Mazda 323 BJ (1999-03) Arka Kapı Döşeme Sorunu

Mehmet6638

Sessiz
Araç Markası
1999 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Gri sedan
Merhaba arkadaşlar
99 323 BJ sedan aracımın kapı döşemeleri özellikle arka kapıların üst kısımları kalkmış durumda ve cam ile arasında baya boşluk var. Arka kapıları sökme fırsatım olmadı ama ön kapılarda gördüğüm kadarıyla kumaş kısmın arkasında kontraplak parça var. Su, nem ve sıcağın etkisiyle (kesin olmamakla beraber) o kısmın esnemesinin sebep olduğunu düşünüyorum.
Bu konuyla ilgili fikri, bilgisi veya yaptığı bir uygulaması çözümü olan var mı?
Malum bayram tatilinde sokağa çıkma yasağı olursa bu iş ile uğraşmayı düşünüyorum.
Teşekkürler.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
O bölümlerle ilgili çalışma yapan olmadı henüz. Forumda ilk olma şerefi, sokağa çıkma yasağına mı bağlı şimdi... :huhuu:

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Döşemede kullanılan su tutmaz bir malzeme olduğunu ve boşlukların klips eksikliğinden veya yanlış montaj yapıldığından kaynaklandığını düşünüyorum. Akıllı vida varsa kıyıda köşede haklıyımdır. ;)

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
BJ Kasa kronik bir sorunu. Ben söküp biraz ıslatıp şekil verip kurutmuştum. Faydası olmuştu ama zamanla eski haline dönüyor. Verilen şekli içeriden bir parça ile desteklemek lazım tekrar eski haline gelmemesi için.

Mehmet6638

Sessiz
Araç Markası
1999 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Gri sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
O parçayı söküp polyester ve cam elyafı ile kalıp çıkarıp aynısını yapmaya çalışacağım veya o an başka bir çözüm bulabilirsem paylaşırım.

abcsefa

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323 BJ 1.8 GT
Araç Renk ve Tip
Gri-Hatchback
Benim aracımda da aynı sorun vardı. Yetkili serviste bir usta sorunu çözdü. Arka kapı döşemesini kaldırıp vidaydı sanırım matkap ile tutturdu şu an o kabarıklık gitmiş durumda.

Üst Alt