Mazda 3 BL (2009-13) Atiker Microfast OBDII ´lendik.

Özgür

Geleceğe Cüret Et.
Araç Markası
2011 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz-AT
bizim guzuda düplendi artık.
piyasa araştırması kullanıcı yorumları ve forumda mevcut lpg konularındaki uzun soluklu okumalarım sonucu guzuma Atiker obdli kit taktırmaya karar verdim.

@MutluTEKİR hocam teşekkürler. kişisel blogunuzdaki lpg ile ilgili yazıları tekrar tekrar okudum.

@MutluTEKİR´in stepne vurdurma konusundan esinlenerek işe stepne yerindeki yükseltiyi alçaltmakla başladık. Kaportacıda düzleştirme işlemi nihayetinde kalkan boyanın yerine beyaz boyama işlemi yaptık. İyide oldu hem paslı görüntü kayboldu, hem de tank montajı öncesi boya yenilendi.

Yuva boya işleminin tamamlanmasının akabinde lpg dönüşümü için yola koyulduk ve Atiker Microfast OBDII kitini monte ettirdik. Yakıt tankı tercihimizi 42 litrelik simit tanktan yana kullandık. Şu anda bagajda tam ortada 2-3 cm. kadar bir yükselti kaldı. Onu da sanayide döşemeci ile halledeceğiz en kısa zamanda.

Guzu 60.500 km. itibari ile düplenmiş oldu. Lpg konusunda uzun süre ikilemde kaldım. Guzuyu satıp dizel bir araç almak ya da lpg taktırmaktan vazgeçmek gibi. 60.000 TL bandında kafama yatan bir dizel bulamadığım için dizel araç alma seçeneği ortadan kalktı. Benzinde devam etmek ise kendi memleketimde olduğum için ekonomik olarak zorluyordu. Mezitlide oturuyorum ailelerimiz ise Merkezde, mesafe her sefer için git gel 30 km ve bu ritüel haftada 1 bazen 2 kez tekrarladığından yakıt tüketimi aylık bazda Antakyadaki tüketimi ikiye katladığı için geriye kalan tek seçenek lpg zaruri hale geldi.

Velhasılı kelam lpg artık bizden biri :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Kazasız günlerde, keyifle kullanmak nasip olsun Özgür, özellikle bagaj fotoları olaydı iyiydi. :) Gelişmeleri bekliyoruz.

Özgür

Geleceğe Cüret Et.
Araç Markası
2011 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz-AT
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Abi hazırlıksız oldu ve de aceleye denk geldi foto çekmeye fırsat kalmadı, yuva düzeltme işlemi sırasında Şube Müdürü ile görüşüyordum.
Ama stepne yuvası yükseltisi namına bir şey kalmadı güzel oldu.

İşlem ise şöyle oldu. Tahta takoz sacın üstünde çekiç ile takoza vurulan darbelerle sacın yükseltisi normale döndürüldü.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Hayırlı uğurlu olsun. Düzgün de bir yol ayarı yapıldıysa sadece filtre değişimine gidersiniz. Bu arada bazı ustalar obd olayını beceremediği için arıza ışığını yaktırmama seçeneğini seçiyorlar. Sakın bu seçenek aktif edilmesin. Obdlilerde lpg ayarı yapmak çok basit 50 tl ye kablo alarak çözebilirsiniz işi de, eğer etrafınızda yol ayarından anlayan usta yoksa.

lkuvvetmira

Sessiz
Araç Markası
2014 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan
Lpg de son durum nedir şu ana kadar sorun çıkardı mı? Memnun olup olmadığınız kısımlar nelerdir

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Lpg de son durum nedir şu ana kadar sorun çıkardı mı? Memnun olup olmadığınız kısımlar nelerdir
Hocam ankaradasın ne güzel şaşmaz quattro garage a uğra derim. 2.5 sene kullandım atiker microfast obd yi yarisimde 36bin km yaptım 3 defa filtre değişimi dışında sıkıntı yaratmadı, obd sayesinde ayarı da korudu.

lkuvvetmira

Sessiz
Araç Markası
2014 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan
Orası prins değil miydi yoksa hem prins hem atiker mi takıyorlar

Özgür

Geleceğe Cüret Et.
Araç Markası
2011 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz-AT
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan

ilk etapta klasik haline gelen motor ışığı yakma problemi dışında sıkıntı yaşamadım, motor ışığı 40 km sonra yandı. Benzine geçince sönüyordu. @MutluTEKİRin tecrübelerini hatmettiğim için karışım ayarını yeniden yaptırdım. Zengin karışıma çevirdiler. Yüksek devirde rampa çıkarken dün motor ışığı yanıp söndü birkaç kere, sonra sabit yanmaya başladı. Her türlü ihtimale karşı aracı benzinde kullanıyorum şu an ve de ışık söndü. Görev yoğunluğu sebebiyle bu hafta gösteremem, önümüzdeki hafta götürüp anlatacam bakalım ne diyecekler?

Yakıt performansına gelirsek kış şartlarında 12.6 lt/100km istatistiği mevcut şu anda elimde.
tank 42 litrelik 30 litreden fazla lpg almadı daha. Gittiğimde şamandıra ayarlarına da bir baktıracağım.

Son düzenleme:

Üst Alt