürünleri vizyondan aldım, bir ay önce 380 demiş, bana 350 dedi

dülgeroğlu

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Mavi - Hatchback

Otomotivci

Rölanti
Araç Markası
1994 - Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
Yurtdışında tanıdık varsa ona getirttirin en iyisi. Vergi konusunda seçimlere kadar ümüğümüzü sıkmadan bırakmayacaklar
Motorine bir zam daha gelmiş zaten oralara hiç girmeyelim uzun muhabbet ben artık dinlemekten ve anlatmaktan sıkıldım :) :) Bir tane akraba fransa da ama bilemiyorum senede bir kere geliyor :)

dina35

Katılımcı
Araç Markası
1994 - Mazda626
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri
Arkadaşlar mrb Toyota Corona aracımda 80 90 ile giderken ufak bir tekleme var ustam buji kablosu değişelim dedi daduco var üstünde ngk arıyorum ama hangi kod uygun bulamıyorum sitesinde benim araç yok.nette araştırdığımda farklı ngk parça kodu ile satışıyor.bilgisi olan var mıdır.tşkler

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Arkadaşlar mrb Toyota Corona aracımda 80 90 ile giderken ufak bir tekleme var ustam buji kablosu değişelim dedi daduco var üstünde ngk arıyorum ama hangi kod uygun bulamıyorum sitesinde benim araç yok.nette araştırdığımda farklı ngk parça kodu ile satışıyor.bilgisi olan var mıdır.tşkler
Ateşleme sistemi bobinli ise o da tekleme yaptırır. Kablo kodu hakkında bilgi sahibi değilim.

ekremsenturk

Sessiz
Araç Markası
1998 Mazda 626 GLX
Araç Renk ve Tip
Koyu Mavi
Hayırlı günler 8,5 mm WORG SPEED PERFORMANCE Buji Kablosu kullanan var mı aranızda, almak istiyorum da malum orijinal ve ngk'lar baya bir pahalı

ekremsenturk

Sessiz
Araç Markası
1998 Mazda 626 GLX
Araç Renk ve Tip
Koyu Mavi
Bence ngk dan şaşmayın öteki markalara göre pahalı ama daha uzun ömürlü daha sorunsuz...
açıklamalarında standart 7 mm den daha kalın, İçi spiral sık sarımlı kuvvetli iletken, dışı ise EPDM kaplıdır ve çok yüksek sıcaklıklara dayanıklıdır. Silikon değildi yazıyor o bakımdan aklımı kurcaladı

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
açıklamalarında standart 7 mm den daha kalın, İçi spiral sık sarımlı kuvvetli iletken, dışı ise EPDM kaplıdır ve çok yüksek sıcaklıklara dayanıklıdır. Silikon değildi yazıyor o bakımdan aklımı kurcaladı
Aklını karıştırmak gibi olmasın ama en kötü ürünlerin bile açıklamasında on numara ürünmüş gibi açıklamalar var...

moonlight

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Şampanya - Sedan
Daha önce ben cok iyi denilen ürünleri denedim ama ngk da karar kıldım aracım gf kasa 626

Üst Alt