Mazda 323 BJ (1999-03) Arka Tekerlerin Çamurluğa Sürtme Sorunu

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
yani üstünden ilk sökülen amortisör kyb mi tokico nerden çıktı abi o Zaman :)

bir ikilem daha :)

Amortisör değişimini ilk defa yapan üyelerin araçlarından anlamadık mı orjinal in tokico olduğunu 626 için hadi kesin 323 için eğer orjinal kyb ise bunu Sabri abiye hemen söyleyelim ki rahat etsin çünkü o hem orjinal diye hem kaliteli diye arayışta ( benim için sorun değil ben aşınan her şeyin orta halli olmasından yanayım )

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
yani üstünden ilk sökülen amortisör kyb mi tokico nerden çıktı abi o Zaman :)

bir ikilem daha :)

Amortisör değişimini ilk defa yapan üyelerin araçlarından anlamadık mı orjinal in tokico olduğunu 626 için hadi kesin 323 için eğer orjinal kyb ise bunu Sabri abiye hemen söyleyelim ki rahat etsin çünkü o hem orjinal diye hem kaliteli diye arayışta ( benim için sorun değil ben aşınan her şeyin orta halli olmasından yanayım )

-oem urun oldugu için kyb yada tokıco fark etmıyor mazda ıkısınde onay vermiş hangisi stokda ıse onu gönderiyor.

skyline

Fedakarlık yoksa, zafer de olmaz.
Araç Markası
'99 Mazda 1.8 323F GT
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri HB
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Kesinlikle oem ona sözüm yok 1999 yılında üzerine takılmasını karar veren Mazda tociko tercih etmiş se orjinal benim için odur
Sanırım yarın gerekli yerleri aradığımızda bu işe bir nokta koyacağım. Mazda Japon ne diyorsa o olsun. Şimdi Türkiye'de adamın elinde ne varsa, en iyisi bu diyeceğine eminim.:harika:

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Şuan üzerindekiler : 195/60/R15 Ama problemi çözdük @Murat bey, arka amortisörlerim patlamış.
yayların altında(sanırım ustundede) pedler var amortisörleri sökmeden onları bi kontrol et deforme olmuş ise servisden alırsın uygundu onların fiyatları temin edersin sanayide bulamayabilirsin ben bulamamıştım.

skyline

Araç Markası
'99 Mazda 1.8 323F GT
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri HB
yayların altında(sanırım ustundede) pedler var amortisörleri sökmeden onları bi kontrol et deforme olmuş ise servisden alırsın uygundu onların fiyatları temin edersin sanayide bulamayabilirsin ben bulamamıştım.
Çok teşekkür ederim. Bu sözler altın değerinde.

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
Pedler duruyordu galiba Sabri abi altına yatıp anlamaya çalışmıştık ya Benimkinde bahçe borusu gibi vir şey takmışlar Herhalde ses yapmasın diye

skyline

Araç Markası
'99 Mazda 1.8 323F GT
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri HB
Pedler duruyordu galiba Sabri abi altına yatıp anlamaya çalışmıştık ya Benimkinde bahçe borusu döndürmüşler bir iki tur
Evet evet hatırladım. Tüm lastik, kauçuk her neyse tüm parçalarıyla sipariş vereceğim.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Pedler duruyordu galiba Sabri abi altına yatıp anlamaya çalışmıştık ya Benimkinde bahçe borusu gibi vir şey takmışlar Herhalde ses yapmasın diye

sende pedlerin siparişini ver köşede dursun lazım olur bahce hortumu nedir ya :D ben 5cm yay yakınca kullanmıştım bahçe hortumunu :D

eskide kaldı çartt çartt çart günleri :D

astina.jpg

skyline

Araç Markası
'99 Mazda 1.8 323F GT
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri HB

Üst Alt