Mazda 3 BK (2003-09) Bagaj Kilidi ve Kapı Açık Uyarı Sorunu

Narkoz

Sessiz
Araç Markası
2005 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Merhaba degerli dostlar.
Bugün mazda 3 2005 dynamic aracimin polen filtresini degistirdim. Sokmek icin malum sigorta kutusu ve braketi söktüm,filtreyi degistirdim ve cikarttigim gibi topladim. Fakat merkezi kilit tum kapilari acip kapatiyor bagajı acmiyor anahtarla aciliyor ancak, ve araç icinde kapi acik isigi yaniyor..acaba biseyleei yanlismi yaptim diye tekrar sigorta kutusunun soketlerini cikarip taktim(önceden fotograflamıştım)lakin çözüm olmadı. Sizce ne yapmalıyım?, tesekkur ederim

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Soketler oturmamış olabilir, daha kötüsü Allah korusun kırılmış olabilir. :rolleyes: Her şey normalse de; Akü kutup başını sökün, fren pedalına basıp çekin (tüm elektrik boşalsın) tekrar Akü kutup başını takıp deneyin.

Bir ihtimal işte. :islik:

Bu işlem sonrası, camların otomatiği bozulacaktır dert etmeyin "biz onu da düşündük"

:hhhhhh:

Son düzenleme:

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Merhaba degerli dostlar.
Bugün mazda 3 2005 dynamic aracimin polen filtresini degistirdim. Sokmek icin malum sigorta kutusu ve braketi söktüm,filtreyi degistirdim ve cikarttigim gibi topladim. Fakat merkezi kilit tum kapilari acip kapatiyor bagajı acmiyor anahtarla aciliyor ancak, ve araç icinde kapi acik isigi yaniyor..acaba biseyleei yanlismi yaptim diye tekrar sigorta kutusunun soketlerini cikarip taktim(önceden fotograflamıştım)lakin çözüm olmadı. Sizce ne yapmalıyım?, tesekkur ederim
Sigorta kutusunu sökmeden önce aküyü söktünüz mü ?

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Yok sökmedim, sonradan aklima geldi sigortalari konyrol ettim ama yanik vs.gormedim
Ölçü aleti ile sigortaları kontrol edin , bazen atan sigorta gözle belli olmuyor.

Bk da sigortası kutusu genelde aydınlatmada sıkıntı çıkarır ama , kutuyu tv tamiricisine falan gösterseniz soğuk lehim patlak yol vs kontrol etse.

Narkoz

Sessiz
Araç Markası
2005 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Ölçü aleti ile sigortaları kontrol edin , bazen atan sigorta gözle belli olmuyor.

Bk da sigortası kutusu genelde aydınlatmada sıkıntı çıkarır ama , kutuyu tv tamiricisine falan gösterseniz soğuk lehim patlak yol vs kontrol etse.
Önce akü kutupbaşlarını çıkarıp bi resetleyim düzelmezse bi elektrikçiye baktırayım..teşekkur ederim

Narkoz

Sessiz
Araç Markası
2005 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Bugün açık bi elektrikçi buldum sigorta kutusuna bakti sigortalar saglam dedi. Kilit kodu bozulmuştur belki dedi öyle bi kodlama varmı sizce?
Özetle;
1)Kumandadan bagaj hariç kapılar aciliyor(bagaj anahtarla aciliyor)
2)anahtarla acmaya calistigimda şöfor tarafindan sadece şöfor kapını acıyor,merkezi olarak diğerlerini açmıyor
3)araca binip kapilari kapattigimda, kapi acik uyarisi hep yaniyor,inip kapilari kapatip kilitlesemde yaniyor(sabaha kadar yandi)
4)kapi acikken kapılar kumandayla kilitleniyor(normalde kilitlememesi lazim).
Anahtar kodlama yapiyim dedim ama kapilari acik algıladıgı için yapamadim..
İşin içinden çikamadım

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bugün açık bi elektrikçi buldum sigorta kutusuna bakti sigortalar saglam dedi. Kilit kodu bozulmuştur belki dedi öyle bi kodlama varmı sizce?
Özetle;
1)Kumandadan bagaj hariç kapılar aciliyor(bagaj anahtarla aciliyor)
2)anahtarla acmaya calistigimda şöfor tarafindan sadece şöfor kapını acıyor,merkezi olarak diğerlerini açmıyor
3)araca binip kapilari kapattigimda, kapi acik uyarisi hep yaniyor,inip kapilari kapatip kilitlesemde yaniyor(sabaha kadar yandi)
4)kapi acikken kapılar kumandayla kilitleniyor(normalde kilitlememesi lazim).
Anahtar kodlama yapiyim dedim ama kapilari acik algıladıgı için yapamadim..
İşin içinden çikamadım
İlk defa böyle bir sorun duyuyorum. :rolleyes:

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Yok acilmiyor. Anahtarla acabiliyorum,bagaj kapagini kapatinca yine kilitli pozisyonuna geciyor
Bagaj kapağına gelen körük içindeki kablolar kopmuş olabilir daha önce başıma gelmişti , bi içini kontrol edebilir misin ?

Narkoz

Sessiz
Araç Markası
2005 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Evet sorunum çözüldü . Sabah elektronikci'ye bıraktım aracı sorununu anlattım tamam bi bakalım dedi ve 3 saat boyunca orası senin burası benim inceledi:D..çözümü benide ustayıda şok etti çunki hem3 saatini harcadı hemde gözümüzün önüne değil daha derinden düşünüyoruz. Evet geliyor cevap; sigorta tablasında 6 adet soket bulunuyor soketlerden biri takili gibi duruyor ama tam takılı degil, 2 kademeli kilit var ve1. Kademe oturmuş,2.kademe tam oturmadığı için merkezi kilit afallamış(o kadarda kontrol ettim) Şunu birkez daha anladım ki 'bizim arabalar bozulmuyor, biz (ben) bozuyorum, herkese saygılar:harika:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Soketler oturmamış olabilir
;)

Evet sorunum çözüldü . Sabah elektronikci'ye bıraktım aracı sorununu anlattım tamam bi bakalım dedi ve 3 saat boyunca orası senin burası benim inceledi:D..çözümü benide ustayıda şok etti çunki hem3 saatini harcadı hemde gözümüzün önüne değil daha derinden düşünüyoruz. Evet geliyor cevap; sigorta tablasında 6 adet soket bulunuyor soketlerden biri takili gibi duruyor ama tam takılı degil, 2 kademeli kilit var ve1. Kademe oturmuş,2.kademe tam oturmadığı için merkezi kilit afallamış(o kadarda kontrol ettim) Şunu birkez daha anladım ki 'bizim arabalar bozulmuyor, biz (ben) bozuyorum, herkese saygılar:harika:
Geçmiş olsun. :)

Üst Alt