Bilgisayar Arızaları-Çözümleri

Erçay

Katılımcı
Araç Markası
Nissan Maxima
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Yetişemedik C ve D yerle yeksan olmuş :) R.I.P ://D bölümü...
Virüs programlarının yetersiz kaldığı zamanlarda combofix programını da tavsiye ederim

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Bir hafta aradan sonra diz üstü bilgisayarı açtığımda; "oturum açılacak kullanıcı tanımlanamadı" türünden uyarı verdi ve windows başlamadı. Aklıma F8 ile güvenli modda başlatarak sistem geri yükleme yapmak geldi ve öyle yaptım, sistemi on gün önceye geri yükleme yaptım normal olarak açıldı... Şu haliyle sorun sıkıntı yok ama kafama takılan şey şu oldu; pc 6 yıllık ve sadece bir kez format atıldı, bu sorun sistemsel midir? Yoksa donanımsal olarak pc ömrünü mü tamamlıyor? Ya da; kafaya takacak bir durum değil mi?

:) :)

Yarışmacı arkadaşlara başarılar diliyorum. :)

Holydao

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı HB
Bir hafta aradan sonra diz üstü bilgisayarı açtığımda; "oturum açılacak kullanıcı tanımlanamadı" türünden uyarı verdi ve windows başlamadı. Aklıma F8 ile güvenli modda başlatarak sistem geri yükleme yapmak geldi ve öyle yaptım, sistemi on gün önceye geri yükleme yaptım normal olarak açıldı... Şu haliyle sorun sıkıntı yok ama kafama takılan şey şu oldu; pc 6 yıllık ve sadece bir kez format atıldı, bu sorun sistemsel midir? Yoksa donanımsal olarak pc ömrünü mü tamamlıyor? Ya da; kafaya takacak bir durum değil mi?

:) :)

Yarışmacı arkadaşlara başarılar diliyorum. :)
Benim de basima gelmisti, ayni sekilde sistem geri yukleme yapmistim, bir daha da tekrarlanmamisti, yazilimsal oldugunu degerlendirmistim.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 - 2011
Araç Renk ve Tip
Touring MY Editions
@Domestos son güncelleştirmelerden sonra 3 farklı bilgisayarda aynı sorunu yaşadık. Aynı ekranda oturumu kapat seçeneğinden oturumu kapatıp yeniden açınca sorun çözüldü anlık olarak.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
@Domestos son güncelleştirmelerden sonra 3 farklı bilgisayarda aynı sorunu yaşadık. Aynı ekranda oturumu kapat seçeneğinden oturumu kapatıp yeniden açınca sorun çözüldü anlık olarak.
Bende, oturum açma işlemi başarısız oldu türünden uyarı çıktı ve windows başlamadı. İki defa kapatıp açtım düzelmedi, üçüncü de, uzun süredir kullanmadığım F8 ile başlatma aklıma geldi ve güvenli modda açıldı ancak.

kadir

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
laptopun touch padınde sol tuş çalışıyor sıkıntı yok ama masa üstündeki ıconların yerlerini depiştiremiyor/sürükleyemiyorum bunun bi yerde ayarımı var?
win 10

Holydao

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı HB
laptopun touch padınde sol tuş çalışıyor sıkıntı yok ama masa üstündeki ıconların yerlerini depiştiremiyor/sürükleyemiyorum bunun bi yerde ayarımı var?
win 10
Tek tıklama-çift tıklama ayarında bi degisiklik yapıldı mı acaba yakın zamanda?

Denetim masasında olsa gerek fare bölümünde.

kadir

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Tuşda sorun yokki işlevini yerine getiriyor.dosya vs acıyor
Masa üstündeki dosya vs onları sürüklemiyor.

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Aşağıdaki gibi olabilir mi?
Image - TinyPic - Free Image Hosting, Photo Sharing & Video Hosting

Resim görünmüyor ama şöyle bir çözüm sunulmuş,
Fare seçeneklerinde sürükle bırak ' ı bulup etkinleştirmek gerekiyor ya da,

Masaüstündeki bir kısayola veya klasöre farenin sol tuşu ile tıklayın sol tuş basılı haldeyken ESC tuşuna basın..

Son düzenleme:
Üst Alt