Alınık Alınık Mazda 121 Far

alimaz121

Sessiz
Araç Markası
Mazda 121
Araç Renk ve Tip
Yeşil
Arkadaşlar merhaba!

1992 model otomatik vites mazda 121'imin sağ farında sorun var, yanıyor ama dağınık gösteriyor. Fenni muayeneye götürmem lazım, geçemem diye endişe ediyorum. İnternette çıkma far olarak 910 tl ye gördüm. Bir de Ford Fiesta farları için Mazda 121'e % 100 uyumlu diye ilan verrmişler. Acaba Fiesta farları bizim Mazda 121'le uyar mı, bilgisi olan var mı?

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Arkadaşlar merhaba!

1992 model otomatik vites mazda 121'imin sağ farında sorun var, yanıyor ama dağınık gösteriyor. Fenni muayeneye götürmem lazım, geçemem diye endişe ediyorum. İnternette çıkma far olarak 910 tl ye gördüm. Bir de Ford Fiesta farları için Mazda 121'e % 100 uyumlu diye ilan verrmişler. Acaba Fiesta farları bizim Mazda 121'le uyar mı, bilgisi olan var mı?

Belirli yerlerde far işi ile uğraşan ustalar var. Öyle bir usta bulabilirsiniz mevcut tamir bakım yapabilir, tabi bakım onarıma müsaitse.
Fiestaya benzeyen 121'ler var. Aracınızın resmini atarsanız fikir veren olacaktır

alimaz121

Sessiz
Araç Markası
Mazda 121
Araç Renk ve Tip
Yeşil
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
İlginiz için teşekkür ederim. Aracın bir resmini gönderiyorum. (benikmi değil ama aynısı)
54051

alimaz121

Sessiz
Araç Markası
Mazda 121
Araç Renk ve Tip
Yeşil
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bu kasaya benzer Fiesta ben görmedim.
Kendi farınızı tamir oluyor mu bir gösterin.
Bende ufak çaplı far tamir bakım yapıyorum. Bolu/Gerede'deyim
Maalesef ben İstanbuldayım. Sorun olan sağ farım, yanıyor ama "dağınık" yanıyormuş tamircimin dediğine göre. Bu vaziyette bir far tamir edilebilir mi?

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Maalesef ben İstanbuldayım. Sorun olan sağ farım, yanıyor ama "dağınık" yanıyormuş tamircimin dediğine göre. Bu vaziyette bir far tamir edilebilir mi?
Farın yedek parçası olmadığı için her far tamir olacak diye bişey yok, içini açıp ustanın muayene etmesi lazım.
İki şekilde dağınık gösterir.
Yansıtma görevi gören krom parçalar yerinden çıkmış yada kırılmıştır yada kromlar dökülmüştür ampülden aldığı ışığı tam yansıtmıyordur
Yerinden çıkan parça falan yerine takılır kromlar dökülmüşse yeniden krom kaplama yapılır ama kırılan bişey varsa her usta uğraşmaz. Malum eski far metal plastik yorgunluğu var içini açıp toplanmama gibi durum var, hele yan sanayi ise çoğu usta uğraşmak istemez....

Üst Alt