Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Her yeni araç aldığımda APP plaka (artık yaptıramıyorum) :p bastırmaktan sonra ikinci iş olarak gelen Amerikan park sistemi uygulamasını Cemşid'i ilk aldığım haftasında zaten yapmıştım. ;) Her ne kadar forumumuzda montajının konusu geçmese de bu sefer bol ekstralı dördü bir yerde denilebilecek bir modül aldım ve eskisini sökerek hafta sonu Usta'nın orada bu çok fonksiyonlu modülün montajını tamamladık.

Normal şartlarda yaptığım gibi uzun uzun montaj aşamalarını paylaşmayacağım. Modüller montaj şeması ile geldiği için aslında buradan yazmanın çok mühim olacağını düşünmedim ve o yüzden küçük bir video ile izlenimlerimi paylaşmak ve artılarına/eksilerine değinerek renk katmak istedim. Yine sorularınız varsa cevaplarım tabi. ;)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Zhehheee :D Video; ilk saniyelerinden itibaren keyif veriyor insana... Üç kez izledim... :D Ellerine emeklerine sağlık Hamdi.:harika:

İşlevsel olarak bilemiyorum ama genel olarak tek olumsuz tarafı var bu tür donanımların, akünün ömrünü yemesi... Bu kadar janjanlı donanım için de akü ömrü feda olsun gari... :islik: Adamlar start stop koyduk diye övünüp çatır çatır araç satıyor, aküsü 3 yılda mendil sallıyor... Normal akü fiyatının üç dört katına da akü satıyor... :koptum:

MX9

Ahmet TEKİR
Araç Markası
1997-Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Lacivert-sedan
Hamdi Allah iyiliğini versin senin başka da birşey demem. Ellerine sağlık.

dina35

Katılımcı
Araç Markası
1994 - Mazda626
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri
On numara beş yıldız olmuş ellerine sağlık.bu modülle araç muayenede sıkıntı yaşanmaz değl mi.

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Çok güzel olmuş Hamdi, eline sağlık, GE seninle yeniden doğdu.
Teşekkürler. 2020 Model GE kasa prototipini oluşturuyorum. Patentini alacağım sonra yırttık... :p

Maşallah, bol özellikli bir modülmüş.
Follow me modülü alacaktım ki direksiyonun alt kısmında modülü sokacak yer kalmamıştı. :koptum: Otoban sinyali ile ilgili de bir gelişme yapamamıştım (hatta konusu hala şurada boynu bükük duruyor) ki bu modül ile de onu da bir nebze çözmüş oldum. Tabi modül sadece öndeki sinyallere hükmediyor o yüzden arka sinyallere de önden bağlantı çekersem bu iş olur gibi. ;)

Zhehheee :D Video; ilk saniyelerinden itibaren keyif veriyor insana... Üç kez izledim... :D Ellerine emeklerine sağlık Hamdi.:harika:

İşlevsel olarak bilemiyorum ama genel olarak tek olumsuz tarafı var bu tür donanımların, akünün ömrünü yemesi... Bu kadar janjanlı donanım için de akü ömrü feda olsun gari... :islik: Adamlar start stop koyduk diye övünüp çatır çatır araç satıyor, aküsü 3 yılda mendil sallıyor... Normal akü fiyatının üç dört katına da akü satıyor... :koptum:
Teşekkürler Abim. Müzik de çok güzel değil mi? :p
Akü deyince bağlantı yaparken akü bitti zaten, takviye yaptık. :komik: Gerçi çok oyalandık biz 4-5 saat sürdü diyebilirim. ;)

Hamdi Allah iyiliğini versin senin başka da birşey demem. Ellerine sağlık.
Tosun Usta'nın tepkisinin aynısının benzerinin bir yaklaşık sonucunu verdin Abi. :p

On numara beş yıldız olmuş ellerine sağlık.bu modülle araç muayenede sıkıntı yaşanmaz değl mi.
Teşekkürler. Açma kapama tuşu var. Geçenki gibi kapatmayı unutmazsam sıkıntı olmaz. :p

Kapatılması gerekli...
@Bayraktar güle güle kullan ;)
Sağol Abi. @kadir 'e söyleyelim de şu yazdığım eksiklikleri giderip yeni bir modül çizsin artık. Cemşid üzerinde deneyebiliriz, yangın tüpleri elimizde. :D

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Teşekkürler. 2020 Model GE kasa prototipini oluşturuyorum. Patentini alacağım sonra yırttık... :p

Follow me modülü alacaktım ki direksiyonun alt kısmında modülü sokacak yer kalmamıştı. :koptum: Otoban sinyali ile ilgili de bir gelişme yapamamıştım (hatta konusu hala şurada boynu bükük duruyor) ki bu modül ile de onu da bir nebze çözmüş oldum. Tabi modül sadece öndeki sinyallere hükmediyor o yüzden arka sinyallere de önden bağlantı çekersem bu iş olur gibi. ;)

Teşekkürler Abim. Müzik de çok güzel değil mi? :p
Akü deyince bağlantı yaparken akü bitti zaten, takviye yaptık. :komik: Gerçi çok oyalandık biz 4-5 saat sürdü diyebilirim. ;)

Tosun Usta'nın tepkisinin aynısının benzerinin bir yaklaşık sonucunu verdin Abi. :p

Teşekkürler. Açma kapama tuşu var. Geçenki gibi kapatmayı unutmazsam sıkıntı olmaz. :p

Sağol Abi. @kadir 'e söyleyelim de şu yazdığım eksiklikleri giderip yeni bir modül çizsin artık. Cemşid üzerinde deneyebiliriz, yangın tüpleri elimizde. :D
O kadar uğraşıp bunu yapana kadar sislere çakar yapaydın valla 10 numara idi :)

Ben yapacaktım ne güzel , @Murat Yılmaz abi yaparsan yakarım karamioyu dedi 3.5 attım ;) kaldı öyle :)

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Dönüş için sis yakabiliriz ama :D

@ibrasoft bak yeni fikir çıktı :D
Bizimkinde zor biraz Murat ya. Tek röle iki sisi besliyor. Rölesi silecek suyu bidonunda takılı sağ far altında. Önce ordan ayırma yapıp iki röleye veya kısılarak açılıp kapanması isteniyorsa iki devreye bölünmeli.
Sonra direksiyon açısına göre çıkış varsa bcm veya direksiyon teşkilatında onunla ilişkilendirilmeli. Veya daha kolayı bazı vw larda yapıldığı gibi sinyale bağlanabilir. O durumda da yine ikiye bölünüp sinyal verilen taraftan gelen besleme ile o tarafın sisi açılıp bir süre sonra kapanabilir.

Bence uğraşıya ve maliyetine değmeyecek bir özellik çıkar. Alt yapı çok müsait değil gibi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada yazdıktan sonra izledim videoyu.
Dediğim gibi sinyal ile yapılmış, diğer türlüsü alt yapıda destek yoksa oldukça zor.
Güzel olmuş güle güle kullanın :)

Son düzenleme:

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Hadi canım nasıl olur¿ nasıl yaptın bunu ¿demiyoruz:kyfmyrn::kyfmyrn:niye demiyoruz. Alıştık çünki.
Valla güzel olmuş abi eline sağlık.farlar on numara 5 yıldız.
Ben de yapacam :hrkbuya::hrkbuya:

dülgeroğlu

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Mavi - Hatchback
On numara olmuş, video da çok güzel. Yalnız bir eleştirim olacak videoyla ilgili. Sonda artıları eksileri anlatırken okumayı yetiştiremedim, hızlı geçmişsin oraları eline sağlık..

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
On numara olmuş, video da çok güzel. Yalnız bir eleştirim olacak videoyla ilgili. Sonda artıları eksileri anlatırken okumayı yetiştiremedim, hızlı geçmişsin oraları eline sağlık..
Üç defa boşuna izlemedim ben... :utan: Sislere çakar fikri çok güzel, tebrikler Kadir... :)

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
O kadar uğraşıp bunu yapana kadar sislere çakar yapaydın valla 10 numara idi :)
Ben yapacaktım ne güzel , @Murat Yılmaz abi yaparsan yakarım karamioyu dedi 3.5 attım ;) kaldı öyle :)
Sen kesinlikle Buca'ya yerleşmelisin. :p

Dönüş için sis yakabiliriz ama :D
@ibrasoft bak yeni fikir çıktı :D
Asıl sistem yeni araçlarda öyle çaışıyor sanırım. Düşük hızlarda direksiyonu belirli bir açıdan fazla çevirdiğinde o yöndeki sis yanıyor otomatik olarak. Bu modül de onun çakması gibi... ;)

Dönüşle sisin ne alakası var ;)
Olacaksa çakarlı olsun ;)
Kısa farlar daha dar açıyla sisler daha geniş açıyla ışık veriyor her araçta. Dönerken o yöndeki sisi yakarak da döndüğün yönü daha fazla aydınlatıyor işte... ;)

Teşekkürler.
Video montajı biraz aceleye geldi abi. Normade direk yükleyecektim de ışıklar yanıp sönerken ne nedir anlaşılmaz diye montaj yapayım dedim. Biraz da müzikle senkronize yapmaya çalıştım, o yüzden... ;)
Önümüzdeki videolarda daha güzel şeyler çıkacak inşallah. :)

Hadi canım nasıl olur¿ nasıl yaptın bunu ¿demiyoruz:kyfmyrn::kyfmyrn:niye demiyoruz. Alıştık çünki.
Valla güzel olmuş abi eline sağlık.farlar on numara 5 yıldız.
Ben de yapacam :hrkbuya::hrkbuya:
626 alırsan montajını ben yaparım. Diğerlerini anlamam ama ona göre seç arabanı... :p

1998model 626

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz Hb
Çok güzel olmuş , fallow me sis farında değil de normal farda olsa daha kullanışlı olurdu, bir de kartal gözü dedikleri ayna altı aydınlatma yapan oldu mu oda güzel olur

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Çok güzel olmuş , fallow me sis farında değil de normal farda olsa daha kullanışlı olurdu, bir de kartal gözü dedikleri ayna altı aydınlatma yapan oldu mu oda güzel olur
Teşekkürler.
Sis farı aracın ön kısmını normal farlara göre daha çok aydınlatır; normal farlar da daha uzak yerleri... O yüzden bunları tercih etmiştim.
Ayna altına kartal gözü takacaktım, hatta almıştım da. Fakat 626'lardaki aynaların arka kapakları olmadığından, bütün bir kalıptan oluştuğundan aynanın camını sökmek gerekiyor. O da arkasındaki ısıtıcılara zarar verebilme riskini doğuruyor. Yapılırdı yine tabi de ben ona sıra gelmeden guzuyla vedalaşmıştım.

1998model 626

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz Hb
Özellikle dönüşLerde sis farının açılması çok iyi bir özellik olmuş
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kapı altı aydınlatmalar varya, kapıyı açınca alttan gelen Işık’lar onlar da hoş oluyor oda uygulanabilir keza ayakaltı aydınlatmalar da güzel

Üst Alt