Mazda 626 GD (1987-91) Avans Ayarı Nasıl Yapılır?

muratşeras

Sessiz
Araç Markası
Mazda 626 GD
Araç Renk ve Tip
Füme
Değerli arkadaşlar merhaba
Bir süre önce distribütör kısmındaki bir oringi sökmek için distribütörü söktüm. Lakin bilmediğim için sökmeden önce tevzi makarası ve distribütör pozisyonunu işaretlemedim. Haliyle yerine takınca avans ayarı kaçtı. Mahallede bir arkadaşa ayarlattım ama eskisi gibi olmadı. Milimetrik bir ayar gerekiyor muhakkak. Sizden ricam aynı tip aracı olan dostlar 1. piston üst ölü noktada iken... ya da krank A noktasında iken distribütörün kapağını açıp tevzi makarasının hangi pozisyonda olduğunu fotoğraflayıp paylaşabilirler mi? Ordan emsal alıp ayarlayabilirim diye düşünüyorum. Avans tabancası yok onu yapacak usta da yok Düzce'de. Kendi imkanlarımla yapıp aracı eski formuna kavuşturmak istiyorum. Bir keyifsiz hal var ve düzelmiyor. Şimdiden teşekkür ederim.
tevzi makarası.jpg

Bu tevzi makarası dişleri ne tarafa bakıyor. Aslında merak ettiğim konu o. Motor 1. piston üst ölü noktadayken. Ya da değerli arkadaşlardan bunu daha değişik yöntemlerle yapan tavsiyede bulunacak olan olursa başım gözüm üstüne. Minnettar olurum.

Şimdiden teşekkür ederim.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Öyle bir soru sormuşsun ki, inşallah çözüme kavuşturulmasına vesile oluruz dedim içimden.

:hhhhhh:

Benim önerim; deneme yanılma ve kulak aşinalığı ile ayar yöntemi. Bu işlere kalkışacak beceri ve cesaret varsa kulağın da motor sesine aşinadır bence.

Düzce de usta tavsiyeniz nedir dersen de Ahmet Oltu 0506 640 70 44 var forumda adı geçen.

muratşeras

Sessiz
Araç Markası
Mazda 626 GD
Araç Renk ve Tip
Füme
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Öyle bir soru sormuşsun ki, inşallah çözüme kavuşturulmasına vesile oluruz dedim içimden.

:hhhhhh:

Benim önerim; deneme yanılma ve kulak aşinalığı ile ayar yöntemi. Bu işlere kalkışacak beceri ve cesaret varsa kulağın da motor sesine aşinadır bence.

Düzce de usta tavsiyeniz nedir dersen de Ahmet Oltu 0506 640 70 44 var forumda adı geçen.
Cevap verme nezaketi için çok teşekkür ederim kardeşim. :) O cesaret var merak var çünkü aracı rahata kavuşturmam lazım. Ama o ustamıza da ulaşacağım. Tecrübe ustalık ve bilgiye saygım sonsuz.
Sağlıcakla kalınız ustam. Çok teşekkür ederim. :)

Üst Alt