Mazda 626 GE (1991-97) Bozuk Yollarda Arkadan Gelen Ses

ilyasdly

Sessiz
Araç Markası
1994 Mazda 626
Mazda 626 93 model bozuk yola girince arka tekerlerin ordan bilezik sesi gibi bir ses geliyor bariz duyuluyor. Bozuk yolda ses gelirken frene bastığımda ses kesiliyor. Ben sesi frenlerden geliyor diyerek tamirciye gittim açtık baktık herşey normal sonra rotbalanscıya yönlendirdi gittim. Baya bir baktı birşey görünmüyor dedi. Arkadan gelen sesi cözemedik varmı hiç başına gelen bilgisi olan arkadaşımız

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Frene basınca ses kesiliyorsa, balatalarda boşluk olabilir, balatalar sıfıra sıfır oturacak şekilde üretilmiyor balata sacı denilen parçalar bu boşluğu kapatmak ve balatanın oynamasını engellemek için konuluyor. Balatanın arkasında ve uç kısımlarında oluyor genelde.
Kaliper pimleri de aşınmadan kaynaklı boşluk yapmış olabilir.

ilyasdly

Sessiz
Araç Markası
1994 Mazda 626
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Frene basınca ses kesiliyorsa, balatalarda boşluk olabilir, balatalar sıfıra sıfır oturacak şekilde üretilmiyor balata sacı denilen parçalar bu boşluğu kapatmak ve balatanın oynamasını engellemek için konuluyor. Balatanın arkasında ve uç kısımlarında oluyor genelde.
Kaliper pimleri de aşınmadan kaynaklı boşluk yapmış olabilir.

Birde onu değiştrelim bakalım ses kesilecekmi yanlız fren balatalarından gelme olasılığı yüksek.

Üst Alt