Alınık Otomatik Küçük Araç

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Hadi hayırlısı bakalım. Ufak tefek de çok şirin, hele rengi bomba. :)
Rengini çok beğenmedi bayanlar. Araçta bi sıkıntı çıkmaz inşallah , ilgilenmek zorundaydım maalesef, yoksa kesinlikle uzak durulması gereken bir mevzu ...
Mesaj otomatik birleştirildi:

Adaş hayırlı olsun sevindiö valla
Eyvallah adaş...

Toyota Yaris çok mu küçük olur ya da tipsiz ?? :)

Abi çok farklı markalara baktık, mazdadan kopamadık yine...

Ben de Modus derim ama beğendirebilirsek:D:D:D
Beğendiremedik abi :) :)

Ben olsam bunlardan düşünürdüm. Renault Mazda kadar sağlam değil ama bu araçların dış aksam hariç motor mekanik ve elektronik parçaları Megane, Clio, Kango ve ile aynı en azından parça sorunu pek olmaz
Bakalım iyi mi yaptık, kötü mü yaptık, zaman gösterecek..
Km düşük , inşallah önemli bi arıza vermez, kullanımının keyifli olduğunu düşünüyorum.

Ne iş yapcaz, xedoscu Bayraktar a rakip olalım, Arsuz un xedoscuları :D
Hamdiyi de al gel, ne iş olsa yaparız :)

Son düzenleme:

touch the sky

Katılımcı
bu ilandaki araç mazda 2 (zehirli yeşil kurbağa)
MINDLMII2R-79-768x576.jpg

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Hayırlı olsun şimdiden hocam, kazasız belasız yolculuklar olsun. Fazladan 250 km yaparım dersen buyur gel bu taraflara da... :D
Teşekkürler abi.
Hanım da geliyor, çocuklar evde kalacak, o yüzden iki günde dönmemiz lazım. İzmirden araç bulmayı çok istedim ama olmadı, sahilden gelirdim o zaman , seni de görmüş olurdum.

secco35

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Granit Gri-Sedan
hızlıca bir okudum ama hiç kimse de b grubunun f/p oranı en yüksek araçlarından olan mitsubishi colt dememiş. hocam mitsubishi colt temiz bir tane bulursun senelerce hiç sorun yaşamadan bakım harici cebinden para çıkmadan kullanırsınız. mazda 3'ten önce 4,5 sene colt kullandım.mükemmel araç açıkçası hala daha özlüyorum. onunla da bağım olmuştu çünkü.

hocam almaya gidiyomuşsun tüh görmemişim son mesajını. neyse benim de tavsiyem dursun belki birine lazım olur :) hayırlı olsun hocam.

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
hızlıca bir okudum ama hiç kimse de b grubunun f/p oranı en yüksek araçlarından olan mitsubishi colt dememiş. hocam mitsubishi colt temiz bir tane bulursun senelerce hiç sorun yaşamadan bakım harici cebinden para çıkmadan kullanırsınız. mazda 3'ten önce 4,5 sene colt kullandım.mükemmel araç açıkçası hala daha özlüyorum. onunla da bağım olmuştu çünkü.

hocam almaya gidiyomuşsun tüh görmemişim son mesajını. neyse benim de tavsiyem dursun belki birine lazım olur :) hayırlı olsun hocam.
Üzülmene gerek Yok , beğenmezlerdi çünkü :) :)

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
"Beğenmezlerdi" derken hocam ?? :huhuu: Verdiğin mücadele büyük anlaşılan... :hhhhhh:
Abi golf , micra dışında araba beğendiremedim. 2000-2001 model golfe o kadar para vermek içime sinmedi. Micranın da kazasızını göremedim, hem o da 2004-2005 model olacaktı. Mazda iyi seçim :) :)

Ha mazdayı beğenerek alıyorlar, beğenmiyor olsalar işim o zaman zordu.

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan

Colt gerçekten sorunsuz bir araç.Tke sıkıntısı benim kullandığımda gördüğüm kadarıyla vites geçişleri belli.İlk vitesten ikinciye atması hele ki.O ara bir düşünüyor atsammı atmasam mı diye.Tripronicti kullandığım. Mitsubishi neden D segmentte yok anlamış değilim acaba ülkemisde mi satılmıyor yoksa modelimi yok bilemiyorum.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Colt gerçekten sorunsuz bir araç.Tke sıkıntısı benim kullandığımda gördüğüm kadarıyla vites geçişleri belli.İlk vitesten ikinciye atması hele ki.O ara bir düşünüyor atsammı atmasam mı diye.Tripronicti kullandığım. Mitsubishi neden D segmentte yok anlamış değilim acaba ülkemisde mi satılmıyor yoksa modelimi yok bilemiyorum.
Mitsubishi Carisma dan sonra üretmedi D segment. Zaten şimdi Nissan-Renault ortaklığı sonrası tamamen SUV markası oldu, binek üretimi artık yok. Bir kaç yıldır iç pazar için Lancer üretildi sadece.

secco35

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Granit Gri-Sedan

hocam o aslında bir sıkıntı değil. şöyle ki robotize şanzıman olduğundan altta aktivatör denen senin yerine debriyaja basan bir robot var. sadece biraz yavaş geçişleri ama o da 1'den 2'ye geçerken. ayrıca öyle çok aşırı da bir sarsıntı falan olmuyordu hocam. en azından opeldeki triptonikten kat kat iyiydi. belki senin kullandığında aktivatör ömrünü tamamlamaya başladığı için onları sana yaşattı.

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Arkadaşlar linkini verdiğim yeşil mazda 2 yi aldık, geldik.
Alt takım,süspansiyon , kozmetik olarak çok iyi durumda ( sadece torpido çizikler içinde, boyanır ya da o kapaktan bulunabilir, o zaman içi kusursuz olur.
Kaportada yanlarda çizikler var.
Ön sol sis farı çatlak ve çerçevesi yok. Çıkma bulabilirsem alacam.
Denizli'den çıkmadan yağ ve filtresini değiştirip öyle çıktım.
Lastikler 6 yılllık, diş derinliği iyi ama yıla bağlı yanlarda çatlaklar var. Muayene nisanda, lastik değişimi de yapacaz.
Ortalama 7.5-8 lt gibi bişey yaktı. Performans iyi , yakıt yüksek bence.
Yol tutuşu çok deneyemedim lastiklerden dolayı.
Araç beklediğimden çok çok iyi.

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Arkadaşlar linkini verdiğim yeşil mazda 2 yi aldık, geldik.
Alt takım,süspansiyon , kozmetik olarak çok iyi durumda ( sadece torpido çizikler içinde, boyanır ya da o kapaktan bulunabilir, o zaman içi kusursuz olur.
Kaportada yanlarda çizikler var.
Ön sol sis farı çatlak ve çerçevesi yok. Çıkma bulabilirsem alacam.
Denizli'den çıkmadan yağ ve filtresini değiştirip öyle çıktım.
Lastikler 6 yılllık, diş derinliği iyi ama yıla bağlı yanlarda çatlaklar var. Muayene nisanda, lastik değişimi de yapacaz.
Ortalama 7.5-8 lt gibi bişey yaktı. Performans iyi , yakıt yüksek bence.
Yol tutuşu çok deneyemedim lastiklerden dolayı.
Araç beklediğimden çok çok iyi.
Adaşım hayırlı olsun tekrar dan. Beğenmenize sevindim.
Güle güle güzel günlerde kullanın.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Yeni başlıkta her şeyi konuşup teknik konuları da ilgili yerlerde yorumlama zamanı gelmiş hocam :D

Tekrar hayırlı olsun diyerek konuyu İlk fırsatta açmanı bekleyelim

:kkk:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt