Mazda 3 BL (2009-13) Bagaj Aydınlatması Hakkında

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan

Fotoğrafta göründüğü kadarıyla tek chip olarak 5050 led chip var üründe. Yani 5 wattlık halojenden bir tık belki fazla ışık verir, beyaz olmasından dolayı bir miktar iyi görünebilir. Ama lümen değeri olarak iki kat ışık verecek, bagaj aydınlanacak gibi düşünerek alacaksanız boşuna almayın.

5050 tek chipte 20 lümen civarı ışık verir. 5 wattlık standart halojende de 15-20 lümen arası olması lazım (T5 den emin değilim.)
İçeriğindeki led chipi 5630 olsa 45 lümen civarı ışık verebilir. O zaman halojenin iki katı civarı ışık alabilirsiniz. Daha güçlü chipler de var ama iç piyasada bulmak zor olabilir.

YAFES

Sessiz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Duy içten geçme. Yani duyu çıkarırken içe iteceksiniz, pandizot ile keçe arasında kalacak. Bagajın tavanında duyun çevresindeki boşluktan bi tel yardımıyla çeyip büyük delikten dışarı alabilirsiniz.

Sonra kabloya istediğiniz eki yapın uzatın, ister tekrar pandizotun arasından götürün ister tavanına sabitleyin
Sağolasın hocam

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Pandizotu sökmeden yapılabiliyor..
Ben alttan duyu da, kabloyuda çekip ucuna ek yaptım sağ sol orta olacak şekilde 3 tane 3 lü modül koydum ışıl ışıl bagaj..

Onun için pandizot sökmeye üşenmediniz mi @kadir @Murat Yılmaz
Kabloyu saklamak için mecbur söktüm , sağ ve sol iki led için dışarda kalan kablo uzunluğu 2cm~

cagdases

Sessiz
Merhaba arkadaşlar konuyu hortlatmış gibi olacak ama ben bagaja şerit led yapmak istiyorum uygulaması gayet kolay gözüyor. Elektirik bilgim pek olmadığı için nasıl bi şerit led kullanıcam ve ek bişey takmama gerek varmı? Mevcut halojen ampulün dibinden direkt bağlayıp ampulü iptal etsem olur mu ?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Merhaba arkadaşlar konuyu hortlatmış gibi olacak ama ben bagaja şerit led yapmak istiyorum uygulaması gayet kolay gözüyor. Elektirik bilgim pek olmadığı için nasıl bi şerit led kullanıcam ve ek bişey takmama gerek varmı? Mevcut halojen ampulün dibinden direkt bağlayıp ampulü iptal etsem olur mu ?
@kadir

:)

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Pandizotu sökmeniz lazım. Biz o şekilde yaptık...
Arka koltuk oturma yeri

C sutun altındaki plastikler(tırnakları uzun parçayı kırmamaya özen gösterin)

C sutunu plastikler (airbag klipsi uğraştırır ilk kez sökecekseniz)

Panzotu altında beyaz sekmanları görürsünüz onlara pense çekiş vs vurun yerinden attırın sanırım 3-5 adet

Panzot artık boşda

Kolay gelsin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kabloyu saklamak için mecbur söktüm , sağ ve sol iki led için dışarda kalan kablo uzunluğu 2cm~

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan

cagdases

Sessiz
Bugün 1,5 saat kadar uğraştan sonra aydınlatma işini çözdüm beni en çok uğraştıran ampulün takılı olduğu kabloyu dışarı çıkarmak oldu ucunu çıkardığımda anladım ki siyah bi klipsle sac a bağlıymış söverek yan keskiyle kopardım kablo boşa çıktı 20 cm dışarıda :) 3 adet 3 lü akvaryum ledi olarakda bilinen ledlerden aldım 1 mt de kablo aldım. Ledlerin altında bandları hazır direkt yapıştırdım gergin bi şekilde.
Sonuç hoşuma gitti eğilip bakmadığın sürece kablolar ve ledler gözükmüyor.

Ekli dosyalar

• D368C69B-FDA2-4EA2-B135-2455ED7E3050.jpeg
    D368C69B-FDA2-4EA2-B135-2455ED7E3050.jpeg
    266.5 KB · Görüntüleme: 59
  • FD50EA8F-D3A0-4CC2-B9FA-3AD2CE29547D.jpeg
    FD50EA8F-D3A0-4CC2-B9FA-3AD2CE29547D.jpeg
    212.7 KB · Görüntüleme: 57
  • B0128903-FD7E-4544-BE63-8A361B7539EE.jpeg
    B0128903-FD7E-4544-BE63-8A361B7539EE.jpeg
    290.4 KB · Görüntüleme: 56

Erkanyılmaz

Sessiz
Araç Markası
Mazda3
Arkadaşlar herkese selam 2011model imprenssive aracımın bagaj aydınlatma yok bilmediğim için soruyorum orjinalinde mi yok yoksa benden önceki sahibinden mi kaynaklı

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Arkadaşlar herkese selam 2011model imprenssive aracımın bagaj aydınlatma yok bilmediğim için soruyorum orjinalinde mi yok yoksa benden önceki sahibinden mi kaynaklı
Mesajının taşındığı bu konudan da anlaşıldığı üzere bagaj aydınlatması var. :)

Yardımcı olacak görseller de mevcut konumuzda.

Üst Alt