Bilgisayar Arızaları-Çözümleri

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Program indirdim,
Min Max
Core#0 46 45 60
Core#1 42 41 55
Core#2 41 41 53
Core#3 44 43 51

Bu sonuçlara göre sanırım termal macunlarda sıkıntı yok.

aurora

(Can)
Araç Markası
Tabanway
Program indirdim,
Min Max
Core#0 46 45 60
Core#1 42 41 55
Core#2 41 41 53
Core#3 44 43 51

Bu sonuçlara göre sanırım termal macunlarda sıkıntı yok.
Evet termal macun yenilemesinin aciliyeti yok. Power kontrolüne devam edebilirsiniz. Bir de kaç adet ram var anakarta takılı? Onların yerini değiştirerek veya 2 adetse tekini dışarıda bırakmak koşulu ile farklı slotlara takarak deneme yapabilirsiniz. Ram problemi sistemin açılmasını engelliyordu eski sistemlerde. 2006-2007 yıllarında part-time teknik serviste çalışıyordum ve bu şekilde kontrol yapıyorduk.

gokhan2515

Sessiz
Araç Markası
yok işte yok yok
Araç Renk ve Tip
renksiz ve tipsiz !
selamün aleykum,
arkadaşlar kullandığım bilgisayar dell inspiraon 3521. lcd ekranı kırıldı. alıp değiştirmek istiyorum ama pin muhabbeti nedir bilmiyorum. bu model için 40 pin ekran buldum da ne anlama geliyor onu bulamadım. bilen var mıdır?

Teknisyen

Katılımcı
Araç Markası
Yok
Araç Renk ve Tip
Yok
selamün aleykum,
arkadaşlar kullandığım bilgisayar dell inspiraon 3521. lcd ekranı kırıldı. alıp değiştirmek istiyorum ama pin muhabbeti nedir bilmiyorum. bu model için 40 pin ekran buldum da ne anlama geliyor onu bulamadım. bilen var mıdır?
Pin'den kasıt bilgisayarın anakartından çıkan bağlantı kablosunun ekrana takıldığı soketin içindeki bağlantı bacağı sayısı.Aşağıda kırmızı kutu içinde işaretledim.

Ayrıca ekranı değiştirecekseniz ekranı sökün arkasında tam modeli yazar (aşağıdaki resimde beyaz etiket) o modele göre aratırsanız pin uyuşmazlığı riski kalmaz.Bazı firmalar aynı model bilgisayara başka ekran takabiliyorlar.

gokhan2515

Sessiz
Araç Markası
yok işte yok yok
Araç Renk ve Tip
renksiz ve tipsiz !
Pin'den kasıt bilgisayarın anakartından çıkan bağlantı kablosunun ekrana takıldığı soketin içindeki bağlantı bacağı sayısı.Aşağıda kırmızı kutu içinde işaretledim.

Ayrıca ekranı değiştirecekseniz ekranı sökün arkasında tam modeli yazar (aşağıdaki resimde beyaz etiket) o modele göre aratırsanız pin uyuşmazlığı riski kalmaz.Bazı firmalar aynı model bilgisayara başka ekran takabiliyorlar.

teşekkür ederim zahmet vermişim ama net oldu bu şekilde. bugun sipraiş verdim kargoda şimdi. dediğin gibi farklıysa geri veririz.

gokhan2515

Sessiz
Araç Markası
yok işte yok yok
Araç Renk ve Tip
renksiz ve tipsiz !
Tepki yok. bildirim ışığı anlık yanıp kapanıyor sadece. Servise verip yaptırmaya karar verdim. Satıp yenisini alsam iyi olur sanırım

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Burayı unutmuşum özür dilerim, sorunum power i değiştirince çözüldü :) bir süre daha bizim emektarla birlikteyiz.
Ben 3 ay diyeyim siz 6 ay deyin yeni bir masaüstü ihtiyacı olacak ve muhtemelen şu an kullandığım gibi ortalama 5-6 sene yeni gelişen teknolojilere ayak uydurabilecek kadar donanımlı olması gerekiyor.Bütçe şu an belirsiz..

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 - 2011
Araç Renk ve Tip
Touring MY Editions
SSD değişimi sonrası mavi ekran hatası çözümü.
SSD değişimi yapacak olanları aklında bulunsun!

Geçen gün beni cihazlardan bir tanesine SSD takviyesi yaptım, başlangıçta her şey normaldi. Driverlerı vs yükledim, yeniden başlattım bilgisayar mavi ekran verip kapanmaya başladı. Win7'de mavi ekran çok kısa süre yandığı için sorunu da göremedim. Her neyse sıradan bir ati vga driverı sorunu zannedip sistemi yeniden kurdum. Sadece dahili vga'nın driverını kurup öyle deneyecektim. Chipset, audio ve vga driverını kurdum açtım kapattım sıkıntı yok, sonra diğer driverları kurunca laptop yine mavi ekran manyağı oldu.

Ardından mavi ekran hatasını görebilmek için win10 yükledim, win10'da mavi ekran verirse reset atmıyor, o ekranda kalıyor. Aynı işlemleri win10'da da denedim, mavi ekran hatası aldım. Ama bu sefer hatanın sebebi belliydi :) hata koduyla yurtdışı forumlarda arama yaptığımda sorumlunun İntel AHCI Driver olduğunu anladım. Yeniden win7 yükledim ve AHCI hariç tüm driverları kurdum sistem sorunsuz çalışıyor şu anda.

Bu driver mekanik diskler içinmiş, bazı anakartlarda ssd takınca çakışmaya sebep oluyormuş.

Üst Alt