Mazda 3 BK (2003-09) Activematic Otomatik Şanzıman Düşük Devirlerde Vites Değişimi Hakkında

mehmet_spb

Buzlar Ülkesi
Araç Markası
2018-Mazda Cx9,
Araç Renk ve Tip
Siyah
Kardeş bu adaptasyon olayını herkes bilmiyo nedir bu nasıl yapılıyor dsg lere yapiliyo da bizimkilere nasıl yapiliyo
Şöyle bir durum yanlış yazarsam @kadir düzeltsin. Örnekle anlatırsam daha kolay anlaşılır. Akıllı telefonlarla ara sıra güncllemeler geliyor, ve programların eski versiyonlarının yerine yenisi yükleniyor. Servis aracınızı çalışıtırıyor, ilgili bilgisayara bağlıyor ve gerekli olaması gereken programlamayı yüklüyorlar. Geçtiğimiz yazdan önce bende şanzımanım yağını değiştirmiştim servis ilk 500 km den sonra bir şikayetim olursa önermişti adaptasyon yapmamı. Benim makine 6 vitesli, adaptasyon yaptıktan sonra vites geçişleri rahatladı, yakıt tüketimide değişti. Önceden yumuşak kalkışlarda 6 vitese 60-65 km arasında hızda geçiyordu. Şimdi 55-60 km arasında, servisin ayrıca söylediği bendeki eski sürümmüş. Bu aralar ABS ile sıkıntım var, @kadir kardeşim yardımcı oldu sağ olsun

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Kardeş bu adaptasyon olayını herkes bilmiyo nedir bu nasıl yapılıyor dsg lere yapiliyo da bizimkilere nasıl yapiliyo
Yetkili servis tarafında güncellenmiş bi yazılım varsa odur, bazen (mazdada görmedim) vites programı saçmalayabilir tekrar program atılır düzelir vs buna adaptasyon denir, yazılım güncellendi denir , beyin kafayı demiş denir, xxxx markadır normal, kronik vs vs denir :)

Serkanm3

Sessiz
Araç Markası
Mazda3
Araç Renk ve Tip
Gri sedan
Yetkili servis tarafında güncellenmiş bi yazılım varsa odur, bazen (mazdada görmedim) vites programı saçmalayabilir tekrar program atılır düzelir vs buna adaptasyon denir, yazılım güncellendi denir , beyin kafayı demiş denir, xxxx markadır normal, kronik vs vs denir :)
Bunu sadece servis mi yapıyor
Şanzımancilar da yapabilir mi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yetkili servislerde olan yazılım desteği varsa ellerinde yapabilirler ama yazılım olduğunu sanmıyorum... :rolleyes:

Üst Alt