Mazda 626 GF (1997-02) Arka Sis Farları Opsiyonel mi Standart mı?

yagizz2

Sessiz
Araç Markası
Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Mavi Sedan
Herkese merhaba

aracımdaki tuş takımları bu şekilde

en sağ kısım : lpg
orta kısım : ön sis ( sonradan yapılma )
en sol kısım : Sanırım arka sis butonu

eğer arkada sis farı standart geliyorsa ve gösterdiğim kısımdan açılıp kapanıyor ise çıkma tuş arayacağım yada ön sis gibi bir switch yapacağım

47842

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bende Gf varken durum nasıldı hatırlayamadım şimdi... Önlerde sonradan takılma sis farı ve butonu vardı, sağolsun Adem Ustam takmıştı da arkaları hatırlayamadım...

@universitely76
@aurora

yagizz2

Sessiz
Araç Markası
Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Mavi Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
bir konu daha var aklıma takılan

Bir yerde okudum mazda626 lar gümrükten gecerken vergisi düşsün diye kliması sökülüp bagaja koyulmuş daha sonra takılmış. kimisi takılmamış. yani tesisatı var ama kliması yok diyolar. Bu doğrumu yoksa uydurma mı :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Bir yerde okudum mazda626 lar gümrükten gecerken vergisi düşsün diye kliması sökülüp bagaja koyulmuş daha sonra takılmış. kimisi takılmamış. yani tesisatı var ama kliması yok diyolar. Bu doğrumu yoksa uydurma mı :)
Tamamen doğru bir şey... Maalesef.

Biraz önce baktım, bütün Gf lerde arka sisler standart olarak üretilmiş. Önler sadece 136'lıklarda standart.

Veli Berkcan Taş

Katılımcı
Herkese merhaba

eğer arkada sis farı standart geliyorsa ve gösterdiğim kısımdan açılıp kapanıyor ise çıkma tuş arayacağım yada ön sis gibi bir switch yapacağım

Ekli dosyayı görüntüle 47842
Orjinalinde arka sis farı olması gerekiyor hocam oradaki buton onun

yagizz2

Sessiz
Araç Markası
Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Mavi Sedan
Ben o kırık kısmı söküp bakayım eğer kurtarılırsa bir lehim bir switch iş çözülür umarım

gelelim klimaya bana kaça maal olur. klima taktırmak. Bilginiz varmı :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ben o kırık kısmı söküp bakayım eğer kurtarılırsa bir lehim bir switch iş çözülür umarım

Develer tellal, pireler berber iken 1500-2000₺ fiyatları vardı ama geçti tabi o devirler... Araştırmak lazım.

yagizz2

Sessiz
Araç Markası
Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Mavi Sedan
klima motoru yeterli sanırım doğrumu kablo kanalları elektrik sistemi vs herseyi hazır sanırım. sadece motor alıp takıcam galba. Yerli kaynaklarda araştırdım ama bulamadım. Daha önce yapan olmadı sanırım. Forumda da arattım ama bulamadım

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
klima motoru yeterli sanırım doğrumu kablo kanalları elektrik sistemi vs herseyi hazır sanırım. sadece motor alıp takıcam galba. Yerli kaynaklarda araştırdım ama bulamadım. Daha önce yapan olmadı sanırım. Forumda da arattım ama bulamadım
Forumda Daha önce montaj yapan olmadığı için net bir şey diyemem, muhtemelen alt yapısı hazırdır.

yagizz2

Sessiz
Araç Markası
Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Mavi Sedan
yani konu ile ilgili başlıklar var 2014 2010 da acılan ama yapılan işlemler benim dediğim gibi değil. Sanırım klima aşkımızıdan vaz geçicez :)

Bir de tamir tadilat işini seviyorum. Aracımıda yeni aldım aşırı bakımsız kalerüferim üflüyor ama ısınmıyor sizce elimden gelen tamir bakım ile bu işi çözebilirmiyim yoksa illa bir ustaya gitmem gerekirmi ? ( aklımdaki bakım işlemi kalerüfer borularına porçöz ve temiz su basıp kiri pası tortuyu çözmek. Sizce bu çare olurmu

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
yani konu ile ilgili başlıklar var 2014 2010 da acılan ama yapılan işlemler benim dediğim gibi değil. Sanırım klima aşkımızıdan vaz geçicez :)

Bir de tamir tadilat işini seviyorum. Aracımıda yeni aldım aşırı bakımsız kalerüferim üflüyor ama ısınmıyor sizce elimden gelen tamir bakım ile bu işi çözebilirmiyim yoksa illa bir ustaya gitmem gerekirmi ? ( aklımdaki bakım işlemi kalerüfer borularına porçöz ve temiz su basıp kiri pası tortuyu çözmek. Sizce bu çare olurmu
Olabilir ama porçözü fazla kaçırırsanız delebilir boruları bu Sefer torpidoyu sökmek zorunda kalırsınız daha çok masraf.
Klima için tesisat var ama arabayı satıp klimalısını almak daha mantıklı. Kış geldi zaten klimaya pek gerek yok :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Elinden iş geliyorsa, doğru adrestesin... :)

yagizz2

Sessiz
Araç Markası
Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Mavi Sedan
Elinden iş geliyorsa, doğru adrestesin... :)

Porçöz denemesi yapalım umarım porçö ile çözebilirim olmazsa bu boruları kontroşmeil edicem :)

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan

Kısmen doğru, fakat tamamı kliması bagajda gelmemiş, klimasız şekilde çok gelen var. Hatta ek bilgi vereyim, klimasız araçlar için yerli bir firma ile anlaşılmış ve bu firma GE-GF kasalara özel üretim gerçekleştirmiş. Firma ismi vermeyeyim şimdi, tahmin ediliyordur zaten. Bayilerde de bu klimalar montajlanıp satılmış.

Bende Gf varken durum nasıldı hatırlayamadım şimdi... Önlerde sonradan takılma sis farı ve butonu vardı, sağolsun Adem Ustam takmıştı da arkaları hatırlayamadım...

@universitely76
@aurora
GF kasada arkalar standart önler paket seçimli (115/136) diye biliyorum ama %100 emin olamadım.

1500 TL civarına patlar diye tahmin ediyorum. İstanbul'da olmanız şans. Yerinizde olsam taktırırdım. Başakşehir tarafında Veysel Oto var, Engin Şenler veya Öner Taş ile görüşebilirsiniz.

Sakın porçözü seyreltmeden kullanma. İlk seferinde suyla fazlaca seyreltip kullan. Çıkan tortu durumuna göre porçöz oranını arttırırsın. Porçöz %50'yi geçmesin derim. Ayrıca aracında LPG varsa T borularını da kontrol ettir. Oralardan sızma vs olabilir. Kaloriferin tıkanmasının en büyük sebeplerinden bir tanesi bu T sistemi maalesef.

Ek: Mesajı yazdıktan sonra gördüm. @Domestos Veli Abi sis farı standardını paylaşmışsın zaten.

Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Sedan - Gri Şimşek
Herkese merhaba

Ekli dosyayı görüntüle 47842

@universitely76
@aurora
O kırık tuş, arka sis farına ait. Bagaj kapağı üzerindeki sol stopta bulunuyor sis farı. Muadil tuş bulup deneyebilirsiniz çalışıp çalışmadığını.

yagizz2

Sessiz
Araç Markası
Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Mavi Sedan
Hepinize teşekkür ederim mart mayıs gibi sezona doğru klima işine girişicem şuan birazcık caydım. Önceliğim ısıtma şu t borusu vsonlara bakıcam ve çirkin durup fonksiyonunu kaybeden sis farım olucak :) İlk arabam ve yeni aldım mazdayı bu araç ile geçen hafta tanıdım. Ama araç çok iyi geniş kalıplı heybetli iç dizaynı 90 ların sonundan esintiler taşıdığı için de aracımı ayrıca sevdim :) tekrar dan herkese teşekkür ediyorum.

By_Nisay

Kırmızılı (06JN208)
Araç Markası
Mazda 626 GW 98
Araç Renk ve Tip
Kırmızılı-STW
Arka sisler aşagıdaki donanım listesinde de görüldügü gibi standart.
Sisler için ben Aliekisprez'den ön-arka bir arada olan sis butonu aldım. ayrıyeten arka sis butonuda var ve çalışıyordu. Sizdekinin muhtemelen lambası patlamıştır -butonu kapatabildiyseniz-. arka sis yandıgından gösterge panelinin sag alt kısmında turuncu renkli lamba yanar.

47866

yagizz2

Sessiz
Araç Markası
Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Mavi Sedan
O kırık tuş kapağını söküp kablolarına erişip kontrol edicem. Umarım bir switch ile çözümleyebilirim

ferhat

Sessiz
Araç Markası
2000 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan Glx
ben daha önce benim 93 model 323 için sordum 2 yıl oldu sanırım istanbul maslak tarafında yapan var garantili sanırsam 4.500 buluyor

Üst Alt