Ankara'da Mazda Ustası Tavsiyesi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Öncelikle yeni üye olduğum doğrudur ikinci Mazda aracım rem oto dan Ekrem usta ile yeni tanıştım genellikle aracımın bir sorunu olduğu için gitmedim bakım için gittim ama araç bakımı yaptırırken genelde başında durup ustanın araca yaptığı işlemleri incelerim genel anlamda ustanın araçla ile ilgili çok bilgili olduğunu düşünüyorum ve ben söylemeden ücretsiz olarak tampon rütuşlarını yaptırdı kleperlerim paslanmış onları boyadı direksiyon körüğünde bir kaçak olduğunu tespit etti ve beni samimi şekilde bilğilendirdi buraya üye olmam konusu orada araç bakımı yaptıran bir arkadaş ile tanıştık sayfayı o önerdi Mazda ile ilgili sorularıma cevap bulabilirsin dedi o yüzden oldum buraya bir ustayı övmek için üye olmadım sayfayı incelerken usta tavsiyesi başlığını görünce yorum yapmak istedim bu sayfada öneriler diğer birbirinden değerli ustaları kötülemek değildir sadece memnuniyetini paylaşmak istedim isteyen istediği ustaya gitme iradesine sahip ayrıca yapmış olduğumuz yoruma bir ustaya sevgilerini iletmek için mi üye olacaklar demişsiniz Adem ustanın böyle bir şeye ihtiyacı yok demişsiniz eleştirdiği iz konunun aynısını yapmışsınız tabiki Adem ustada çok değerlidir ama ben kimsenin ihtiyacı olduğu için böyle bir yorum yapmadım eleştirinin için teşekkür ederim iyi günler.
Kişisel bir durum değil, forumun müdavimi olunca sadece dikkat çeken bir şey @ayd hocam Gibi benzer şekilde düşünmüştüm hatta tanışma mesajı bile (sizin değil) aynı formatta olunca buraya taşımıştım.

İş yerimiz zaten forumumuza değer verip gönül birliği yapmış güzel insanlar. Sorun sıkıntı değil bilakis çok güzel hareketler bunlar. :)

Tekrar ediyorum, sadece üst üste gelince dikkat çekti.

Kazasız belasız günler, keyifli forumlar dilerim.

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Kişisel bir durum değil, forumun müdavimi olunca sadece dikkat çeken bir şey @ayd hocam Gibi benzer şekilde düşünmüştüm hatta tanışma mesajı bile (sizin değil) aynı formatta olunca buraya taşımıştım.

İş yerimiz zaten forumumuza değer verip gönül birliği yapmış güzel insanlar. Sorun sıkıntı değil bilakis çok güzel hareketler bunlar. :)

Tekrar ediyorum, sadece üst üste gelince dikkat çekti.

Kazasız belasız günler, keyifli forumlar dilerim.
Abi ayak alıştırma gibi geldi bana :)

kadir.cpr

Sessiz
Araç Markası
1991 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Öncelikle herkese Selamın Aleyküm 626 1991 model aracımda sibop lastiklerinden yağ kaçağı var ilk marşta duman atma oluyor. Yağ yakma var aracımda Ankarada önerebileceğiniz usta var mıdır? Teşekkür şimdiden

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Öncelikle herkese Selamın Aleyküm 626 1991 model aracımda sibop lastiklerinden yağ kaçağı var ilk marşta duman atma oluyor. Yağ yakma var aracımda Ankarada önerebileceğiniz usta var mıdır? Teşekkür şimdiden
Ve Aleykumselam
İki işyeri/usta tavsiyemiz var Ankara için

Bey Otomotiv ile Rem Otomotiv tercih senin.

BurakP

Sessiz
Araç Markası
2012 Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Beyaz Hb
2012 model Mazda 3 hb otomatik benzin-LPG araç kullanıyorum. Aracımda arıza lambası yanıyor ve 3. silindir ateşleme arızası gösteriyor. Nevşehir’de birkaç yere gösterdim subap yanmış dediler. Kompresyon testi sonucu ilk iki silindirden 150şer üçle dörtten ise 120şer basınç alındığını subap yaktığını söyledi bir ustamız. Velhasıl Ankara’da bu işin ehli nere vardır?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bey Otomotiv ile Rem Otomotiv tercih senin.

2012 model Mazda 3 hb otomatik benzin-LPG araç kullanıyorum. Aracımda arıza lambası yanıyor ve 3. silindir ateşleme arızası gösteriyor. Nevşehir’de birkaç yere gösterdim subap yanmış dediler. Kompresyon testi sonucu ilk iki silindirden 150şer üçle dörtten ise 120şer basınç alındığını subap yaktığını söyledi bir ustamız. Velhasıl Ankara’da bu işin ehli nere vardır?

:hhhhhh:

mcvolki

Sessiz
Araç Markası
1993 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan (At)
Arkadaşlar merhaba
Benim araba da ara ara performans düşüklüğü parıltılı ve dalgalı çalışma oluyor. Bunun için ustaya gönderdim beyin dedi kesin dedi beyni gönderdi beyinde sıkıntı çıkmadı sonra arsızca arayıp senin araba olmuyor abi komple tesisata bakmam lazım dedi sonra yapamam olmayacak moduna girdi bende aldım arabayı elinden. Bana ankara da onereceginiz bu arabanın komple tesisatina ve ön göğüs sokulup kalorifer petegini değiştirecek gerçek.bir usta lazım. BEY OTO felan demeyin motorunu bekir ustalar yaptı elektrikçileri yok ona buna yonlendiriyorlar. Bana gerçekten elektrik ustası lazım ankara da

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Arkadaşlar merhaba
Benim araba da ara ara performans düşüklüğü parıltılı ve dalgalı çalışma oluyor. Bunun için ustaya gönderdim beyin dedi kesin dedi beyni gönderdi beyinde sıkıntı çıkmadı sonra arsızca arayıp senin araba olmuyor abi komple tesisata bakmam lazım dedi sonra yapamam olmayacak moduna girdi bende aldım arabayı elinden. Bana ankara da onereceginiz bu arabanın komple tesisatina ve ön göğüs sokulup kalorifer petegini değiştirecek gerçek.bir usta lazım. BEY OTO felan demeyin motorunu bekir ustalar yaptı elektrikçileri yok ona buna yonlendiriyorlar. Bana gerçekten elektrik ustası lazım ankara da
Sorunun öncelikle tespiti lazım, beyin denilmiş ama değil, elektrik tesisatı teşhisi ne kadar doğru??

Komple tesisat değişip yine aynı olursa ne olacak??

Bey Otomotiv
Rem Otomotiv

Tavsiye edebileceğimiz yerler. Farklı bir yer için İsmail Çimel ustaya gidebilirsin.

Şahsen ve kesinlikle Mazda doktoru sıfatlı sosyal medya fenomeni (!) kişilerden uzak durmanı tavsiye ediyorum

Ay0642

Sessiz
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Merhaba admin arabamız çalışmadı biz de burdan baktık Bey otoyiu görmemişiz İsmail Bicel Ustaya götürdük şu an hals orda araba neden tavsiye etmiyorsunuz
Mesaj otomatik birleştirildi:

Merhaba admin arabamız çalışmadı biz de burdan baktık Bey otoyiu görmemişiz İsmail Bicel Ustaya götürdük şu an hals orda araba neden tavsiye etmiyorsunuz

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
İsmail Bicel ustayı sanki öyle anladım ben
Farklı bir yer için İsmail Çimel ustaya gidebilirsin.
Söylediğinizin aksine gidebilirsiniz denmiş.
Şahsen ve kesinlikle Mazda doktoru sıfatlı sosyal medya fenomeni (!) kişilerden uzak durmanı tavsiye ediyorum
Bu yoruma istinaden öyle düşündüyseniz yanlış anladınız, bu yorumun muhatabı İsmail Usta değil, rahat olabilirsiniz.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
İsmail Bicel ustayı sanki öyle anladım ben
Yanlış anlama var...

Bey ve Rem Otomotiv
Farklı olarak İsmail Cimel usta
Yazdım, söyledim.

Gayrısını da bilmiyorum, fakat piyasada; şöyle usta, böyle uçar öyle kaçar, adeta Mazda doktoru gibi yazılan söylenen şeylere itibar etmeyin.

İsmail ustaya bol selamlar..

Edit; İsmail usta, uzak durun diye uyardığım tayfayı biliyor olabilir, off the record olarak sorabilirsin.

Son düzenleme:

Üst Alt