Mazda 323 BG (1989-94) Araç İçine Gelen Egzoz / Yakıt Kokusu

PsiKoMaNYaKoLoG

Katılımcı
Araç Markası
2017 Opel Astra 1.6
Araç Renk ve Tip
Gri/Füme - Sedan
Bilgilendirme: karburator bakımı sonrası biraz azalması dışında gaz kokusu olayında bir değişiklik olmadı. 4 ayrı lpgci kontrolü sonrasında lpg beyni içinde bulunan diyaframın yırtıldığı ortaya çıktı. Beyni degistik bugün bakalım kontrole devam...

G7-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Bilgilendirme: karburator bakımı sonrası biraz azalması dışında gaz kokusu olayında bir değişiklik olmadı. 4 ayrı lpgci kontrolü sonrasında lpg beyni içinde bulunan diyaframın yırtıldığı ortaya çıktı. Beyni degistik bugün bakalım kontrole devam...

geçmiş olsun. Aslında LPG'cilerin bu teşhisi basitçe koyması lazımdı. Diyafram hasarı çokça bilinen birşey. Umarım problem çözülmüş olur.

PsiKoMaNYaKoLoG

Katılımcı
Araç Markası
2017 Opel Astra 1.6
Araç Renk ve Tip
Gri/Füme - Sedan
geçmiş olsun. Aslında LPG'cilerin bu teşhisi basitçe koyması lazımdı. Diyafram hasarı çokça bilinen birşey. Umarım problem çözülmüş olur.
Karbüratör milinde de boşluk vardı onu söyleyenler haksız değil aslında ama işin enteresan tarafı şu ki; bu koku uzun zamandır var ve kaç kez lpgciye gittiğim halde kaçak yok vs denmişti. Bu sefer artık çözüme ulaşırız inşallah. Çıkan beyni de aldım bir ara dağıtmayı düşünüyorum

Cemalelci

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Siyah Hb
Mazda 323 hb 93 model içeriye egzoz kokusu geliyor araç 140ı geçmiyor çok yakıyor çözümü varmıdır

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Mazda 323 hb 93 model içeriye egzoz kokusu geliyor araç 140ı geçmiyor çok yakıyor çözümü varmıdır
Motor bloğunda yağ sızıntısı var ve egzoz üzerine gelenler yanarak koku yapıyor olabilir, sente atladığı için veya baskı balata bitik olduğu için 140'ı geçmiyor olabilir.

Cemalelci

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Siyah Hb
Dispratörün altından yağ kaçırıyordu orlingini değiştirdim bugün ilgisi varmı bilmiyorum baskı balata bikaç ay önce değişti orijinal yada kaliteli olmadığı için yapabilirmi? Cevaplarınız teşekkür ederim.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Motoru temizle ve yağ kaçağı var mı gözlemle, baskı balata yeniyse senteye odaklan ama anlayan bir ustaya baktır.

Cemalelci

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Siyah Hb
Araç 140 a geldiğinde 4,500 devirde kalıyor baskı balata olsa devir yükselir araç gitmez bildiğim kadarıyla bulunduğum yerde sanayi var ama anlayan usta yok

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Karbüratörün üstüne takılan lpg mikserini söküp aracı benzinde kullanıp deneyin. Eğer 4500 deviri geçiyorsa araca hava az geliyordur lpg/hava ayarında bir sıkıntı vardır.

Cemalelci

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Siyah Hb
Sabah Karbüratörüne baktıracam, en son baktığımda hava filtresi yağ içindeydi. araç benzinde 110 120 geçmiyor gaz kesiyor ustalar benzin otomatiği diyor lpg de kullandığım için gerek duymadım değiştirmeye inş çözülür teşekkürler

Üst Alt