Mazda 626 GD (1987-91) Benzin Göstergesi Çalışmıyor

İzmirmazda35

Sessiz
Araç Markası
Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Mavi Hatchback
Herkese iyi günler, ilk aracım olan 1991 model mazda 626 aracımla alakalı bir problemim var yardımcı olursanız çok mutlu olacağım..

İlk aldığım günlerde benzin göstergesi arada bir hareket ediyordu, doğru göstermediğinden de eminim. Benzini aldıktan 2 saat sonra tepki verip sonrasında da hiçbir şekilde eksildiğini belirten bir harekette bulunmadı. Bugün çok başka bir sebepten dolayı şamandırayı çıkarıp çalışıp çalışmadığını kontrol ettik ve kusuruz bir şekilde çalıştığı kanaatine vardık ustamla birlikte. Şimdi sorunun göstergede olduğundan eminim gibi. Bu problemi aşmam için tüm gösterge panelini değiştirmek zorunda mıyım yoksa, ufak bir kaç dokunuş sonrası bu iş çözülebilir mi? Şimdiden tecrübelerinizi paylaştığınız için çok teşekkür ediyorum, herkese keyifli yolculuklar

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
93 Mazda aracımda da, gösterge kafasına göre takılıyordu, ayda yılda bir 50 liralık :p (o dönemde çok paraydı) benzin aldığım için göstergeyi dert etmezdim...

Tavsiyem; kaş yaparken göz çıkarma 30 yıllık plastik aksamın elinde kalma ihtimali var.

* * *

Alttan ses geliyor dediğim ustanın, müziğin sesini aç demesi gibi oldu ama neyse... :D

İzmirmazda35

Sessiz
Araç Markası
Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Mavi Hatchback
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
hiç lpg görmemiş araca sırf bu yüzden lpg taktırmak da bi çözüm aslında...

İzmirmazda35

Sessiz
Araç Markası
Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Mavi Hatchback
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Gerçekten hiç içimden gelmiyor Lpg taktırmak ancak bir öğrenci olarak bunun altından kalkıp kalkamayacağımı da bilmiyorum açıkçası. Bir süre bu şekilde devam etmeyi düşünüyorum, bakalım arabam beni hangi yola çekecek..

Üst Alt