Mazda 3 BK (2003-09) Alttan Gelen Ses Nedir?

fthgnc

Sessiz
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Gri sedan
Selamlar, 2009 bk Mazda 3 soğuk havada ekteki gibi ses yapmakta. Çalıştırınca başlayıp yaklaşık 20 km yapıncaya kadar ses geliyor. Sonra kesiliyor. Süpürge veya ıslık sesi gibi. Kaputu açınca da duyuluyor ancak yoğunluklu alta eğilince duyuluyor. Tecrübesi veya bilgisi olanların yardımını rica ederim. Bu arada geçen günlerde aracın altını yüklü olmasından kaynaklı bir tümseğe sürttüm. Bundan olabilir mi.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ses motorun solundan geliyorsa ve Motor ısınınca ses kesiliyorsa o bölümdeki rulmanları kontrol edin.

Altını vurma ile bu ses oluşmuş olsa kesilmez bence.

Ayrıca, 1 yıllık aradan sonra hoş geldin foruma. :cool:

fthgnc

Sessiz
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Gri sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Ses motorun solundan geliyorsa ve Motor ısınınca ses kesiliyorsa o bölümdeki rulmanları kontrol edin.

Altını vurma ile bu ses oluşmuş olsa kesilmez bence.

Ayrıca, 1 yıllık aradan sonra hoş geldin foruma. :cool:
Sağolun eksik olmayın. Cevap için de ayrıca teşekkür ederim

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Selamlar, 2009 bk Mazda 3 soğuk havada ekteki gibi ses yapmakta. Çalıştırınca başlayıp yaklaşık 20 km yapıncaya kadar ses geliyor. Sonra kesiliyor. Süpürge veya ıslık sesi gibi. Kaputu açınca da duyuluyor ancak yoğunluklu alta eğilince duyuluyor. Tecrübesi veya bilgisi olanların yardımını rica ederim. Bu arada geçen günlerde aracın altını yüklü olmasından kaynaklı bir tümseğe sürttüm. Bundan olabilir mi.
sesi YouTube vs yükleyip atsanız

fthgnc

Sessiz
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Gri sedan
Mesaj otomatik birleştirildi:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Rulman sesi falan değil bu... İlk defa böyle bir ses duyuyorum. :rolleyes:

venom06

gecekondu
Araç Markası
2006 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Ben de ilk kez duyuyom elektrik süpürgesi gibi..
Geçen kış Erzurum'da -40 derece soğukta biiiip gibi ses vardı motor biraz ısınınca gidiyordu.

fthgnc

Sessiz
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Gri sedan
Usta da emin olamadı. Birkaç yere daha göstereyim. Sonucu yazarım. Teşekkür ederim.

Broadcast

Özkan
Araç Markası
Mazda 3 BK
Araç Renk ve Tip
Buz Mavi - HB
Merhabalar bir haftadan bu yana beri kaynağını bulamadığım sesin kaynağını bulduk, daha doğrusu İsmail usta buldu.Sanki bagajda anahtar takımı unutmuşum gibi kasise girince ses yapıyordu.Denemediğim yöntem kalmadı sonunda bağajı tamamen boşalttım tecrübeye çıktık yine ses var.Bagaj içindeki panzilotlar dahil baya bir yerleri söktü İsmail usta, fakat kaynağı yine bulamadık.Fakat İsmail usta son noktayı koydu aracı lifte kaldırıp tekrar kontrol etti ve arka sağ helezonun kırık olduğunu tespit etti.Helezon değişti ses kesildi ve rahatladım.Teşekkürlet İsmail usta

Ekli dosyalar

• IMG_3442.jpeg
    IMG_3442.jpeg
    318.7 KB · Görüntüleme: 11
  • IMG_3444.jpeg
    IMG_3444.jpeg
    326.3 KB · Görüntüleme: 12
  • IMG_3441.jpeg
    IMG_3441.jpeg
    375.9 KB · Görüntüleme: 12
  • IMG_3445.jpeg
    IMG_3445.jpeg
    637.8 KB · Görüntüleme: 12

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Merhabalar bir haftadan bu yana beri kaynağını bulamadığım sesin kaynağını bulduk, daha doğrusu İsmail usta buldu.Sanki bagajda anahtar takımı unutmuşum gibi kasise girince ses yapıyordu.Denemediğim yöntem kalmadı sonunda bağajı tamamen boşalttım tecrübeye çıktık yine ses var.Bagaj içindeki panzilotlar dahil baya bir yerleri söktü İsmail usta, fakat kaynağı yine bulamadık.Fakat İsmail usta son noktayı koydu aracı lifte kaldırıp tekrar kontrol etti ve arka sağ helezonun kırık olduğunu tespit etti.Helezon değişti ses kesildi ve rahatladım.Teşekkürlet İsmail usta
Geçmiş olsun.
Bazen denk geliyorum ama anlam veremiyorum açıkcası helezon nasıl kırılır ? İlginç.

Üst Alt