2015 Yeni Ford Focus Fiyat ve Özellikleri

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan

Markanın yeni tasarım diline uygun ve müşterilerin talepleri doğrultusunda yeniden yorumlanan Focus, trapezoid ön ızgarası ile daha güçlü görünürken, yeni nesil tasarımına uygun olarak dörtgen formlu sis farlarına, kaslı motor kaputuna ve tampon tasarımına sahip.

Arka bölümde ise ufaltılan stop grubu, aracın dinamik görünümünü pekiştirirken, yeni bagaj kapağı ve yalnızca hatchback modellerde sunulacak yeni bir spoylere yer veriliyor.

İç mekanda ise kullanıcıların istekleri doğrultusunda bir dizi yeniliğe gidildi. Örneğin; orta konsolun üzerindeki tuş karmaşası yerini daha sade ve ergonomik bir buton yapılandırmasına bıraktı. Yeni 3 kollu direksiyon tasarımı gösterge paneli için daha fazla görünürlük sağlarken yalın tasarımında dikkat çekici detaylarından. Orta konsolun üzerinde bulunan 8 inçlik dokunmatik renkli multimedya ekranı sayesinde ise araç içerisinde birçok şey kontrol edilebiliyor.Makyajlanan model, temel tasarım değişikliklerinin yanı sıra yeni teknolojileriyle de dikkat çekiyor. Focus'ta sunulan otomatik park sistemi, paralel park yapmanın yanısıra, dikey park etme sistemi ve paralel parktan çıkmayı sağlayan paralel park çıkış yardımı özellikleri de sunuluyor.

Halihazırda sunulan Ford SYNC araç içi iletişim sisteminin 2. jenerasyonu SYNC 2, 8 inçlik yüksek çözünürlüklü dokunmatik renkli ekran ile müzik sistemi, navigasyon, iklim kontrolleri ve uyumlu cep telefonlarına daha kolay erişim sağlayan kontrol sistemini içeriyor. Ayrıca makyajlı modelde Elektronik Denge Programına (ESP) entegre Gelişmiş Proaktif Denge (ETS) teknolojisi gibi yepyeni bir teknoloji de yer alıyor. Sistem, aracın hız, direksiyon konumu ve direksiyonun hangi hızlarda döndürüldüğünden yola çıkarak aracın kayma ihtimalini hesaplıyor. Eğer sistem çok muhtemel bir kayma algılar ise (Sürücü daha kaymayı hissetmeden) ESP sistemini devreye sokarak aracın kontrolünün sürücüde kalmasına yardımcı oluyor.

Ford Focus, üç sene üst üste "Yılın Motoru" ödülü alan 1.0 litrelik EcoBoost, 125 HP versiyonu ile sunulurken diğer bir benzinli motor seçeneği olan 1.6 litrelik TI-VCT, Euro 6 emisyon seviyesinde 125 HP manuel ve Powershift otomatik şanzıman seçeneği ile sunuluyor. Yeni Focus'ta 1.6 litrelik TDCi dizel motorlar 95 ve 115 HP olmak üzere 2 ayrı versiyon ve 6 ileri manuel şanzıman ile sunulacak. Yeni Focus'un ortalama yakıt tüketim değerleri; 1.0 litrelik EcoBoost 125 PS için 4.8 lt/100 km, 1.6L Ti-VCT 125 HP için 6.0 lt/100 km ve 1.6 litrelik TDCi 95 HP ve 115 HP için de 4.5 lt/100km olarak açıklanıyor.

Trend X, Style ve Titanium olmak üzere üç farklı donanım seviyesinde satışa sunulan makyajlı Focus, 1.6 litrelik 125 HP'lik motoru ile Trend X donanım seviyesinde 52.400 TL fiyat etiketine sahip. 1.6 litrelik TDCi motor ve manuel şanzımana sahip Focus'un başlangıç fiyatı ise 65.500 TL fiyat etiketine sahip. Yalnızca Titanium donanım seviyesiyle birlikte sunulan 1.0 litrelik EcoBoost 125 HP'lik motora sahip makyajlı Focus ise 65.500 TL'den satın alınabiliyor.

chaos

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Ön tarafta makyaj yedikçe bozuluyor. Eskisinin iç mekanı ciddi kötüydü. Bu fena durmuyor fotolarda. Fiyatları fena durmuyor Mazda 3 power fiyatına, Focus dizel en üst donanım alınabiliyor ama manuel tabi. Yine de çoğu kişinin tercihi olacaktır.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Ford un hakkını vermek lazım, eleştiriler olsa da son yıllarda çok güzel tasarım.ve donanımlar yaptı bence. Bu tasarıma Focus IV diyebiliriz galiba. Focus II nin hatchback tasarımı bence Ford un en güzel tasarımıydı, sonra ki hatchback tasarımları ben sevemedim. Focus III teki iç tasarım eksikliği IV te giderilmiş görünüyor ama dış tasarımı hiç sevmedim, ön ızgara ve burun tipi Linea görünümü vermiş. Ama sedanı göremedim, hatchback ten daha güzel olduğunu düşünüyorum. Fiyat konusunda bence ılımlı davranmış Ford, bu piyasa şartlarına göre uygun bence, VW gibi uçuş mode on yapmamış, ama sıkıntı şu ki en donanımlı Titanium paketi bile Mazda 3 göre çok boş. Mazda 3 özelliklerini ekleyim dersen, smart paket, x paket alayım diyeceksin ve paketin tanesi 7 bin tl galiba.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
İlk defa görsem belki hoşuma giderdi, özellikle ön tasarımı... Fakat; yazdıkça körleşen kurşun kalemin, kalemtraş ile sivriltilmesine benzemiş... :D

Puanım 3 !!

:)

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    8.1 KB · Görüntüleme: 24

dülgeroğlu

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Mavi - Hatchback
Mazda 3'ü aldigim zaman not etmisim. 2012 model impressive benzinli. 06/12/2011. Fiyati 50.700
Elantra 1.6 cvvt prime otom. 50.500
Civic sedan otom. elegance 49.300
Focus comfort 1.6 tdci 95 ps. Sedan 50.810
Focus titanium 1.6i 125 ps hatcback 50.655
C4 1.6 hdi 112 hp comfort 50.020
Corolla comfort extra 1.6 49.500
Corolla comfort dizel 1.4 51.400

dülgeroğlu

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Mavi - Hatchback
O gunun fiyatlari ile bugun arasinda sanirim 15 ila 20 bin tl. artis gozukuyor. Milletce zenginlesmisiz yani arkadaslar

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Mazda 3'ü aldigim zaman not etmisim. 2012 model impressive benzinli. 06/12/2011. Fiyati 50.700

Müsaadenle bende bir yere not ettim bu fiyatları, tarihe not düşelim diye... Teşekkürler canım kardeşim...

aday

Sessiz
Araç Markası
2013 Lancer
O zaman ben geçen yılın sonunda (2013 Aralık) 45.000TL'ye almadığım Mazda3 Impressive'e yanayım(Manuele de otomatiğe de aynı fiyatı veriyorlardı.).

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
O zaman ben geçen yılın sonunda (2013 Aralık) 45.000TL'ye almadığım Mazda3 Impressive'e yanayım(Manuele de otomatiğe de aynı fiyatı veriyorlardı.).

Oraya girersek, en büyük balığı ben kaçırdım... 40 bine alıyordum.

aday

Sessiz
Araç Markası
2013 Lancer
Evet geçen yıl tam bu zamanlar... O0
O zaman başlık açmıştım (Sıfır 3 mü ikinci el 6 mı?), bana o fiyat verilmiş olsaydı şimdi Mazda sahibiydim. Keşke yazsaydınız özelden felan. En güzeli de araba incelemekten artacak vakitte kendimize daha fazla vakit ayırabilmek olurdu. Neyse nasip diyelim, her şeyin hayırlısı.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
O zaman başlık açmıştım (Sıfır 3 mü ikinci el 6 mı?), bana o fiyat verilmiş olsaydı şimdi Mazda sahibiydim. Keşke yazsaydınız özelden felan. En güzeli de araba incelemekten artacak vakitte kendimize daha fazla vakit ayırabilmek olurdu. Neyse nasip diyelim, her şeyin hayırlısı.

O fiyat bana özeldi hocam. Yazmam yanlış olurdu... Ama 43'e rahat olurdu... ;)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Yeni Focus Dizel Powershift Otomatik Seçeneği ile Güçleniyor!

Dizel motor tutkunları için güzel bir haberimiz var! Yakıt verimliliğinde üst sınırları zorlayan 120 PS 1.5 TDCI dizel motorlu Yeni Ford Focus’umuzun Türkiye’deki satışına Mayıs ayında başlıyoruz. Bu modelimiz, beğeneceğinizi düşündüğümüz 6 ileri vitesli PowerShift otomatik şanzıman üçlüsüyle sunuluyor.

3af03077cbaababc26bb8d4cedd9d1d8.jpg

Üst Alt