Ankara'da Mazda Ustası Tavsiyesi

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
arkadaşlar ankarada guzuyu güvenle teslim edebileceğimiz mazda ustası tavsiyelerinizi bekliyorum, daha önce de sormuştum ama net bir şey çıkmamıştı :D
murat usta diye birini duydum ama bilmem tanır mısınız?

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
arkadaşlar ankarada guzuyu güvenle teslim edebileceğimiz mazda ustası tavsiyelerinizi bekliyorum, daha önce de sormuştum ama net bir şey çıkmamıştı :D
murat usta diye birini duydum bilmem tanır mısınız?
Forumdan ahmet öztürk şaşmaz da eyüp usta var demişti yanlış hatırlamıyorsam google'a yazınca adresi çıkıyor ama sadece mazda ustası değildi sanırım japoncu da olabilir

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Ya sapsarı yağı olan usta kimdi ? görmekte fayda olabilir, sen ne dersin Veli abi

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Dostum şuraya götür diyebileceğim deneyim edip güvendiğim net birisi olmadığından yorum yapmıyorum, yoksa Şaşmaz'da da bir Japoncu Adem Usta var, götür oraya derim, sıkıntın giderilemez mahçup olurum.

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
netteki araştırmalarımdan birkaç tane usta öğrendim; gidip tecrübe etmek lazım

1- adı geçen sonra oradan tekrar bilgi alamadığım , mazda servisinden ayrılma
murat usta> oto yıldız > 88 oto sanayi sitesi 2. bölge 727. sok. no: 27 (0545 640 85 85)

2- yine servisten ayrılma furkan oto serkan usta> gimat sanayi sitesinde 1. sokak No:10

3- bir de şu eleman var, her arabaya bakıyor ama, yazılanlar ilginç geldi
https://ankaralimehmetusta.wordpress.com/

4-Gimatın arkasındaki Erciyes işyerleri sitesinde OMS diye sorarsan herkes gösterir dükkanı. Ustanın adı Oğuz... Parça sıkıntısı olmaz, her yerle bağlantıları var, orjinal yada yan sanayi ne istersen bulur getirtirler." diye yazılmış

biraz daha araştıracağım bakalım, ankarada sağlam ve güvenilir mazdacı usta edinmem lazım , elimizin altında bulunsun :D

bir de dayım bir usta söyledi, meclis, emniyet komple araçları ona götürüyormuş, yenikentte, ayrıntıları öğrenmek lazım

bu ustalar hakkında bilgisi olan, ya gidecek olan tecrübelerini paylaşırlar O0

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bize; Bire bir tavsiye gerek ki; forumda paylaşabilelim... Yoksa nette isim bol...

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Bize; Bire bir tavsiye gerek ki; forumda paylaşabilelim... Yoksa nette isim bol...
nette hiç de bol değil abi :D
bu isimler üzerine yoğunlaşacağım bakalım, ona göre tecrübelerini iletirim
belki arkadaşlardan da bu ustaları denemek isteyen olur, biraz daha ayrıntıya ulaşmaya çalıştım

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
yukarda verdiğim usta bilgilerinde ayrıntıya gireyim öğrendiğim kadarıyla

2 numarada belirttiğim serkan usta, başayar yetkili servisten ustabaşı iken ayrılıp kurmuş kendi yerini, yazıştığım arkadaş 5-6 yoldır ona gittiğini, sıkıntı yaşamadığını, şimdiye kadar çözemediği sorun olmadığını, orijinal veya yan sanayi isteğe bağlı parça kullandığını söyledi
müsait bir zamanda gidip tanışacağım, aklıma yatarsa ona devam eder tecrübelerimi paylaşırım

serkan usta: 0543 364 1188

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör

2 numarada belirttiğim serkan usta, başayar yetkili servisten ustabaşı iken ayrılıp kurmuş kendi yerini, yazıştığım arkadaş 5-6 yoldır ona gittiğini, sıkıntı yaşamadığını, şimdiye kadar çözemediği sorun olmadığını, orijinal veya yan sanayi isteğe bağlı parça kullandığını söyledi
müsait bir zamanda gidip tanışacağım, aklıma yatarsa ona devam eder tecrübelerimi paylaşırım

Sağol bilgi için O0

immmir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda 3 Touring D
Araç Renk ve Tip
Kristal Beyaz-Sedan

Abdulkadir, Bu ustaya giden senin arkadaşın mı?

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
yine netten gördüğüm bir mazdacının aracını sürekli götürdüğü ve başka birinin de başka bir yerde övgüyle bahsettiği bir usta daha varmış, her araca bakıyor
Türkvatan otomotiv (2530. sok. No:51 ŞAŞMAZ/ANKARA
Mustafa TÜRKVATAN)

ben önce mazdacı serkan ustaya bir uğrayacağım, bir tanışayım bakalım

ama ondan önce mocana uğrayıp;
lpg ye geçişteki stop etme olayını falan bir gösreteyim
lpg regülatörüne
enjektörlere
lpg ayarlarını, lpg ye geçiş sıcaklığına (30 derece diye biliyorum) bakturayım
lpg filtresini değiştireyim
teklemesini söyleyeyim (benzinde tekleme olmadı denediğim kadarıyla)

sonra serkan ustaya uğrayıp
titreme olayına bakayım
akü ışığının yanması olayını halletmeye çalışacağım (rölantide çalışırken akü ışığı yandığında rölanti inip çıkıyor garip şekilde)
ateşleme bobini kontrol edilecek
şarj dinamosu kontrol
marş otomatiği, kömürü kontrol edilecek
farlarım iyi aydınlatmıyor, güya xenon takılı, ya ayarı bozuk ya da kalitesiz ampüller var
muayenede zaten değiştireceğime göre, phillips ve osram nightbreaker ikilisinden birini tercih edeceğim

immmir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda 3 Touring D
Araç Renk ve Tip
Kristal Beyaz-Sedan
Bizim iş yerinin resmi araçlarının tamir ve bakımlarını biz yaptırıyoruz,takip eden personelime söyledim, tanıdık bildik bizi mahcup etmeyecek bir Japoncu özellikle de mazda ustası araştırıyorum, bulunca paylaşırım, bu arada benim araçın garantisi de doluyor, bana da lazım olacak gibi. boşuna öpülmeyelim.

immmir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda 3 Touring D
Araç Renk ve Tip
Kristal Beyaz-Sedan
Far taslarını ve far camlarını temizleyip, parlatan ve iyi aydınlatmasını sağlayan oto elektrikçileri var sanayi de bir araştır bence.

Benim bundan önceki 98 Mazda 323 F mi götürdüğüm ustam var çok da iyi usta ama mazda ustası olmadığından bir şey söyleyemiyorum.
ona gittiğimde far işini yanındaki komşusu olan elektrikçi söylemişti.

durek

Sessiz
Ankarada usta arıyosanız başka bi konuda da belirtmiştim mazdacı değil japoncu ama ordaki kadir usta mazdadan baya anlıyor. Hepinize gözüm kapalı tavsiye ederim
Beka Otomotiv Şaşmaz
Kadir Usta

Sent from my iPhone using Tapatalk

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Ankarada usta arıyosanız başka bi konuda da belirtmiştim mazdacı değil japoncu ama ordaki kadir usta mazdadan baya anlıyor. Hepinize gözüm kapalı tavsiye ederim
Beka Otomotiv Şaşmaz
Kadir Usta

Sent from my iPhone using Tapatalk
hondacı kadir denilen usta mı bu?

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Ostim - Murat usta.
Aracınızda ne var ne yok söyler. Size fazla para harcatmaz.
0545 640 85 85
bir başkasından daha duymuştum; bu usta da servisten ayrılma galiba
ama büyük çoğunluğun üzerinde ittifak ettiği bir isim yok ankarada
gidip tanışıp, tecrübe etmekle net bir şey ortaya çıkar diye düşünüyorum

Üst Alt