Araç Muayene Maceralarımız (Ortak Konu)

Araç Markası
92 Mazda 323 SOCH 1.6
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hatchback
Arka silecek motorumun yarısinin olmadığını söyledi ustam, motor da bulamıyorum olanlar da ucuk fiyatlar istiyorlar, bu şekilde muayeneden geçer mi? Veya uyumlu bir motor var mı farklı bir araçtan vs?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Arka silecek motorumun yarısinin olmadığını söyledi ustam, motor da bulamıyorum olanlar da ucuk fiyatlar istiyorlar, bu şekilde muayeneden geçer mi? Veya uyumlu bir motor var mı farklı bir araçtan vs?
Üniversal olarak bulunması lazım.
Çalışmıyorsa muayeneden geçmez.

Volt, amper ölçü vs bilgileri ile bulunur diye tahmin ediyorum.

Araç Markası
92 Mazda 323 SOCH 1.6
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hatchback
Üniversal olarak bulunması lazım.
Çalışmıyorsa muayeneden geçmez.

Volt, amper ölçü vs bilgileri ile bulunur diye tahmin ediyorum.
Universal olarak uyar mı ki?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir-kac kişi 92 model olduğu için geçer dedi geçirenler de olmuş o şekilde sormak istedim

Ek olarak aracımda spoiler de var arkayı görebiliyorum ama tam değil ona da sorun yaratırlar mı?

Birde led farlardan mevcut sorun yaratır mı acaba kare grand chrokee farı fotoğrafını koyamıyorum sorun oluyor forumda

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Universal olarak uyar mı ki?

Bir-kac kişi 92 model olduğu için geçer dedi geçirenler de olmuş o şekilde sormak istedim

Ek olarak aracımda spoiler de var arkayı görebiliyorum ama tam değil ona da sorun yaratırlar mı?

Birde led farlardan mevcut sorun yaratır mı acaba kare grand chrokee farı fotoğrafını koyamıyorum sorun oluyor forumda
Uysun diye var üniversal ürünler... :)
Aksesuar olmadığı için çalışmıyorsa geçmez muayeneden ben öyle biliyorum, bunu ve spoileri tüvturk'e sorabilirsin.

Led farlar geçiyor diye biliyorum.

ÖzgürSeyyar

Katılımcı
Araç Markası
1998 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - HB
Benim arka silecek motoru, kolu vs. komple iptal edilmiş. Motora montaj dahil 1000 lira istiyorlar, 350 lira da silecek koluna fiyat verdiler..

ÖzgürSeyyar

Katılımcı
Araç Markası
1998 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - HB
2 hafta önce ustamı aradım, Pazartesi muayeneye girecem bir kontrol yapalım Cumartesi dedim oda gel dedi, gidemedim. Pazartesi fren hortumlarından dolayı muayeneden kaldım. Ön hortumların dibinde dış kısmında koruyucu kısımda ufak bir yırtık gibi birşey vardı. Buda benim hayattaki şansım. Onun dışında birşey yok çok şükür. Bin liraya 4 hortumu değiştirdim, dün sabah geçtik muayeneden çok şükür. Bir sonraki muayene öncesi tüp tankının değişmesi gerekiyor. Acaba şimdiden simit tüp taktırsam mı diye düşünüyorum :rolleyes:
Bu arada muayene ücreti de 1130 lira olmuş, sırayı e-devletten aldım, fiyata bakmadan gittim, bankoda kısa süreli bir şok yaşadım.
Son olarak, arka silecek kolu iptal olduğu için hafif kusur yazdılar.
Gösterge kartlarımı değiştirmiştim, bilenler vardır. Araç boyada olduğu için takmamıştım, boya sonrası taktığımda benzin, hararet ve devir göstergesi çalışmıyordu. Sadece hız göstergesi çalışıyor. Bunlar da sorun olmadı muayenede. Göstergeyi söküp yeniden göndereceğim ustaya.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
2 hafta önce ustamı aradım, Pazartesi muayeneye girecem bir kontrol yapalım Cumartesi dedim oda gel dedi, gidemedim. Pazartesi fren hortumlarından dolayı muayeneden kaldım. Ön hortumların dibinde dış kısmında koruyucu kısımda ufak bir yırtık gibi birşey vardı. Buda benim hayattaki şansım. Onun dışında birşey yok çok şükür. Bin liraya 4 hortumu değiştirdim, dün sabah geçtik muayeneden çok şükür. Bir sonraki muayene öncesi tüp tankının değişmesi gerekiyor. Acaba şimdiden simit tüp taktırsam mı diye düşünüyorum :rolleyes:
Bu arada muayene ücreti de 1130 lira olmuş, sırayı e-devletten aldım, fiyata bakmadan gittim, bankoda kısa süreli bir şok yaşadım.
Gösterge kartlarımı değiştirmiştim, bilenler vardır. Araç boyada olduğu için takmamıştım, boya sonrası taktığımda benzin, hararet ve devir göstergesi çalışmıyordu. Sadece hız göstergesi çalışıyor. Bunlar da sorun olmadı muayenede. Göstergeyi söküp yeniden göndereceğim ustaya.
Göstergeyi takınca test yapılmamış mıydı? Fren hortumları orijinal mi?

Maalesef yılbaşında zam yapıldı iki katına çıktı muayene ücretleri.

Bence de tankı son dk beklemeden zaman içinde araştırıp daha da her şey pahalanmadan taktırmak lazım

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bütçe varsa tankı şimdiden değiştir yoksa bütçe ayarla değiştir. Siboplar gibi durduk yere daha fazladan öpülme sanayide.

Güzel günlerde kullanmak nasip olsun inşallah.

ÖzgürSeyyar

Katılımcı
Araç Markası
1998 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - HB
Göstergeyi takınca test yapılmamış mıydı? Fren hortumları orijinal mi?

Maalesef yılbaşında zam yapıldı iki katına çıktı muayene ücretleri.

Bence de tankı son dk beklemeden zaman içinde araştırıp daha da her şey pahalanmadan taktırmak lazım
Gösterge geldi, 1,5 ay ofiste kaldı araç boyadan çıkınca takarım dedim. Oto Veysel'de Engin usta bunun ibreleri çok dikkatli sökülmesi lazımdı, kırmış olabilirler diyor ama adam yüzlerce gösterge tamiri yapıyor, inşallah kalibrasyonda sorun olmuştur kargoda filan. Bakalım ne olacak. Fren hortumları orjinal değil sanırım maher di taktıkları hatta elinde son 1 set kalmıştı ama arka diye takacak oldukları ön çıktı, çırağı parça almaya yolladı. Çırak direk bizim araca uyanını bulamamış, adam olmaz bu dedi bi yeri aradı aldı geldi.. Pahalı mı geldi fiyat?

Bütçe varsa tankı şimdiden değiştir yoksa bütçe ayarla değiştir. Siboplar gibi durduk yere daha fazladan öpülme sanayide.

Güzel günlerde kullanmak nasip olsun inşallah.
Tank olayına da girersem bizim hanımla papaz olcaz ama bakalım.. En azından 1 ay para harcamayayım arabaya, 1 ay sonra bakarım artık :islik:

Araç Markası
92 Mazda 323 SOCH 1.6
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hatchback
Arkadaşlar bizim araçların arka kemerleri sadece belden bağlamalı mi yoksa yandan bağlama şeklinde i? Muayeneye gireceğim ama onu anlayamadım nasıl olduğunu aldığından beri bu şekilde kullanıyorum. Aracım 92 model olduğu için 95 ve üstü araçlarda bakıldığı yazıyor bu ne kadar doğru ?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Kemerler tokasına takılıyorsa muayeneden geçer.

Araç Markası
92 Mazda 323 SOCH 1.6
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hatchback
Arkadaşlar merhaba her 323te kronik olduğu gibi benim araçta da farlar plastikler dolayısıyla aşağı bakıyor ne yaptıysam çözemedim. Muayeneye gireceğim bundan ağır kusur verirler mi acaba ?

Üst Alt